ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

پرونده سازی کیهان برای اسماعیل بخشی

نتیجه بررسی‌های هیأت تحقیق قوه قضائیه و دولت مشخص نشده. با این‌حال فراکسیون اصلاح‌طلبان و رسانه ولی‌فقیه قصد دارند اسماعیل بخشی را دروغگو جلوه دهند.

اسماعیل بخشی، نماینده کارگران نیشکر هفت‌تپه اعلام کرده که در مدتی که در اطلاعات اهواز بازداشت بوده، بازجویان او را شکنجه کرده‌اند. او همچنین از شنود مکالمات خانوادگی‌اش پرده برداشته و محمود علوی وزیر اطلاعات را به مناظره دعوت کرده است. کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی که رسیدگی به این پرونده را در دستور کار قرار داده بود، شکنجه بخشی را در حد یک درگیری در مسیر بازداشت و انتقال به زندان جلوه داد. خبرگزاری‌های داخلی گزارش داده‌اند که به دستور رئیس قوه قضائیه هیأتی برای تحقیق درباره این پرونده به منطقه اعزام شده. لعیا جنیدی، معاون حقوقی رئیس‌جمهوری اسلامی هم اعلام کرده که از طرف دولت هیأتی مأمور رسیدگی به این پرونده شده است.

اسماعیل بخشی (عکس: زمانه)

اسماعیل بخشی چهارشنبه ۱۹ دی با انتشار پیامی در صفحه اینستاگرام خود اعلام کرده که تاکنون هیچیک از این دو هیأت با او گفت‌وگو نکرده‌اند. فاطمه سعیدی، سخنگوی فراکسیون اصلاح‌طلبان یک روز بعد با انتشار پیامی در توئیتر گفته است که چهار نفر از نمایندگان مجلس سه‌شنبه گذشته با اسماعیل بخشی و وکیل او دیدار و گفت‌وگو کرده‌اند و یکی از این افراد هم خود او بوده است:

«ما چهار نفر از طرف فراکسیون امید ماموریت داشتیم تا با او در مجلس دیدار کنیم. این جلسه نزدیک دو ساعت به طول انجامید و پس از آن نیز با مسئولان وزارت اطلاعات نشستی برگزار شد.»

همزمان با این اظهارات، حسین شریعتمداری در سرمقاله روزنامه کیهان، چاپ تهران ادعای تازه‌ای مطرح کرده. شریعتمداری به خیال خود از یک توطئه پرده برداشته و چنین جلوه داده که اسماعیل بخشی عضو حزب کومله و حزب کومله هم یکی از شاخه‌های حزب کمونیست کارگری ایران است. شریعتمداری خواهان پیگرد قضایی اسماعیل بخشی شده:

«آیا نباید مجرم مورد ‌اشاره و سایر تهمت‌زنندگان به سربازان جان برکف وزارت اطلاعات تحت تعقیب قرار بگیرند؟ آنها نه فقط به سربازان گمنام و فداکار وزارت اطلاعات بلکه به کل نظام تهمت زده‌اند.»

اتحادیه اروپا دو روز قبل دستگاه اطلاعاتی جمهوری اسلامی ایران را به دلیل اقدام تروریستی در خاک دانمارک و هلند در فهرست سازمان‌های تروریستی قرار داد. روزنامه ولی‌فقیه نیم‌کاسه‌ای زیر کاسه دیده و این ماجرا را به اسماعیل بخشی، نماینده کارگران هفت‌تپه نسبت داده است:

«آیا مسئولان عالی‌رتبه نظام تصور نمی‌فرمایند که تمامی این ماجرا برای آن بوده است که اقدام دیروز اروپا در تحریم وزارت اطلاعات را موجه جلوه بدهند؟»

نویسنده، فراکسیون اصلاح‌طلبان را به هم‌سویی با «روزنامه‌های زنجیره‌ای و بی‌بی‌سی و صدای آمریکا و رادیو زمانه» و بی‌توجهی به «اخلاق اسلامی و منافع ملی» متهم کرده است. انتظار کیهان همراهی مطلق همه جناح‌ها در خاموش کردن صدای اسماعیل بخشی است.

بیشتر بخوانید:

این مطلب را پسندیدید؟ کمک مالی شما به ما این امکان را خواهد داد که از این نوع مطالب بیشتر منتشر کنیم.

آیا مایل هستید ما را در تحقیق و نوشتن تعداد بیشتری از این‌گونه مطالب یاری کنید؟

.در حال حاضر امکان دریافت کمک مخاطبان ساکن ایران وجود ندارد

توضیح بیشتر در مورد اینکه چطور از ما حمایت کنید

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

 • علی

  با سلام هر وقت صحبت شریعتی و کیهان میاد انسان به یاد اون دروغها و پرونده سازی هایی که اصلا ارزش حقوقی نداشت ولی در دادگاههااز این پرونده ها به عنوان مدرک استفاده شد میافتد. من تعجب از عملکرد این ولی فقیر هستم که میبینه اینها در جامعه ایران مشغول دروغ پراکنی هستند ولی باز هم اینهمه پول برای ارجیف روزانه (ببخشید که از این کلمات استفاده میکنم ) در اختیار سلسله کیهانیان میگذاره. میگفتند اقای خامنه ای قدیما در کلاس درس اخلاق اقای منتظری شرکت میکرده معلومه به درس گوش نمیکرده. به قدرت فکر میکرده.

 • كشكساب

  من تنها كارى كه ميتوانم بكنم ، با (( تحريم انتخابات )) نفرتم را از شكنجه وازار كارگرانى كه براى گرفتنِ دستمزدشان اعتراض ميكنند ، اعلام ميدارم .

 • Nasim

  انتشار مطالبی درباره امام زاده بودن پدر یکی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی خبرساز شده است. روزنامه شهروند دوشنبه ۱۷ دی با میرحمایت میرزاده، نماینده گرمی در استان اردبیل، درباره مقبره پدرش که با عنوان امام‌زاده در دشت مغان ساخته شده و صاحب گنبد، بارگاه و هیئت امنا و متولی است، مصاحبه کرد. این نماینده ساخت مقبره پدرش و عنوان امام‌زاده را خواست و اقدام مردم منطقه خواند و گفت که پدرش سیدی بوده که مردم او را صاحب کرامت می‌شناختند. این مقبره حدود ۳۰ سال پیش ساخته شده است. چندی پیش غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی، نماینده رشت اعلام کرد که طی ٣٧‌ سال گذشته تعداد امام‌زاده ها ۱۰ برابر شده است.

 • farid

  - مصباح یزدی: آیا شهید دادیم که رفاه افزایش و تورم کاهش یابد؟!! - وزیر اطلاعات منکر شکنجه اسماعیل بخشی شد!! - محسن قرائتی رئیس ستاد اقامه نماز ایران: برخی خبرنگارها باید تکه تکه شوند!! - لاریجانی رئیس قوه قضائیه اما کارگر نیشکر هفت‌تپه را به هم‌صدایی با دشمن ?! متهم کرد و گفت که «برخی تصور می‌کنند زندان هتل است». - پاسدار غلامحسین غیب‎پرور رییس سازمان بسیج مستضعفین: «بنده قبلاً سران فتنه را نجس سیاسی خوانده‌ام اکنون هم بر روی این موضع اصرار دارم!! - رحیمی جهان‌آبادی رئیس کمیته بین‌الملل کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس: «زمانی که اتحاد جماهیر شوروی سرنگون شد ۱۳ هزار کلاهک اتمی داشت، در بیش از ۲۰ کشور نفوذ خارجی داشت، ایستگاه فضایی داشت، اما در خیابان‌های مسکو تکه پاره شد!.» «امروز مردم برای تامین معیشت خودشان و برای پر کردن شکم‌های فرزندان خود مشکل دارند. ما اگر نتوانیم هزینه‌های اضافی سیاست داخلی و خارجی را درمان کنیم، هزینه‌های سنگینی را تقبل خواهیم کرد!

 • سهیل

  حسین شریعتمداری که گذران زندگی اش با بندگی خامنه ای ست و از جنبۀ جرأت ابراز نظر شخصی، بین اصولگرایان حقیرترین است باید به شجاعت و شرافت آقای بخشی و بسیاری چون او غبطه بخورد. او که اسمی از رادیو زمانه آورده حتی یک روز هم به معنای واقعی ژورنالیست نبوده و کیهان جعلی اش با یک ده هزارم زمانه هم قابل مقایسه نیست. اصولاً کسی که کیهان میخرد حقیقت برایش اهمیتی ندارد.

 • کلاغ دریده

  و این حکایت داد خواهی چنانکه به این نقطه و برادر شریعتی در کیهان رسید, بی اختیار به یاد آورد که: " آنکه به من ... بود, کلاغ ... دریده بود."