ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

پوتین تلویحاً آمریکا را به حمله موشکی تهدید کرد

رئیس جمهوری روسیه در سخنانش در پارلمان، آمریکا را تهدید کرد که اگر در خاک اروپا موشک مستقر کند مراکز تصمیم‌گیری و هدایت این موشک‌ها را هدف قرار می‌دهد.

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه در سخنانی در پارلمان این کشور، ایالات متحده آمریکا را تهدید کرد که چنانچه موشک‌های بالستیک میان‌برد با کلاهک هسته‌ای در خاک اروپا مستقر کند، روسیه نه تنها این موشک‌ها، بلکه مراکز تصمیم‌گیری و هدایت این موشک‌ها را هم هدف قرار می‌دهد.

بزرگ‌ کنید
چهارشنبه ۲۰ فوریه/ ۱ اسفند: ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه هنگام سخنرانی در پارلمان درباره وضعیت کشور

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه چهارشنبه ۲۰ فوریه/ ۱ اسفند در سخنانی که در پارلمان روسیه درباره وضعیت کشور ایراد کرد، اعلام کرد که روسیه موشک مافوق صوت تازه‌ای با سرعت ۹ ماخ و برد بیش از ۱۰۰۰ کیلومتر طراحی کرده که می‌تواند زیردریایی و کشتی‌های جنگی و اهداف زمینی را هدف قرار دهد. به گفته پوتین این سلاح تازه و همچنین یک پهپاد زیردریایی در سال جاری به زرادخانه ارتش روسیه ملحق می‌شوند.

سه هفته قبل، مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا اعلام کرد که ایالات متحده پیمان منع موشک‌های هسته‌ای میان‌برد (INF) را از شنبه ۲ فوریه به تعلیق درمی‌آورد و چنانچه روسیه به تعهداتش در این پیمان عمل نکند، بر اساس مفاد این پیمان شش ماه آینده از آن خارج می‌شود. وزیران خارجه اتحادیه اروپا در اجلاس بخارست نگرانی خود از خروج آمریکا از پیمان منع موشک‌های هسته‌ای میان‌برد را اعلام کردند. آن‌ها از واشنگتن و مسکو خواستند گفت‌وگوهای فی‌مابین را مجدداً از سر گیرند.

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه در سخنانش در پارلمان این کشور گفت آمریکا با استقرار موشک‌های تاماهاک در رومانی و لهستان پیمان INF را نقض کرده است:

«استقرار موشک‌های ایالات متحده در اروپا تهدیدی بسیار بزرگ برای امنیت روسیه است. اگر موشک‌های ایالات متحده در اروپا مستقر شوند، ما مجبور به اقدامات متقابل خواهیم بود. اگر تهدیدی متوجه ما شود، ما باید بتوانیم نه فقط محل وجود این تهدیدات، بلکه مرکز تصمیم‌گیری در مورد این تهدیدات را نیز هدف قرار دهیم.»

بر اساس پیمان منع موشک‌های هسته‌ای میان‌برد (INF) مسکو و واشنگتن شش ماه مهلت دارند درباره نقض پیمان با یکدیگر وارد گفت‌وگو شوند. چنانچه اختلافات فی‌مابین از میان برداشته نشود، طرفین می‌‌توانند پیمان را ترک کنند.

پوتین به کنایه ایالات متحده آمریکا را خطاب قرار داد:

«شما باهوش هستید اما آیا می‌توانید بشمرید؟ گمان می‌کنم شمردن را آموخته‌اید. بگویید برد موشک‌های ما را برایتان بشمرند.»

پوتین سپس فهرستی از سلاح‌های تازه زرادخانه روسیه را ارائه داد: موشک سُرنده (گلایدر) فراصوت «آوانگارد» که در دست تولید است، آزمایش موشک قاره‌پیمای اتمی «سرمت»، موشک فراصوت «کینژال» و زیردریایی‌های اتمی حامل پرتابه‌های بدون‌سرنشین زیرسطحی موسوم به «پوسیدون».

بیشتر بخوانید:

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

  • حقیقتگو

    بلاخره پوتین ازپشت عبای علی خامنه ای ظاهرشد که لب مطلب را گفت ...آنچه که سپاه پاسداران بعوان موشک های خودساخته می نامد همگی ازروسیه به ایران فرستاده شدند وفقط رنگ بدنه و شکل و شمایل شان قدری تغییرداده شده است ...روسیه کلاهک اتمی هم به آخوندها داده است ...ودرحقیقت ایران سپربلای روسیه شده است...روس درزمان خروچوف درصدد بودند که موشک ها و کلاهک های اتمی را درکوبا مستقرکنند که با تهدید امریکا مواجه شدند و این مورد موفقیتی برای آنها نداشت ...ولی روس به رهبری پوتین و شرکاء همان برنامه کوبا را درایران پیاده کردند...امریکا هم بدرستی فهمید که موشک سپاه پاسداران همگی ازروسیه هستند واز تفاوق موشکی با روسیه درزمان گرباچوف خارج شد...روسیه با حمایت مالی قشون افراطی ها ودست راستی ها و فاشیست های اروپائی که برموج پناهندگان سوریه سوارشدند ووارد مجلس های کشورخای اروپائی درصدد معدوم کردن اتحادیه اروپا و دوباره برگشت به درون اروپاست...حالا که امریکا ازاین موضوع اطلاع دارد و درصدد راه یوروش روس ها بدرون اروپا با مستقرکردن موشک اتمی است پوتین دچارتنش میشود...اگر دیوانه هم باشد نمی فهمد که چه میشود سپاه پاسداران اروپا را به چه دلیلی و آنهم با چه ابزاری تهدید می کند؟ غربی ها بعدازفروپاشی شوروری ازروی خوشحالی درخواب عمیقی فرو رفتند که حالا روسیه ایران وترکیه وعراق وسوریه راهم ضمیمه امپراطوریش کرده است و یکباره ازخواب خرگوشی بیدار میشوند...واینکه حکومت آخوندی تمامی تحریم ها را می پذیرد و آنهم درقبال ادامه برنامه موشکی و سوریه نشینی و حمله به اسرائیل دقیقا" خواسته پوتین است ...