Share

فرماندار شهرستان بانه اعلام کرده که قاتل برادران ذبیحی دستگیر شده و به جرم خود اعتراف کرده است. روز جمعه اجساد رحیم ذبیحی فیلمسار و برادرش کیوان ذبیحی در خودرویی سوخته کشف شده بود و برخی از شاهدان مرگ آنها را مشکوک اعلام کرده بودند.

موضوع اکثر فیلم‌های ذبیحی خشونت علیه زنان و کودکان و قربانیان جنگ است

به گزارش ایسنا، محمد فلاحی، فرماندار بانه، روز یکشنه ۱۸ آذر اعلام کرده که قاتل رحیم و کیوان ذبیحی در کمتر از ۲۴ ساعت دستگیر شده و به قتل اعتراف کرده است.

بر اساس این گزارش، قاتل در اعتراف خود دلیل این جنایت را اختلافات مالی عنوان کرده است.

اجساد سوخته رحیم ذبیحی، فیلمساز بانه‌ای و برادرش کیوان ذبیحی عصر روز جمعه ۱۶ آذرماه در جاده روستای نیزه رود واقع در ۵ کیلومتری مسیر بانه-آرمرده کشف شده بود.

شاهدان محلی این احتمال را مطرح کرده‌ بودند که دو سرنشین خودرو قبل از سانحه به قتل رسیده و آتش‌سوزی ساختگی بوده باشد.

برخی از شاهدان عینی گفته‌ بودند دست این دو نفر بسته بوده و برخی نیز گفته‌اند سرنشینان بر روی صندلی عقب خودرو بوده‌اند.

گفته شده که مراسم تشییع برادران ذبیحی روز یکشنبه ۱۸ آذرماه از مسجد جامع شهر بانه آغاز و در قطعه هنرمندان سلیمان بیگ این شهر به خاک سپرده خواهند شد.

رحیم ذبیحی کارگردانی فیلم‌های زیادی را در کارنامه خود دارد که بارها در جشنواره‌های داخلی و خارجی مورد تقدیر قرار گرفته‌اند.

او در سال ۱۳۸۱ اولین فیلم کوتاه خود را به نام «هاوار» ساخت و پس از آن فیلم‌های متعدد کوتاه از جمله «ستلایت»، «گریز»، «پایان جنگ»، «استرس» و «مردی که به گردش رفت» و چندین فیلم بلند از جمله «سرزمین افسانه»، «بابا نوئل گریست» و «روز بعد» را کارگردانی کرده است.

بیشتر فیلم‌های ذبیحی به خشونت علیه زنان و کودکان و قربانیان جنگ می‌پردازند.


در همین زمینه:

مرگ رحیم ذبیحی، فیلمساز بانه‌ای و برادرش در حادثه رانندگی: شاهدان محلی می‌گویند حادثه مشکوک است

Share