ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

اتحادیه اروپا: به طور جدی نگران آزمایش‌های موشکی ایران هستیم

اتحادیه اروپا با صدور بیانیه‌ای ۱۲ ماده‌ای، نسبت به برنامه موشک‌های بالستیک ایران هشدار داد. این اتحادیه به‌طور ویژه نسبت به افزایش برد و دقت موشک‌های بالستیک ایران ابراز نگرانی کرده است.

اتحادیه اروپا در بیانیه‌ای اعلام کرد که "به‌طور جدی" نگران آزمایش‌های موشک‌های بالستیک ایران است و از تهران خواست تا فعالیت‌هایی را که موجب بی‌اعتمادی عمیق و بی‌ثباتی منطقه شده، متوقف کند.

عکس از آرشیو

اتحادیه اروپا روز دوشنبه ۱۵ بهمن /۵ فوریه با صدور بیانیه‌ای ۱۲ ماده‌ای، نسبت به برنامه موشک‌های بالستیک ایران هشدار داد. این اتحادیه به‌طور ویژه نسبت به افزایش برد و دقت موشک‌های بالستیک ایران ابراز نگرانی کرده است.

در بخشی از بیانیه آمده است: "همراه با افزایش تعداد آزمایش‌ها و پرتاب‌های موشکی عملیاتی، ایران کماکان تلاش می‌کند تا برد و دقت موشک‌های خود را افزایش دهد. این فعالیت‌ها موجب عمیق شدن بی‌اعتمادی شده و به بی‌ثباتی منطقه‌ای کمک می‌کند."

اتحادیه اروپا از ایران خواسته است که از فعالیت‌های موشکی‌ای ناقض قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل متحد را متوقف کند. این قطعنامه شورای امنیت پس از توافق هسته‌ای برجام با همراهی قدرت‌های جهانی  ۱+۵ در سال ۲۰۱۵ تصویب شد و بر اساس آن تهران متعهد شد که تا هشت سال آزمایش موشک‌های بالستیک را که قادر به حمل کلاهک هسته‌ای هستند، متوقف کند.

ایران برنامه آزمایش موشک‌های بالستیک خود را با وجود مخالفت ایالات متحده آمریکا پس از توافق هسته‌ای ۲۰۱۵ افزایش و گسترش داده است. تهران می‌گوید برنامه صرفاً دفاعی است و هیچ‌کدام از موشک‌ها قادر به حمل کلاهک هسته‌ای نیستند.

اتحادیه اروپا همچنین درباره نقش ایران در تنش‌های خاورمیانه، حضور نظامی ایران در سوریه و حمایت از حزب‌الله لبنان ابراز نگرانی کرده است. این بیانیه از تمام طرف‌های درگیر در جنگ یمن، از جمله ایران، خواسته تا برای پایان دادن به این درگیری و حمایت از قطعنامه ۲۴۵۱ شورای امنیت تلاش کنند.

در همین زمینه:

این مطلب را پسندیدید؟ کمک مالی شما به ما این امکان را خواهد داد که از این نوع مطالب بیشتر منتشر کنیم.

آیا مایل هستید ما را در تحقیق و نوشتن تعداد بیشتری از این‌گونه مطالب یاری کنید؟

.در حال حاضر امکان دریافت کمک مخاطبان ساکن ایران وجود ندارد

توضیح بیشتر در مورد اینکه چطور از ما حمایت کنید

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.