ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

چهار فلسطینی در درگیری‌های تلافی‌جویانه با اسرائیل کشته شدند

در کرانه باختری حملات تلافی‌جویانه ارتش اسرائیل و گروه‌های فلسطینی‌همچنان قربانی می‌گیرد. در حملات متقابل دو طرف در چند روز اخیر دست‌کم چهار فلسطینی و دو اسرائیلی کشته شدند.

در جریان عملیات نظامی ارتش اسرائیل در کرانه باختری در ۲۴ ساعت گذشته چهار فلسطینی کشته شدند. پیش از آن، فلسطینی‌ها یک بار در جاده‌ای به روی شهروندان اسرائیلی شلیک کرده و چند نفر را زخمی کرده بودند و یک بار نیز با تیراندازی در یک ایستگاه اتوبوس دو اسرائیلی را کشته بودند. ارتش اسرائیل رام‌الله را منطقه مسدود نظامی اعلام کرد.

دو سرباز اسرائیلی در جریان حملات اخیر در کرانه باختری

بسته شدن رام‌الله در پی تیراندازی اخیر در شهرک یهودی‌نشین عفره در شرق رام‌الله صورت گرفت. روز پنج‌شنبه ۱۳ دسامبر / ۲۲ آذر چند تن از اسرائیلی‌ها در کرانه باختری که در کنار جاده منتظر اتوبوس بودند، از داخل یک خودرو در حال حرکت هدف رگبار گلوله قرار گرفتند که دو نفر از آن‌ها که سرباز بودند کشته و دو تن دیگر زخمی شدند. عامل این حمله متواری شد.

ارتش اسرائیل در بیانیه‌ای اعلام کرد که در نزدیکی جاده‌های ورودی به رام‌الله دست به عملیات می‌زند.

جنبش حماس که بر غزه حاکم است در بیانیه‌ای از تیراندازی در شهرک عفره حمایت کرد و آن را نشانه زنده بودن «مقاومت» در کرانه باختری دانست.

حماس در این بیانیه نوشت: «شعله مقاومت در کرانه باختری تا زمان پیروزی بر اشغال اسرائیل در کل قلمرو ما و دستیابی به تمامی حقوق‌مان زنده خواهد ماند.»

تیراندازی در عفره چهار روز پس از حمله یک فلسطینی‌ در یکی از جاده‌های کرانه باختری روی داد که در جریان آن، هفت اسرائیلی هدف گلوله قرار گرفته و زخمی شدند. یکی از مجروحان زن بارداری بود که هم خود زخمی شد و هم جنین هفت ماهه او. جنین او پس از انتقال به بیمارستان روز چهارشنبه درگذشت.

در پی این حمله نخستین فلسطینی‌ چهارشنبه شب کشته شد. نیروهای اسرائیلی در مدت شش ساعت عملیات جداگانه خود، سه فلسطینی را کشتند. آن‌ها مظنون به انجام عملیات علیه اسرائیلی‌ها بودند.

بامداد پنج‌شنبه نیز نیروهای اسرائیلی یک فلسطینی دیگر را که متهم به کشتن دو یهودی ساکن شهرک‌های کرانه باختری در ماه اکتبر گذشته بود کشتند.

فلسطینی‌هایی که هدف نیروهای اسرائیلی قرار گرفتند مظنون به انجام عملیات علیه شهروندان و نظامیان اسرائیلی‌ در شهرک‌های یهودی‌نشین کرانه باختری بودند.

در پی این حملات ارتش اسرائیل ورود فلسطینی‌ها به مسجد الاقصی را ممنوع کرد و نیروهای امنیتی اسرائیل در محوطه آن مستقر شدند.

به‌گفته حلال احمر فلسطین، ۶۹ فلسطینی نیز در جریان تظاهرات اعتراضی علیه حملات اسرائیل در رام‌الله و در چندین شهر و روستای کرانه باختری زخمی شده‌اند.

از سوی دیگر بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل دستور داده است که هزاران خانه جدید بدون اجازه رسمی در شهرک‌های یهودی‌نشین کرانه باختری ساخته شود. او همچنین وعده داده است که ظرف ۴۸ ساعت تخریب خانه‌های مهاجمان فلسطینی را تسریع کند، شمار بازداشت اعضای حماس در زندان‌های اسرائیل را افزایش دهد و نیروهای اسرائیلی را در منطقه تقویت کند.

نتانیاهو گفت: «اصل راهبردی ما این است که هر کس که به ما حمله کند و یا برای حمله به ما تلاش کند، جان خود را خواهد باخت. (...) دشمنان ما این را می‌دانند و ما آن‌ها را پیدا خواهیم کرد.»

بیشتر بخوانید:

این مطلب را پسندیدید؟ کمک مالی شما به ما این امکان را خواهد داد که از این نوع مطالب بیشتر منتشر کنیم.

آیا مایل هستید ما را در تحقیق و نوشتن تعداد بیشتری از این‌گونه مطالب یاری کنید؟

.در حال حاضر امکان دریافت کمک مخاطبان ساکن ایران وجود ندارد

توضیح بیشتر در مورد اینکه چطور از ما حمایت کنید

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.