ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

سفر نتانیاهو به واشنگتن نیمه‌کاره ماند

از غزه یک راکت به مرکز اسرائیل پرتاب شد. نخست‌وزیر اسرائیل اعلام کرد که بعد از گفت‌و گو با ترامپ به اسرائیل برمی‌گردد که به این حمله پاسخ دهد.

بامداد دوشنبه ۲۵ مارس/ ۵ فروردین یک راکت که از غزه پرتاب شده بود به یک خانه مسکونی در مرکز اسرائیل اصابت کرد و هفت نفر از شهروندان اسرائیلی را مجروح کرد. بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل که برای سخنرانی در لابی «آپیک» به واشنگتن سفر کرده بود، سفر خود را نیمه‌تمام گذاشت. احتمال می‌رود که دور تازه‌ای از خشونت‌ها در غزه آغاز شود.

بامداد دوشنبه ۲۵ مارس/ ۵ فروردین: راکت به حانه‌ای در موشاو میشمرت اصابت کرده. از غزه؟ هنوز کسی مسئولیت حمله را به عهده نگرفته است

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس صبح دوشنبه ۲۵ مارس/ ۵ فروردین آژیر خطر در منطقه مسکونی شارون در شمال شرقی تل‌آویو به صدا درآمد و سپس صدای انفجار مهیبی شنیده شد. ارتش اسرائیل اعلام کرد که یک راکت از نوار غزه به منطقه مسکونی شارون شلیک شده است. پلیس اسرائیل گزارش داده که راکت به حانه‌ای در موشاو میشمرت اصابت کرده. نیروهای امدادگر گزارش داده‌اند که هفت نفر مجروح شده‌‌اند: دو زن، دو کودک، یک کودک خردسال و دو مرد. جراحات مصدومان سطحی گزارش شده است.

۱۰ روز قبل چندین راکت به تل‌آویو اصابت کرده بود. ارتش اسرائیل در پاسخ بیش از یکصد نقطه از غزه را بمباران کرد. رهبران حماس اما اعلام کردند که راکت‌ها تصادفاً به تل‌آویو شلیک شده‌اند و به این ترتیب دامنه درگیری محدود به یک روز ماند.

هیچ گروهی مسئولیت حمله دوشنبه ۲۵ مارس/ ۵ فروردین به مرکز اسرائیل را به عهده نگرفته است. در نوار غزه علاوه بر حماس، جهاد اسلامی نیز که تحت حمایت ایران قرار داارد از یک زرادخانه موشکی برخوردار است.

۱۵ روز آینده انتخابات پارلمانی اسرائیل برگزار می‌شود. چنانچه نتانیاهو نتواند مانع از ادامه حملات از غزه به اسرائیل شود، ممکن است نتایج انتخابات پارلمانی این کشور تحت تأثیر قرار گیرد. نتانیاهو برای شرکت در اجلاس «آپیک» به واشنگتن سفر کرده است. قرار بود که نخست‌وزیر اسرائیل با رئیس جمهوری آمریکا دیدار و گفت‌وگو کند و سپس در اجلاس آپیک در جمع بیش از ۱۵ هزار نفر از طرفداران اسرائیل سخنرانی کند. بنی گانتز مهم‌ترین رقیب نتانیاهو در کارزار انتخاباتی این کشور با انتشار پیامی از نخست‌وزیر اسرائیل خواست سفرش به آمریکا را نیمه‌کاره بگذارد و برای برقراری امنیت به اسرائیل بازگردد:

«واقعیت این است که حماس اسرائیل را به گروگان گرفته. این بی‌سابقه است و غیر قابل توضیح. نتانیاهو چمدان‌هایش را ببندد و به اسرائیل برگردد و فکری به حال بحران اخیر کند.»

نتانیاهو هم به رسانه‌های اسرائیلی گفته است که سفرش به واشنکتن را نیمه‌کاره می‌گذارد:

«ما پاسخ قدرتمندی به این حمله خواهیم داد. با توجه به تحولات امنیتی کنونی، من تصمیم گرفتم که سفرم به ایالات متحده را کوتاه کنم. ظرف چند ساعت آینده من با رئیس‌جمهور ترامپ دیدار خواهم کرد و فوراً بعد از آن به اسرائیل برمی‌گردم.»

باریکه غزه در محاصره اقتصادی است. اختلافات با تشکیلات خودگردان فلسطین نیز به بحران انسانی در غزه دامن زده است.

بیشتر بخوانید:

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.