ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

نماینده کارگران هفت‌تپه از زندان به بیمارستان منتقل شد

نیروهای امنیتی پس از بازداشت اسماعیل بخشی او را کتک زدند و سر و صورت او را زخمی کردند. او با خون‌ریزی شدید معده به یکی از بیمارستان‌های امنیتی منتقل شده.

در پی بازداشت اسماعیل بخشی، نماینده کارگران معترض شرکت نیشکر هفت‌تپه، مأموران او را به شدت مورد ضرب و شتم قرار دادند. اسماعیل بخشی بر اثر این ضربات و خون‌ریزی شدید معده به یک بیمارستان امنیتی منتقل شده و خبری از او در دست نیست.

اسماعیل بخشی، نماینده کارگران معترض شرکت نیشکر هفت‌تپه ـ نفر وسط

بر اساس گزارش‌های دریافتی، نیروهای امنیتی پس از بازداشت اسماعیل بخشی، نماینده کارگران هفت‌تپه به‌شدت به او حمله کرده و او را کتک زده‌اند. این ضربات موجب شده تا صورت او کبود و متورم شود.

همچنین اسماعیل بخشی دچار خون‌ریزی شدید معده شده است به نحوی که نیروهای امنیتی او را به یکی از بیمارستان‌های امنیتی منتقل و بستری کرده‌اند. برخی گزارش‌ها احتمال می‌دهند که اسماعیل بخشی را در بیمارستان سپاه پاسداران در اهواز بستری کرده باشند.

پس از انتقال اسماعیل بخشی به بیمارستان اطلاعی از او در دست نیست.

اسماعیل بخشی یکشنبه ۲۷ آبان همزمان با چهاردهمین روز اعتصاب کارگران نیشکر هفت‌تپه، به‌همراه محسن آرمند، فعال کارگری دیگر این مجتمع و سپیده قلیان، فعال مدنی بازداشت شد.

کارگران نیشکر هفت‌تپه از ۱۴ آبان بار دیگر اعتراضات گسترده‌ای را آغاز کرده‌اند که این اعتراضات همچنان ادامه دارد.

بیست‌وپنجمین روز اعتصاب کارگران نیشکر هفت‌تپه امروز پنج‌شنبه ۸ آذر نیز در شهر شوش ادامه یافت.

کارگران معترض هفت‌تپه پیش از این در راهپیمایی‌های خود خواستار آزادی اسماعیل بخشی شده بودند.

آن‌ها خواهان خلع ید از بخش خصوصی و واگذاری نیشکر هفت‌تپه به دولت یا اداره این مجتمع عظیم با مدیریت شورای کارگری‌اند. دولت روحانی اما با این خواسته‌ها مخالفت کرده است.

آن‌ها همچنین خواهان دریافت دستمزدهای معوقه خود هستند. از چهار ماه دستمزد معوقه کارگران هفت‌تپه، فقط دو ماه آن پرداخت شده و قرار است که دستمزد دو ماه باقی‌مانده کارگران در دی سال جاری پرداخت شود. رتبه‌بندی شغلی کارگران و وضع «کارگران اقبالی» (کارگران فصلی) هفت‌تپه نیز همچنان در ابهام قرار دارد.

بیشتر بخوانید:

این مطلب را پسندیدید؟ کمک مالی شما به ما این امکان را خواهد داد که از این نوع مطالب بیشتر منتشر کنیم.

آیا مایل هستید ما را در تحقیق و نوشتن تعداد بیشتری از این‌گونه مطالب یاری کنید؟

.در حال حاضر امکان دریافت کمک مخاطبان ساکن ایران وجود ندارد

توضیح بیشتر در مورد اینکه چطور از ما حمایت کنید

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

 • Faryad

  در پی بازداشت اسماعیل بخشی، نماینده کارگران معترض شرکت نیشکر هفت‌تپه، مأموران او را به شدت مورد ضرب و شتم قرار دادند. اسماعیل بخشی بر اثر این ضربات و خون‌ریزی شدید معده به یک بیمارستان امنیتی منتقل شده و خبری از او در دست نیست. بر اساس گزارش‌های دریافتی، نیروهای امنیتی پس از بازداشت اسماعیل بخشی، نماینده کارگران هفت‌تپه به‌شدت به او حمله کرده و او را کتک زده‌اند. این ضربات موجب شده تا صورت او کبود و متورم شود.

 • کارو

  حمایت از بخشی حمایت از کارگر و "نه" به سرکوب و زندان است. ما همه بخشی هستیم!

 • ضرب و شتم اسماعیل بخشی محکوم است و خواسته ی قاطع همه کارگران آزادی فوری اوست

  روهای امنیتی برای مقابله با اعتراضات کارگران هفت تپه، بمنظور ارعاب و سرکوب نمایندگان کارگران، با آزار و اذیت روحی و ضرب و شتم جسمی، تلاش کرده اند اتهامات واهی امنیتی مدنظر خود را به اسماعیل بخشی تحمیل کنند و بخشی به دلیل مقاومت در برابر توطئه طرح ریزی شده که با ضرب و شتم شدید همراه بوده، قاطعانه از مطالبات کارگران هفت تپه دفاع کرده است. سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه بار دیگر ضرب و شتم و اعمال خشونت بر اسماعیل بخشی را قویا محکوم می کند و خواهان آزادی فوری و بی قید و شرط ایشان می باشد. همچنین تمامی پرونده های قضایی گشوده شده برای سایر نمایندگان کارگران شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه باید بسته و منع تعقب این نمایندگان صادر گردد. البته کارگران نیشکر هفت تپه به درستی و با اتحاد و اعتصاب، برای آزادی اسماعیل بخشی و تحقق دیگر خواسته های خود دست از اعتراض برحق خود برنداشته اند. اعتصاب و اعتراض حق مسلم کارگران است و هیچ کارگری نباید به دلیل اعتصاب و اعتراض صنفی بازداشت، زندانی و مورد ضرب و شتم، آزار، تعقیب، بازداشت و یا شکنجه قرار گیرد. سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه پنجشنبه ۹۷/۹/٨

 • ضرب و شتم اسماعیل بخشی محکوم است و خواسته ی قاطع همه کارگران آزادی فوری اوست

  ضرب و شتم اسماعیل بخشی محکوم است و خواسته ی قاطع همه کارگران آزادی فوری اوست بر اساس اخبار موثق واصله، نیروهای امنیتی اسماعیل بخشی را مورد ضرب و شتم شدید قرار داده اند و مشخصا از ناحیه صورت ضرباتی به وی وارده شده که صورتش را کبود و متورم کرده است. اسماعیل بخشی همچنین چند روز قبل پس از اینکه دچار خونریزی شدید معده شده تحت مراقبت نیروهای امنیتی به بیمارستان منتقل و بستری شده است. گزارش واصله حاکی از آن است که اسماعیل بخشی در روزهای بستری، در یک بیمارستان امنیتی در اهواز بستری بوده است. بنا به اخبار رسیده، پس از بستری شدن، به جای تبدیل قرار بازداشت و صدور دستور آزادی، اسماعیل بخشی را دوباره به محل بازداشت منتقل کرده اند. در ساعات اخیر مشاهده شده که برخی یا به علت بی اطلاعی یا با انگیزه های دیگر یا برخی به این علت که اسماعیل با خانواده تماس تلفنی داشته است، خبر ضرب و شتم اسماعیل را تکذیب کرده اند که بدینوسیله ما ضمن تایید خبر مذکور و اظهار نگرانی درباره وضعیت وی، برخوردهای انجام شده با اسماعیل بخشی را محکوم میکنیم.

 • تکذیب

  استاندار خوزستان خبر وخامت حال اسماعیل بخشی یکی از معترضان جریان کارگری هفت هفت تپه را تکذیب کرد و به ایرنا گفت: وی در سلامت کامل است. این ادعا در حالی مطرح شده که گزارش های تکان دهنده ای از شکنجه اسماعیل بخشی برای وادار کردن وی به تایید سناریوی امنیتی ها در رابطه با اعتراضات هفت تپه روز گذشته در شبکه های اجتماعی منتشر شده است.

 • طوفان توییتری در حمایت از اسماعیل بخشی با هشتگ:

  طوفان توییتری در حمایت از اسماعیل بخشی با هشتگ: #ما_همه_بخشی_هستیم امشب پنجشنبه ۸ آذر ۹۷, ساعت ۲۱ تا ۲۳ ایران. و FreeEsmailBakhshi# برای آزادی فوری و بی قید و شرط #اسماعیل_بخشی نماینده محبوب #کارگران_هفت_تپه