ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

خودکشی زهرا نویدپور: هیأت نظارت تجاوز جنسی نماینده مجلس را بررسی می‌کند

نام سلمان خدادادی، نماینده ملکان یک بار دیگر به عنوان متجاوز جنسی مطرح شده. هیأت نظارت بر رفتار نمایندگان از مردم خواسته مستندات خود را ارائه دهند.

اکبر اعلمی، نماینده سابق مجلس شورای اسلامی در دوره‌های ششم و هفتم در کانال تلگرام خود از درگذشت ناگهانی زهرا نویدپور در بیمارستان فارابی شهرستان ملکان خبر داده بود. زهرا نویدپور با انتشار فایل‌های صوتی و ویدیویی اعلام کرده بود که سلمان خدادادی، نماینده ملکان در مجلس شورای اسلامی به او تجاوز کرده است. یک عضو هیأت نظارت بر رفتار نمایندگان می‌گوید هنوز به طور رسمی هیچ «مورد مستندی» در این پرونده به مجلس شورای اسلامی نرسیده. علیرضا سلیمی از مردم خواسته مستنداتشان در این پرونده را برای بررسی و تحقیق به مجلس ارائه دهند.

بزرگ‌ کنید
زهرا نویدپور و سلمان خدادادی

ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران (هرانا) در خرداد سال جاری خبر داده بود که سلمان خدادادی، نماینده ملکان که اکنون «ریاست کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی» را نیز بر عهده دارد، دارای سوابقی از جمله تجاوز و آزار جنسی است.  خدادادی پیشتر به اتهام تجاوز به منشی و به یکی از مراجعه‌کنندگانش  مدتی در بازداشت بوده، و حتی صلاحیت او برای انتخابات مجلس دو بار رد شده اما با دخالت شورای نگهبان رد صلاحیت او منتفی شده است.

خدادادی پیش از آنکه به کرسی نمایندگی مجلس تکیه دهد، مدیرکل سابق اداره اطلاعات اردبیل و فرمانده سابق سپاه ملکان بود. سه روز قبل اکبر اعلمی، نماینده سابق مجلس شورای اسلامی در دوره‌های ششم و هفتم در کانال تلگرام خود از درگذشت ناگهانی و احتمال خودکشی زهرا نویدپور در بیمارستان فارابی شهرستان ملکان خبر داده بود. زهرا نویدپور با انتشار فایل‌های صوتی و ویدیویی اعلام کرده بود که سلمان خدادادی به او تجاوز کرده است. دادستانی شهرستان ملکان با انتشار بیانیه‌ای خودکشی زهرا نویدپور را تأیید کرده است. مهدی علیمرادی به خبرگزاری مهر گفته است:

«دو روز قبل دختر جوانی به نام زهرا نویدپور در ملکان خودکشی کرده و این موضوع محرز شده است. در ظاهر خودکشی صورت گرفته و برای مشخص شدن جزئیات و دلایل این موضوع جسد متوفی به پزشکی قانونی اعزام شده تا بررسی‌های دقیق و علمی روی جسد متوفی انجام شود.»

 علیرضا سلیمی، عضو هیأت نظارت بر رفتار نمایندگان اعلام کرده که در نشست بعدی پرونده تجاوز سلمان خدادادی به زهرا نویدپور  بررسی خواهد شد:

«مردم بدانند ما درباره این مسأله حتماً بررسی‌های لازم را انجام خواهیم داد تا ببینیم صحت و سقم این موضوع تا چه میزان است و قطعاً هیات درباره اینکه چنین موضوعی صحت دارد یا خیر ارزیابی‌های لازم را صورت خواهد داد. البته تا این لحظه هنوز مورد مستندی به ما ارائه نشده است بنابراین افرادی که شکایتی در این خصوص دارند می‌توانند به هیات نظارت شکایت خود را ارسال کنند.»

گزارش زهرا نویدپور:سلمان خدادادی از نزدیکان حسن روحانی، رئیس جمهوری و از مشاوران محمد جواد ظریف، وزیر خارجه ایران است و در انتخابات مجلس اصلاح‌طلبان از او حمایت کرده بودند. در اواخر دوره هفتم مجلس شورای اسلامی او را به اتهام «فساد اخلاق و ارتباط نامشروع» بازداشت کرده بودند. خدادادی یک هفته بعد و با قرار وثیقه ۱۵۰ میلیون تومانی آزاد شد. در آن زمان سعید مرتضوی به این پرونده رسیدگی کرده بود. نام او در فهرست نمایندگان «چند زنه» مجلس شورای اسلامی قرار دارد.

بیشتر بخوانید:

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

  • دفن شبانه و مخفیانه جسد زهرا نویدپور

    دفن شبانه و مخفیانه جسد زهرا نویدپور ▪️اردوی کار: منابع محلی در آذربایجان گفته اند که جسد #زهرا_نویدپور پس از انتقال به پزشکی قانونی و بدون انجام کالبد شکافی، شبانه بصورت مخفی بوسیله نیروهای امنیتی در روستای تازه قلعه ملک کندی (ملکان) به خاک سپرده شده است. ▪️سلمان خدادادی نماینده مجلس از ملکان در نواری که از مکالماتش با زهرا نویدپور پخش شده به تجاوز به او اعتراف می کند. اطرافیان این نماینده بارها زهرا را تهدید به قتل کرده بودند. این متجاوز جنسی مشکوک به قتل زهرا سابقه اطلاعاتی و سپاهی داشته؛ رییس کمیسیون اجتماعی مجلس و از تایید صلاحیت شده گان شورای نگهبان است.

  • reza

    این ارتجاع سیاه لغت بررسی را هنوز ماستمالی قلمداد میکنه!!؟؟ ۴۰ سال خلافت شیعه کدام بررسی را عادلانه به انجام رسانده ؟؟