ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

ارمنستان متخصص مین‌روبی و امداد پزشکی به سوریه اعزام می‌کند

سرگئی شویگو، وزیر دفاع روسیه جمعه ۸ فوریه / ۲۹ بهمن از وزیر دفاع ارمنستان برای اجرای این ماموریت تشکر کرد. او گفت «شما اولین کسانی هستید که به فراخوان ما برای کمک به مردم سوریه پاسخ دادید.»

وزارت دفاع ارمنستان روز شنبه ۹ فوریه / ۲۰ بهمن اعلام کرد که تیمی از متخصصان خود را به شهر حلب در سوریه اعزام می‌کند. ماموریت این متخصصان که برای مین‌روبی و دادن کمک پزشکی به سوریه می‌روند، با حمایت روسیه اجرا می‌شود.

بزرگ‌ کنید
عکس بعد از ورود نیروهای دولتی سوریه به محله شورشیان در حلب در دسامبر ۲۰۱۶ گرفته شده؛ یک پسربچه در میان خرابه‌های خانه‌شان با وسایلی که از آن جمع‌آوری کرده نشسته است

به گزارش خبرگزاری «آسوشیتدپرس»، سخنگوی وزارت دفاع ارمنستان گفته که تیم اعزام شده شامل ۸۳ نفر از جمله متخصصان مین‌روبی، پرسنل پزشکی، و ماموران امنیتی می‌شوند.

او همچنین گفته که این تیم در حلب، در شمال سوریه، مستقر خواهند شد و وارد مناطق درگیری نخواهند شد.

قبل از جنگ نزدیک به ۱۱۰ هزار ارمنی در حلب زندگی می‌کردند، که یکی از بزرگ‌ترین جوامع ارمنی خارج از ارمنستان بوده است. حدود ۲۲ هزار تن از آنها بعد از جنگ به ارمنستان رفتند.

نیروهای دولت سوریه در دسامبر ۲۰۱۶ (۱۳۹۵ هجری) توانست بعد از بمباران و محاصره و حملات تخریب‌گر متعدد علیه شورشیان شرق حلب همه کنترل شهر حلب را به دست بگیرد. شورشیان حلب شرق شهر را برای مدت بیش از ۴ سال تحت کنترل خود داشتند.

سخنگوی وزارت دفاع ارمنستان همچنین گفته که روسیه تیم ارمنی را به سوریه منتقل می‌کند و حمایت لجستیکی این تیم را برعهده گرفته است. روسیه با یک کمپین نظامی در سوریه به بشار الاسد کمک کرد که در قدرت باقی بماند و قلمروهای خارج شده از کنترل نیروهای دولتی را بازپس بگیرد. از طرف دیگر روسیه متحد اصلی ارمنستان است و یک مقر نظامی در این کشور دارد.

سرگئی شویگو، وزیر دفاع روسیه جمعه ۸ فوریه / ۲۹ بهمن از وزیر دفاع ارمنستان برای اجرای این ماموریت تشکر کرد. او گفت «شما اولین کسانی هستید که به فراخوان ما برای کمک به مردم سوریه پاسخ دادید.»

با وجود این برخی سیاستمدارن ارمنستان از این حرکت کشورشان انتقاد کرده‌اند. حزب ملی‌گرای سانسا تزرر با صدور بیانیه‌ای هشدار داد که همکاری با روسیه در سوریه ناقض منافع ارمنستان است و امنیت این کشور را به خطر می‌اندازد.

در همین زمینه:

  نظر بدهید

  در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

  نظرها

  • مسعود

   اسرائیل متحد ج آذربایجانه احتمالا این کار یه تلافی یا تهدید از طرف ارمنستان به اسرائیله