ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

یک شرکت آمریکایی ۴۰۰ میلیون دلار سرمایه‌گذاری محمد بن‌سلمان را پس داد

تبعات اقتصادی قتل جمال خاشقجی برای پادشاهی عربستان سعودی

شرکت آمریکایی استعدادیابی «اندور» (Endeavor) به‌دنبال قتل جمال خاشقجی، روزنامه‌نگار عربستانی واشنگتن‌پست، قرارداد خود را با عربستان سعودی لغو کرد و  ۴۰۰ میلیون‌دلار سرمایه‌ را که از محمد‌ بن‌سلمان دریافت کرده بود، پس داد.

آریل امانوئل، رئیس شرکت «اندور» - عکس از آرشیو

۴۰۰ میلیون دلار مذکور به‌ منظور تامین توسعه شرکت «اندور» و تنوع‌بخشی به جریان اقتصادی عربستان به این شرکت داده شده بود تا از طریق سرمایه‌گذاری‌های «اندور» در صنایع مختلف از جمله ورزش و تولید فیلم صورت گیرد. اما بر اساس گزارش دو منبع آگاه به نیویورک‌تایمز، پس از فاش‌شدن دخالت بن‌سلمان در قتل جمال خاشقجی، این شرکت با اعتراض به این قتل، مبلغ ۴۰۰ میلیون دلار دریافتی را برگردانده و رابطه خود را با عربستان قطع کرده است.

به گزارش نیویورک تایمز این مبلغ بهار گذشته در یک مهمانی در هالیوود به آریل امانوئل، رئیس این شرکت داده شده بود. در این مهمانی علاوه بر محمد بن‌سلمان ولیعهد عربستان، رابرت ایگر مدیر اجرایی دیزنی و جف بزوس، بنیانگذار آمازون نیز حضور داشته‌اند. در جریان این سفر بن‌سلمان با تعدادی از سیاستمداران آمریکا و رهبران اقتصادی دیدار کرده بود تا با عقد قراردادهایی صندوق سرمایه‌گذاری عمومی سعودی را توسعه داده و اتکای اقتصاد عربستان را به فروش نفت کاهش دهد. او با کمپانی بزرگ AMC که در سینما و تئاتر فعالیت دارد و صاحبان شهر بازی Six Flags نیز توافق کرده بود تا در عربستان فعالیت و محصولات خود را در این کشور تبلیغ کنند.

پیش از این نیز چندین شرکت بزرگ بین‌المللی از جمله اوبر، Goldman Sachs و شرکت بریتانیایی Virgin Group برنامه‌های خود را برای گسترش روابط مالی با عربستان لغو کرده بودند.

این مطلب را پسندیدید؟ کمک مالی شما به ما این امکان را خواهد داد که از این نوع مطالب بیشتر منتشر کنیم.

آیا مایل هستید ما را در تحقیق و نوشتن تعداد بیشتری از این‌گونه مطالب یاری کنید؟

.در حال حاضر امکان دریافت کمک مخاطبان ساکن ایران وجود ندارد

توضیح بیشتر در مورد اینکه چطور از ما حمایت کنید

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.