ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

احضار بهنام ابراهیم‌زاده، فعال کارگری، به دادگاه انقلاب دالاهو

بهنام ابراهیم‌زاده، فعال کارگری که هنگام کمک به زلزله‌زدگان کرمانشاه در تاریخ ۲۶ مرداد توسط نیروهای امنیتی در اطراف این شهر بازداشت و در تاریخ ۲۰ شهریور با تودیع وثیقه موقتا تا زمان پایان دادرسی آزاد شده بود، به صورت تلفنی برای روز دوشنبه ۵ آذر به دادگاه انقلاب دالاهو احضار شده است تا به اتهام‌های مطرح شده پاسخ دهد.

بهنام ابراهیم‌زاده، فعال کارگری که هنگام کمک به زلزله‌زدگان کرمانشاه در تاریخ ۲۶ مرداد توسط نیروهای امنیتی در اطراف این شهر بازداشت و در تاریخ ۲۰ شهریور با تودیع وثیقه موقتا تا زمان پایان دادرسی آزاد شده بود، به صورت تلفنی برای روز دوشنبه ۵ آذر به دادگاه انقلاب دالاهو احضار شده است تا به اتهام‌های مطرح شده پاسخ دهد. احضار تلفنی متهمان اما خلاف قانون است و فرد باید برای مراجعه به دادگاه احضاریه رسمی کتبی دریافت کند.

بهنام ابراهیم‌زاده، فعال کارگری

خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، ضمن انتشار خبر احضار بهنام ابراهیم‌زاده از قول یک منبع نزدیک به او نوشته است:

«در تماسی تلفنی از آقای ابراهیم‌زاده دلیل عدم حضورش در جلسه دادگاه دوشنبه هفته گذشته سوال شد که ایشان به دلیل اینکه ابلاغیه‌ای دریافت نکرده و اطلاعی نداشتند، در این جلسه حاضر نبودند. نهایتاً به ایشان گفته شد روز دوشنبه ۵ آذر ماه باید در دادگاه انقلاب شهرستان دالاهو حاضر شود. با این حال محل دادگاه پس از حضور وی مشخص خواهد شد که در کرمانشاه برگزار خواهد شد یا در دالاهو.»

به گفته این منبع، پس از بازداشت و در زمان بازپرسی در دالاهو به این فعال کارگری اتهام «تبلیغ علیه نظام» تفهیم شده است و مصادیق این اتهام انتشار اخبار مربوط به وضعیت نامناسب زلزله‌زدگان سرپل ذهاب بوده است.

بهنام ابراهیم‌زاده در تاریخ ۲۰ شهریور ۹۷ با تودیع قرار وثیقه۴۰ میلیون تومانی و تا زمان پایان دادرسی آزاد شده بود.

این فعال کارگری در تاریخ ۲۶ مرداد ۹۷ توسط نیروهای امنیتی در اطراف کرمانشاه و در حالی که برای کمک‌رسانی به مردم زلزله‌زده آن مناطق رفته بود، بازداشت شده بود.

ابراهیم‌زاده متولد سال ۱۳۵۶ در شهرستان اشنویه است و از سال ۸۷ تاکنون بارها در بازداشت و حبس بوده است.

او اردیبهشت ماه سال گذشته با پایان دوران محکومیت ۷ ساله‌اش از زندان رجایی‌شهر آزاد شده بود.

  • در همین زمینه

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.