ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

دادخواست لغو فوری حکم ناعادلانه ۳۸ سال زندان صادر شده برای نسرین ستوده

با توجه به اینکه نسرین ستوده از پذیرش حکم صادره سر باز زده و حکم به دادگاه تجدید نظر ارسال شده، از مقامات قضایی، دولت و مسئولان مربوطه خواستاریم سریعا در مورد لغو حکم مورد نظر اقدام کرده و نسرین ستوده را آزاد کنند.

عدالت‌خواهی، عدالت‌طلبی و هر آن چه کرامت و عزت انسان را پاس بدارد، با توجه به عملکرد قوه قضاییه و حاکمیت جمهوری اسلامی گویا در ایران این روزها آرزویی نامحتمل است.

پس از ۴۰ سال سرکوب، کشتار، اعدام‌های دسته جمعی، قلع و قمع دگراندیشان، زنان جامعه را جنس دوم به حساب آوردن، در بند کشیدن آزادی‌خواهان و بستن خنجر از رو برای بستن همیشگی دروازه عدالت اجتماعی، به گواه همین تاریخ ۴۰ ساله و انتشار هزاران پرونده باز و بسته؛ چندین سال است که افرادی در راس قوه قضاییه که خود می‌بایست عدالت‌خواه و عدالت‌جو می‌بودند، امروز با صدور حکمی غیر‌منتظره برای نسرین ستوده، وکیل دادگستری و مدافع حقوق بشر، جامعه ایران را در بهت فرو بردند و بار دیگر نشان دادند عدالت برای آنان مفهومی بیگانه است.

نسرین ستوده، وکیل دادگستری و مدافع حقوق بشر در بند در زندان اوین

رضا خندان، همسر نسرین ستوده در تاریخ ۲۰ اسفند در صفحه فیس‌بوکش نوشت:

«حکم نسرین ستوده در آخرین پرونده‌اش در زندان به او ابلاغ شد. ۳۸ سال زندان با ۱۴۸ ضربه شلاق حاصل دو پرونده باز اوست. پنج سال زندان بابت پرونده اول و ۳۳ سال زندان با ۱۴۸ ضربه شلاق، بابت پرونده دوم.»

این حکم بیش از پیش دلالت بر عزم جزم و رویه تغییرناپذیر قوه قضاییه جمهوری اسلامی برای سرکوب هر چه بیشتر دگراندیشان و فعالان حقوق بشر و مدنی دارد.

نسرین ستوده سال‌هاست عضو کمپین لگام به معنی «لغو گام به گام مجازات اعدام است». اتهامی که از مدت‌ها پیش بر پایه فعالیت برای لغو اعدام از سوی دستگاه قضایی متوجه او بوده و دادگاه مجدداً به آن رسیدگی کرده که انتساب دوباره آن به متهم، به طور آشکار نقض قانون به حساب می‌آید.

پرونده بعدی مربوط به وکالت خانم ستوده در مورد پرونده دختران خیابان انقلاب است. به گزارش وکیل نسرین ستوده، پیام درفشان، این دو پرونده در دادسرای امنیت پیگیری و در نهایت به حکم ۳۳ سال زندان و ۱۴۸ ضربه شلاق برای موکلش منجر شده است.

ابلاغ حکم ۳۸ سال زندان که در دادگاه غیابی برای نسرین ستوده صادره شده است، با مراسم معارفه و انتصاب ابراهیم رئیسی، از اعضای «هیات مرگ» اعدام‌های گروهی سال ۶۷ به عنوان رئیس جدید قوه قضاییه، مقارن شد. گویی رئیسی تازه نفس آمده تا کارهای ناتمام رؤسای پیشین را به اتمام برساند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، قاضی محمد مقیسه روز ۲۰ اسفند در حاشیه مراسم تودیع و معارفه ابراهیم رئیسی در جمع خبرنگاران گفت: «نسرین ستوده از باب اتهام اجتماع و تبانی علیه نظام به ۵ سال و از باب اتهام توهین به رهبری به ۲ سال حبس محکوم شد.»

عفو بین‌الملل در اطلاعیه و فراخوانی برای دادخواهی از قوه قضاییه به منظور آزادی فوری نسرین ستوده خبر داده بود که پس از دو محاکمه بسیار ناعادلانه، او با احتمال صدور حکم ۳۴ سال زندان و ۱۴۸ ضربه شلاق روبه‌روست.

با توجه به اینکه نسرین ستوده از پذیرش حکم صادره سر باز زده و حکم به دادگاه تجدید نظر ارسال شده، از مقامات قضایی، دولت و مسئولان مربوطه خواستاریم سریعا در مورد لغو حکم مورد نظر اقدام کرده و نسرین ستوده را آزاد کنند.

مردم در برابر این بی‌عدالتی و سرکوب فراگیر با اعمال احکام سنگین سکوت نخواهند کرد.

از اینجا و این لینک به جمع حامیان و امضاکنندگان این دادخواست بپیوندید.

لینک این دادخواهی در سایت دادخواست

  • در همین زمینه

این مطلب را پسندیدید؟ کمک مالی شما به ما این امکان را خواهد داد که از این نوع مطالب بیشتر منتشر کنیم.

آیا مایل هستید ما را در تحقیق و نوشتن تعداد بیشتری از این‌گونه مطالب یاری کنید؟

.در حال حاضر امکان دریافت کمک مخاطبان ساکن ایران وجود ندارد

توضیح بیشتر در مورد اینکه چطور از ما حمایت کنید

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.