ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

مأموران وزارت اطلاعات ۲۵ نفر را به اتهام اخلال در نظام ارزی بازداشت کردند

۱۲ نفر به اتهام اخلال در نظام ارزی کشور در استان‌های قزوین، تهران و مازندران بازداشت شده‌اند. ۱۳ نفر به اتهام تخلفات در حواله‌های ارزی.

وزارت اطلاعات اعلام کرد در استان‌های قزوین، تهران و مازندران ۱۲ نفر از عوامل اخلال در بازار ارز، به اتهام اخلال در نظام ارزی کشور، قاچاق ارز از طریق خرید و فروش غیرقانونی، تحصیل مال و کسب منفعت نامشروع، فرار مالیاتی و پولشویی بازداشت و به مراجع قضایی تحویل داده شدند.

وزارت اطلاعات (عکس: آرشیو)

به گزارش رسانه‌های داخلی وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی دوشنبه ۱۶ دی با انتشار اطلاعیه‌ای اعلام کرده است‌ که ۱۲ نفر از ارزفروشان در استان‌های قزوین، تهران و مازندران را بازداشت کرده. وزارت اطلاعات ادعا می‌کند که این گروه یک باند بودند و سرکرده آن‌ها هم قصد داشته از ایران خارج شود که او هم شناسایی و بازداشت شده است.

وزارت اطلاعات اعلام کرده اعضای باند یاد شده به صورت شبکه سازمان یافته و حرفه‌ای فعالیت می‌‌کردند و از سال ۹۳ تاکنون در مجموع بالغ بر ۲۰ هزار میلیارد ریال گردش مالی داشتند و نزدیک به ۴۵۰ میلیون دلار را در بازارهای سیاه معامله کرده‌اند. مأموران وزارت اطلاعات در استان آذربایجان شرقی نیز ۱۳ نفر را به اتهام تخلفات در حواله‌های ارزی بازداشت کرده و به مراجع قضایی تحویل داده است.

با خروج آمریکا از برجام، دور تازه‌ای از بحران ارزی در ایران آغاز شد. ریال بخش عمده‌ای از ارزش خود را از دست داد و گروهی از صرافان و دست‌فروشانی که دلار را به قیمتی بالاتر از نرخ بانک مرکزی به بازار تزریق می‌کردند، بازداشت شدند. رهبر جمهوری اسلامی ۶ تیر سال جاری از قوه قضائیه خواسته بود با «مختل‌کنندگان امنیت اقتصادی برخورد کند.» از آن زمان تا کنون ده‌ها نفر بازداشت شده‌اند. افرادی که «سلطان سکه» و «سلطان قیر» نامیده شده‌اند اعدام شده‌اند و فردی هم با لقب «سلطان کاغذ» بازداشت شده است.

این مطلب را پسندیدید؟ کمک مالی شما به ما این امکان را خواهد داد که از این نوع مطالب بیشتر منتشر کنیم.

آیا مایل هستید ما را در تحقیق و نوشتن تعداد بیشتری از این‌گونه مطالب یاری کنید؟

.در حال حاضر امکان دریافت کمک مخاطبان ساکن ایران وجود ندارد

توضیح بیشتر در مورد اینکه چطور از ما حمایت کنید

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

  • sattar beheshti

    در هفته های اخیر مقام های قضایی به بهانه مبارزه با فساد مالی، چند چهره نزدیک به حکومت را با احکام سنگین و بعضا اعدام مجازات کردند. قوه قضاییه ایران در ماههای گذاشته با گذاشتن عنوان «سلطان»‌ آنها را عامل فساد گسترده در ایران معرفی کرد!. سلطان لوازم پزشکی - سلطان ارز -سلطان قیر- سلطان کاغذ را گرفتند و اموالشان را بحساب لاریجانی مصادره کردند در حالیکه سلطان اصلی و یارانش بدون دادن ریالی بابت مالیات مشغول چپاول و ارسال آنها به دیار غربت جهت خانواده و آقازاده ها میباشند....