ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

طالبان مسئولیت حمله به اقامتگاه خارجی‌ها در کابل را به‌عهده گرفتند

دوشنبه ۱۴ ژانویه / ۲۴ دی در انفجار یک خودروی بمب‌گذاری‌شده در نزدیکی اقامتگاه کارمندان خارجی در شرق کابل دست‌کم ۴ نفر کشته و ۹۰ زخمی شدند. اکنون طالبان مسئولیت این حمله را به‌عهده گرفته‌اند.

طالبان مسئولیت انفجار یک خودروی بمب‌گذاری‌شده در نزدیکی اقامتگاه کارمندان خارجی در شرق کابل را به‌عهده گرفتند.

مأموران امنیتی افغانستان ـ عکس از آرشیو

به‌گزارش رویترز، انفجار این خودرو در جاده جلال‌آباد در نزدیکی «دهکده سبز» در روز دوشنبه ۱۴ ژانویه/۲۴ دی دست‌کم ۴ کشته و ۹۰ زخمی بر جای گذاشت که نیروهای امنیتی خارجی و افغانستانی در میان آن‌ها هستند.

ذبیح‌الله مجاهد، سخنگوی طالبان اعلام کرد که جنگجویان این گروه مسئول این عملیات هستند. او در اطلاعیه‌ای گفت: «پنج مهاجم انتحاری که سرنشینان خودرو بمب‌گذاری‌شده بودند در این حمله شرکت داشتند.»

طالبان اغلب آمار تلفات را در حملات علیه دولت افغانستان یا اهداف خارجی افزایش می‌دهند.

آخرین حمله طالبان زمانی صورت گرفته که زلمی خلیل‌زاد، نماینده آمریکا در امور صلح در افغانستان به منطقه سفر کرده تا با برگزاری نشست‌هایی در کشورهای مختلف بتواند به جنگ بیش از ۱۷ ساله افغانستان پایان دهد.

در حالی‌که تلاش‌ها برای پیشبرد صلح در افغانستان بیشتر شده، نبردها و اقدامات تروریستی اما کاهش نیافته است. طالبان و دیگر گروه‌های شورشی تقریباً هر روز به حملات خود ادامه می‌دهند، حملاتی که به‌طور عمده نیروهای امنیتی و مقامات دولتی را هدف قرار می‌دهند. با این حال، افراد غیرنظامی اغلب قربانیان این حملات هستند.

بیشتر بخوانید:

این مطلب را پسندیدید؟ کمک مالی شما به ما این امکان را خواهد داد که از این نوع مطالب بیشتر منتشر کنیم.

آیا مایل هستید ما را در تحقیق و نوشتن تعداد بیشتری از این‌گونه مطالب یاری کنید؟

.در حال حاضر امکان دریافت کمک مخاطبان ساکن ایران وجود ندارد

توضیح بیشتر در مورد اینکه چطور از ما حمایت کنید

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.