ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

عربستان سعودی مکالمات مالک آمازون را شنود کرده است

عربستان سعودی مکالمات تلفنی مدیرعامل آمازون که در رتبه نخست «ثروتمندترین»‌های جهان قرار دارد را شنود کرده است.

رئیس گروه امنیتی جف بزوس، مدیرعامل آمازون شنبه ۳۰ مارس اعلام کرد که حکومت عربستان به تلفن همراه بزوس دسترسی داشته و اطلاعات شخصی او را دزدیده است.

به گزارش خبرگزاری رویترز گوین دبکر، مشاور امنیتی کهنه‌کار بیزوس می‌گوید تحقیقاتش در مورد گزارشی از زندگی خصوصی بزوس که ژانویه توسط روزنامه نشنال انکوایرر (National Enquirer) منتشر شده بود، ردپای عربستان را در استراق سمع الکترونیکی تلفن همراه مدیرعامل آمازون آشکار می‌کند.

روزنامه نشنال انکوایرر (National Enquirer) در ژانویه گزارشی را از پیامک‌های لو رفته میان بزس و لاورن سانچز، یک مجری خبری سابق تلویزیون منتشر کرده بود که به گفته ی این روزنامه با بزس سر و سر داشته. به‌دنبال آن، بزوس ادعا کرد مالک این روزنامه او را به افشای عکس‌های خصوصی رد و بدل شده بین او و سانچز تهدید کرده و این روزنامه را به تلاش برای باج‌گیری از او متهم کرد. بزوس گفته بود که از او خواسته شده در قبال عدم انتشار این عکس‌ها به صورت عمومی اعلام کند که گزارش این روزنامه درمورد او انگیزه سیاسی نداشته است.

دبکر در گزارشی برای وبسایت دیلی بیست (The Daily Beast) می‌گوید افزون بر تهدید بزوس، شرکت مالک نشنال انکواییرر که امریکن مدیا نام دارد نیز به صورت شخصی از او خواسته یافتن هرگونه مدرکی مبنی بر «استراق سمع الکترونیکی یا هک را در مراحل جمع‌آوری داده» انکار کند.

دبکر در این گزارش نوشت که در واقع منبع اطلاعاتی نشنال انکوایر برای به‌دست آوردن عکس‌ها و پیامک‌ها حکومت عربستان سعودی بوده: «پژوهشگران ما و چندین کارشناس با اطمینان کامل به این نتیجه رسیده‌اند که عربستان سعودی به تلفن همراه بزوس دسترسی داشته و اطلاعات شخصی از آن به‌دست آورده است. تا امروز مشخص نیست تا چه حد شرکت امریکن مدیا از جزئیات آن باخبر بوده است».

سفارت عربستان و نماینده شرکت امریکن مدیا از اظهارنظر در این مورد خودداری کرده‌اند. با این‌حال وزیر امورخارجه عربستان در فوریه و پس از انتشار گزارش نشنال انکوایرر اعلام کرده بود که عربستان «مطلقا هیچ ربطی» به این گزارش نداشته است. امریکن مدیا نیز پیشتر گفته بود که در نقل داستان بزوس قانونی عمل کرده است.

دبکر بدون توضیح بیشتر اعلام کرد که یافته‌های این گزارش را به مقامات فدرال آمریکا تفویض کرده است.

این مطلب را پسندیدید؟ کمک مالی شما به ما این امکان را خواهد داد که از این نوع مطالب بیشتر چاپ کنیم.

آیا مایل هستید ما را در تحقیق و نوشتن تعداد بیشتری از این‌گونه مطالب یاری کنید؟ به اندازه یک فنجان چای برای یک گزارشگر می‌توانید کمک برسانید!

توضیح بیشتر در مورد اینکه چطور از ما حمایت کنید

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.