ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

پرونده هنگامه شهیدی به دادگاه تجدیدنظر ارسال شد

پرونده هنگامه شهیدی، روزنامه‌نگار و فعال سیاسی‌ای که به ۱۲ سال و ۹ ماه حبس محکوم شده در دادگاه تجدیدنظر بررسی خواهد شد.

پرونده هنگامه شهیدی، روزنامه‌نگار و فعال سیاسی‌ای که به ۱۲ سال و ۹ ماه حبس محکوم شده در دادگاه تجدیدنظر بررسی خواهد شد.

هنگامه شهیدی

مصطفی ترک همدانی، وکیل مدافع هنگامه شهیدی، در گفت‌وگو با ایسنا از ارسال پرونده موکلش به شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظر برای رسیدگی مجدد خبر داد.

همدانی گفت: "در زمان تجدیدنظرخواهی به موکلم دسترسی نداشتم و بعد از اینکه مهلت تجدیدنظر خواهی به اتمام رسید، توانستم هفته گذشته او را ملاقات کنم."

ترک همدانی ۱۰ آذرماه از محکومیت موکلش به ۱۲ سال و ۹ ماه حبس از سوی شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب خبر داد. همدانی در آن زمان درباره جزییات این حکم توضیحی نداد و گفت به دلیل اینکه پرونده امنیتی‌ست از بیان جزییات معذور است.

دادستانی تهران روز سه‌شنبه ۵ تیر ۹۷ از دستگیری هنگامه شهیدی در جزیره کیش خبر داد. بر اساس اطلاعیه دادستانی، «متهم (هنگامه شهیدی) که تحت تعقیب قضایی بوده، در حالی که برای مخفی ماندن از دید مأموران از ماسک استفاده می‌کرده»، دستگیر و به زندان معرفی می‌شود.

پیش از این سازمان گزارشگران بدون مرز با انتشار بیانیه‌ای خشونت و بازداشت خودسرانه‌ شهروند‌ خبرنگاران و همچنین بازداشت دوباره هنگامه شهیدی را محکوم کرده بود.

این روزنامه‌نگار یک باز نیز در تاریخ ۱۹ اسفند ۹۵ به اتهام ارتباط با یک رسانه توسط نیروهای وزارت اطلاعات در مشهد بازداشت شده بود که بعد از انتقال به زندان اوین تهران، در تاریخ ۷ شهریور سال گذشته پس حدود ۶ ماه بازداشت موقت با تودیع وثیقه آزاد شد.

این مطلب را پسندیدید؟ کمک مالی شما به ما این امکان را خواهد داد که از این نوع مطالب بیشتر منتشر کنیم.

آیا مایل هستید ما را در تحقیق و نوشتن تعداد بیشتری از این‌گونه مطالب یاری کنید؟

.در حال حاضر امکان دریافت کمک مخاطبان ساکن ایران وجود ندارد

توضیح بیشتر در مورد اینکه چطور از ما حمایت کنید

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.