ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

ادامه اعتراض کارگران فولاد اهواز: «کلیدساز دروغگو/ کلید تدبیرت کو؟»

کارگران بزرگراه بهبهانی در اهواز را برای زمان کوتاهی مسدود کردند و مقابل دفتر امام جمعه شعار دادند: «کشور ما دزدخونه‌س/ توی جهان نمونه است».

کارگران گروه صنعتی ملی فولاد اهواز بزرگراه آیت‌الله بهبهانی را مسدود کردند و مقابل دفتر امام جمعه شعار دادند: «کشور ما دزدخونه است/ توی جهان نمونه است».

اهواز، همبستگی با اعتراض کارگران فولاد اهواز- ۱۱ آذر ۱۳۹۷

صدها کارگر گروه صنعتی ملی فولاد اهواز دوشنبه ۱۲ آذر همانند ۲۳ روز گذشته در خیابان‌های اهواز راهپیمایی کردند و مقابل ساختمان نهادهای حکومتی ایستادند و در اعتراض به فساد نهادهای حکومتی و سرکوب کارگران شعار دادند.

به گزارش منابع خبری کارگران در بازار نادری اهواز شعار دادند: خوزستان بیچاره/ مسئول خوب نداره و حسین حسین شعارشون/ دزدی‌ها افتخارشون».

در ادامه کارگران مقابل دفتر امام جمعه اهواز تجمع کردند و شعار دادند: «نه حاکم، نه دولت/ نیستند به فکر ملت و کشور ما دزخونه‌س/ توی جهان نمونه‌س».

آنها مقابل ساختمان فرمانداری اهواز نیز حسن روحانی را خطاب قراردادند و فریاد زدند: «کلیدساز دروغگو/ کلید تدبیرت کو؟».

یک ویدئو از اعتراض امروز کارگران در اهواز را ببینید:

اعتراضات کارگران فولاد اهواز از یک‌ماه قبل پس توقف دوباره خط تولید در این واحد صنعتی آغاز شد.

کارگران که از مرداد امسال دستمزد دریافت نکرده‌اند، علاوه بر مطالبات مزدی خواستار کوتاه کردن دست‌های مافیایی پشت‌پرده که مانع تولید در این واحد صنعتی است و بازگشت مالکیت شرکت به بخش دولتی هستند.

گروه صنعتی ملی فولاد اهواز یکی از مجموعه شرکت‌های متعلق به گروه امیرمنصور آریا (مه‌آفرید خسروی) است که پس از اعدام او در دوره‌های زمانی مختلف به بانک ملی، قوه قضائیه و مالک خصوصی واگذار شده است.

کریم یاوری مدیرکل حمایت از اشتغال و بیمه بیکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایران پیشتر گفته بود که دو ماه دستمزد معوق کارگران پرداخت شده و باقیمانده معوقات مزدی تا دی امسال پرداخت خواهد شد.

کارگران اما پرداخت معوقات مزدی را تکذیب کرده و خواستار پرداخت یکباره معوقات مزدی هستند.

در همین زمینه:

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

  • بیانیه شورای هماهنگی تشکل های صنفی فرهنگیان ایران در حمایت از مطالبات کارگران و دانشجویان

    شورای هماهنگی با تاکید بر این نکته که دانشگاه مکمل مدرسه است و بایستی عرصه آموزش عاری از سیاست های انحصاری صاحبان قدرت باشد بر حق تشکل یابی مستقل دانشجویان تاکید کرده از شوراهای صنفی دانشجویی حمایت می کند. شورای هماهنگی خواهان توقف روند کالایی سازی آموزش عالی است و تاکید می کند روند سرکوب فعالان دانشجویی باید متوقف گردد و برای دهها دانشجویی که در یک سال گذشته زندانی و به حبس های سنگین محکوم شده اند باید حکم منع تعقیب صادر گردد. در پایان تاکید می کنیم اگر چه کارگران ، دانشجویان و معلمان به تناسب حرفه و جایگاه خود مطالبات جداگانه ای دارند اما برخی مطالبات نیز مشترک است بعنوان مثال "برخورداری از حقوق و دستمزد بالای خط فقر" از مطالبات مشترک کارگران و معلمان است و اینک "توقف خصوصی سازی"، "آزادی فعالان صنفی" و "تشکل یابی مستقل" و "آموزش همگانی رایگان و کیفی و عادلانه" از جمله مطالبات مشترک جنبش معلمان، دانشجویان و کارگران است. پس ضروری است کارگران ، معلمان و دانشجویان ضمن پیگیری مطالبات حوزه خود، مطالبات مشترک را نقطه پیوند اجتماعی قرار داده و برای رفع تبعیض از جامعه ، بسط آزادی و عدالت اجتماعی در کنار هم تلاش نمایند. شورای هماهنگی تشکل های صنفی فرهنگیان ایران 9/12

  • بیانیه شورای هماهنگی تشکل های صنفی فرهنگیان ایران در حمایت از مطالبات کارگران و دانشجویان

    در یک چنین شرایطی است که کارگران نیشکر هفت تپه و گروه ملی فولاد اهواز حدود یک ماه است در اعتصاب و اعتراض به سر می برند و ضمن تاکید بر قطع دست "مافیا" و دریافت "معوقات مزدی"، بصورت جدی خواهان برچیده شدن "خصوصی سازی" هستند. در روزهای اخیر شاهد تلاش نیروهای امنیتی از طریق احضار و تهدید گسترده برای به شکست کشاندن اعتصاب در هفت تپه بودیم که با ایستادگی کارگران پیشرو هنوز به اهداف خود نرسیده اند شیوه ای از سرکوب و ارعاب که ما معلمان آن را بارها تجربه کرده و باور داریم حتی اگر هفت تپه را وادار به عقب نشینی کنند اعتراضات فردا در فولاد اهواز و روزهای دیگر در سایر کارخانه ها ادامه خواهد داشت. شورای هماهنگی ضمن حمایت از مطالبات برحق و قانونی تمام کارگران و زحمتکشان ایران خواستار توقف "خصوصی سازی" در هفت تپه و فولاد اهواز است و از مشارکت کارگران در مدیریت و اداره کارخانه حمایت می کند و خط سرکوب تشکل های مستقل، هر نوع تشکل ، سندیکاسازی موازی و وابسته و بازداشت فعالان کارگری بخصوص بازداشت #اسماعیل_بخشی و #علی_نجاتی را به شدت محکوم می کند. همچنین شورای هماهنگی در آستانه روز 16 آذر ، روز "مبارزه با استبداد و استعمار" ، روز دانشجو را به تمام دانشجویان عزیز تبریک می گوید. همانگونه که دانشجویان در حمایت از کارگران و معلمان شعار دادند "فرزند کارگرانیم /معلمانیم ، کنارشان می مانیم" . معلمان نیز از دانش آموزان دیروز خود حمایت می کنند. اگر چه بخاطر فقدان سیاست های درست و راهبردی متاسفانه بین مدرسه و دانشگاه پیوندی ارگانیک وجود ندارد اما دانشجویان و معلمان وقتی از عدالت آموزشی، نفی پولی سازی آموزش و استقلال نهاد دانشگاه و مدرسه از قدرت سخن می گویند جنس مطالباتشان یکی است.

  • بیانیه شورای هماهنگی تشکل های صنفی فرهنگیان ایران در حمایت از مطالبات کارگران و دانشجویان

    بیانیه شورای هماهنگی تشکل های صنفی فرهنگیان ایران در حمایت از مطالبات کارگران و دانشجویان در حالی که این روزها بسیاری از اصناف ، از کارگران تا معلمان و از پرستاران تا رانندگان، خود با مشکلات عدیده اقتصادی دست و پنجه نرم می کنند به همراه دانشجویان، بعنوان وجدان بیدار جامعه، حمایت شایسته ای از مطالبات فرهنگیان داشته اند. شورای هماهنگی تشکل های صنفی فرهنگیان ایران ضمن قدردانی از حمایت های کارگران، دانشجویان و سایر اقشار اجتماعی، وظیفه خود می داند از مطالبات تمام اقشار جامعه بخصوص کارگران و دانشجویان حمایت نماید. ما معلمان وقتی مطالبه #آموزش_رایگان و عادلانه را مطرح می کنیم در اصل از حقوق فرزندان کارگران دفاع می کنیم چرا که معلمان به واسطه ارتباط مستمر با دانش آموزان که اکثریت آنان متعلق به طبقه کارگر هستند به وضوح می بینند وضعیت زندگی و معاش طبقه کارگر در این یک سال نه تنها بهبود پیدا نکرده بلکه نسبت به سال های پیش دچار افول نیز شده است تا جایی که می توان گفت از دی ماه 96 تاکنون کمتر روزی بوده است که یک یا چند واحد کارگری نسبت به وضعیت خود معترض نباشند. بی شک تورم و گرانی افسارگسیخته و عدم پرداخت به موقع دستمزد کارگران در کنار سیاست های "خصوصی سازی" و "ارزان سازی نیروی کار" در بخش های صنعتی و تولیدی باعث بینواسازی گسترده کارگران و کاهش امنیت شغلی آنان شده است. فقیرسازی کارگران در کنار پولی سازی آموزش از جمله عوامل مهم در ترک تحصیل دانش آموزان است. با آگاهی طبقه کارگر، واکنش کارگران از هپکو اراک تا معدن آق دره و ... به شرایط موجود، اعتراض گسترده به این روند ظالمانه بوده اما متاسفانه تاکنون دولت و قوه قضاییه به این مطالبات با مشت آهنین پاسخ داده و عملا بعنوان ابزار سرکوب کارفرما عمل نموده اند.