ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

ترامپ: پایگاه نظامی در عراق را برای زیرنظر گرفتن ایران حفظ می‌کنیم

ترامپ در پاسخ به این پرسش که آیا قصد دارد برای حمله نظامی به ایران از پایگاه عراق استفاده کند، گفت: «نه، فعلا ایران را زیر نظر دارد.

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری امریکا در یک برنامه تلویزیونی که قرار است شامگاه یکشنبه ۳ فوریه/ ۱۴ بهمن از شبکه تلویزیونی «سی‌بی‌اس» پخش شود، حضور نظامیان امریکا در عراق را «برای اینکه بتواند ایران را زیرنظر داشته باشد»، مهم دانست و گفت برای همین در نظر ندارد که پایگاه‌های نظامی ایجاد شده در عراق را برچیند.

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا

ترامپ در این گفت‌وگو که بخش‌هایی از آن در رسانه‌ها منتشر شده، ایران را «یک مشکل واقعی» خواند اما در پاسخ به این پرسش که آیا قصد دارد از پایگاه‌های نظامی برای حمله به ایران استفاده کند، گفت: «نه، می‌خواهد ایران را زیرنظر داشته باشد».

او باردیگر توافق هسته‌ای با ایران را «یک توافق وحشتناک» خواند و از از خروج امریکا از آن دفاع کرد. ترامپ با بیان اینکه «ایران کشوری است که خیلی دردسر ایجاد کرده»، گفت که از زمان خروج امریکا از توافق هسته‌ای، « ناگهان ایران کشور متفاوتی شد. خیلی سریع تبدیل به کشوری شد که با مشکلات اقتصادی بزرگی روبرو است».

برپایه گزارش رسانه‌ها، ترامپ همچنین در پاسخ به پرسشی در باره خروج نظامیان امریکا از سوریه، از این تصمیم دفاع کرد اما از ارائه جزئیات در باره زمان بندی خروج از سوریه خودداری کرد.

او همچنین گفت که امریکا بخش کوچکی از نیروهای امنیتی را در افغانستان نگه می‌دارد.

خروج نظامیان امریکا از افغانستان یکی از محورهای گفت‌وگوی طالبان و نمایندگان امریکا بوده که قرار است در نشست ۲۵ فوریه هم پیگیری شود.

رئیس جمهوری امریکا همچنین در باره احتمال مداخله نظامی در ونزوئلا، گزینه اعزام نظامی را رد نکرد. او پیش از این از خوان گویدو، رئیس جمهوری خودخوانده ونزوئلا حمایت کرده و از ارتش این کشور خواسته بود که به مخالفان بپیوندد.

ترامپ مدعی شد که نیکولاس مادورو، رئیس جمهوری ونزوئلا خواستار ملاقات و گفت‌وگو با او شده، اما او این درخواست را نپذیرفته است.

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.