ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

روحانی: جلوگیری از ورود کمک‌های بین‌المللی به سیل‌زدگان جنایت است

سخنان رئیس جمهوری اسلامی به مناسبت روز بعثت پیامبر اسلام تحت تأثیر سیل قرار داشت: ستایش مسئولان، نکوهش آمریکا.

دیدار رئیس جمهوری اسلامی با وزیران،  مدیران دستگاه های اجرایی، مسئولان و برخی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی تحت تأثیر سیل سراسری قرار داشت. روحانی از مسئولانی که با بحران سیل درگیر بودند قدردانی کرد، در همان حال ایالات متحده آمریکا را متهم کرد که با جلوگیری از ورود کمک‌های بین‌المللی به سیل‌زدگان ایران مرتکب جنایت شده است.

چهارشنبه ۱۴ فروردین، دیدار رئیس جمهوری اسلامی با وزیران، مدیران دستگاه های اجرایی، مسئولان و برخی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی: ستایش مسئولان، نکوهش آمریکا

رئیس جمهوری اسلامی به مناسبت روز بعثت پیامبر اسلام، چهارشنبه ۱۴ فروردین با وزیران، مدیران دستگاه‌های اجرایی، مسئولان و گروهی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی دیدار کرد. حسن روحانی در مقدمه سخنانش با قدردانی از مسئولانی که درگیر بحران سیل بودند، یادآوری کرد که در آینده می‌بایست با استفاده از فناوری‌های پیشرفته‌تر وضعیت بارش‌ها را بهتر و به موقع پیش‌بینی کرد. رهبر جمهوری اسلامی، روز گذشته در جلسه ویژه بررسی بحران با سران کشوری و لشکری بر این معنا تأکید کرده بود. روحانی در بخشی از سخنانش گفت:

«اینکه از ورود کمک‌های خارجی به ایران جلوگیری می‌کنند و هلال احمر ما در این شرایط سخت نمی‌تواند کمک‌های ارسالی از دیگر کشورها را دریافت کند، یک جنایت بی‌سابقه است.»

رئیس جمهوری اسلامی از وزارت خارجه و نهادهای حقوقی ایران خواست که این موضوع را پیگیری کنند. روحانی گفت حتی ایرانیان خارج از کشور هم نمی‌توانند کمک‌های خود را به دست هموطنانشان برسانند.

سازمان ملل شنبه گذشته برای ارسال اقلامی برای کمک به سیل‌زدگان ایرانی اعلام آمادگی کرده اما همزمان یادآوری کرده بود که تحریم‌های اقتصادی آمریکا علیه ایران ممکن است ارسال این کمک‌ها را به تعویق بیندازد. وزارت خارجه ایران اعلام کرده که تاکنون هیچ کمک خارجی به صورت محسوس دریافت نشده و راهی برای این کمک‌رسانی وجود ندارد.

نخستین بار محمد جواد ظریف، وزیر خارجه ایران دوشنبه ۱۲ فروردین با انتشار پیامی در توییتر با انتقاد از جلوگیری آمریکا برای دسترسی ایران به کمک‌های بین‌المللی، این اقدام را به معنای «نقض صریح قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت و دستور دیوان بین‌المللی دادگستری» و یک « تروریسم اقتصادی» دانسته بود.

مایک پمپئو، وزیر خارجه ایالات متحده اما سه‌شنبه ۱۳ فروردین از آمادگی آمریکا برای مساعدت با صلیب سرخ بین‌المللی و هلال احمر خبر داد:

«حکومت ایران عوامل خارجی را مقصر قلمداد می‌کند، حال آن که در واقع سوءمدیریت آنهاست که به این فاجعه منجر شده. آنها حتی فعالان محیط زیست را به خاطر کمک به مردم جهت آمادگی با چنین مسائل عینی زندانی می‌کنند. ایالات متحده آماده مساعدت و همکاری با فدراسیون بین‌المللی صلیب سرخ و هلال احمر است که بتوانند کمک‌های مالی را به طور مستقیم به هلال احمر ایران جهت کمک برسانند.»

طبق دستور موقت دیوان بین‌المللی کیفری که در  ۳ اکتبر ۲۰۱۸/ ۱۴ مهر ۹۷ صادر شده، کاخ سفید ملزم است مطابق مفاد عهدنامه مودت روابط اقتصادی و کنسولی میان ایران و آمریکا، از اعمال و اجرای تحریم‌های مربوط به امور انسانی مانند دارو، غذا و وسایل، تجهیزات و خدمات مربوط به امنیت هوایی خودداری کند. علاوه بر این، از آمریکا خواسته شده موانع نقل و انتقال وجوه در این حوزه‌ها را نیز بردارد.

روحانی در بخش دیگری از سخنان خود، تخریب محیط‌زیست، از بین بردن جنگل‌ها، تصرف حریم رودخانه‌ها و انجام ساخت و سازهای غیر مجاز در آن را از جمله عوامل جاری شدن سیلاب در شهرهای مختلف عنوان کرد و گفت:

«فرصت بسیار خوبی برای وزارت کشور، شهرداری ها و همینطور قوه قضائیه ایجاد شده است که با چنین تخلفاتی و غصب های انجام شده برخورد کرده و مانع از انجام چنین کارهایی شوند.»

بر اساس گزارشی که به سازمان بازرسی منسوب است، بیش از ۷۰ درصد از جنگل‌های استان گلستان به سپاه پاسداران، حوزه علمیه و آستان قدس رضوی واگذار شده است. بر اساس این گزارش ۴۷ هزار هکتار از جنگل‌های گلستان با «اعمال نفوذ» تحت پوشش حوزه علمیه استان گلستان قرار گرفته. حدود ۱۳ هزار هکتار نیز به لشگر ۲۵ سپاه گرگان واگذار شده است. آستان قدس رضوی و مؤسسه پیشگامان سازندگی هم نزدیک به ۱۰ هزار هکتار از جنگل‌های استان گلستان را در اختیار دارند.

بیشتر بخوانید:

این مطلب را پسندیدید؟ کمک مالی شما به ما این امکان را خواهد داد که از این نوع مطالب بیشتر منتشر کنیم.

آیا مایل هستید ما را در تحقیق و نوشتن تعداد بیشتری از این‌گونه مطالب یاری کنید؟

.در حال حاضر امکان دریافت کمک مخاطبان ساکن ایران وجود ندارد

توضیح بیشتر در مورد اینکه چطور از ما حمایت کنید

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

  • حقیقتگو

    روحانی بی روحانی ملعون خجالت بکش بگو کمک های بین المللی درجهت زلزله زده گان طبس چه شدند بله همان کمک بین المللی درعراق وسوریه ولبنان وفلسطین وحتی درترکیه ظاهرشدند وفروخته شدند...این بار کلک زدن و عوام فریبی برای جذب کمک های بین المللی وارسال آن برای ژن های برتر درعراق وسوریه ولبنان وفلسطین...بهتربود روحانی روحانی نما می گفتی ارسال کمک های بین المللی برای سوریه ....بیش از150میلیارددلار ازاوباما دریافت کردید بیش ازاین کمک و ازاین کمک چنددلارش را صرف زلزله زده گان کانکس نشین کردستان کردید؟ انکاروقوع فجایع طبیعی ازقبیل زلزله و سیل موهبتی برای حکومت شده که منافعی ازاین طریق به جیب بزند وازموقعیت استفده کرده اخوندسانان واقازاده ها وشرکاء با خیال راحت به چپاولگری های میلیاردها تومانی ودلاری ادامه دهند...بقدرکافی مقامات رهبری و اقازاده ها وشرکاء ثروت های میلیاردها دلاری بهم زده اند وتنها علی خامنه ای بیش 90میلیاردلاراندوخته بانکی دارد ودرکنارش لاریجانی ها و قالیباف ها و صدها اوباش چپاولگرثروتمند دیگر چرا برای مردم خرج نمی کنید و منتظر کمک های مفت ومجانی بین المللی هستید که آنها را هم تصاحب کنید وبفروشید..واقعا" اگرکلک و دوروغ وحیله و تزویر وعوام فریبی حکومت اخوندسانانی ومهملات اسلام وارانه ابزار کارش نیروی برق تولید میکرد دیگربه هیچ نیروگاه برقی درکره زمین نیازی نبود..وحتی نیروی برق به کره ماه ومریخ هم صادرمیشد...

  • حمید

    €$"پول مردم ایران در لبنان کجا خرج می‌شود"$€؟ “حسن نصرالله” دبیرکل “حزب‌الله لبنان” روز جمعه (۲۴ ژوئن-۴ تیر) در یک سخنرانی ویدئویی در حضور سفیر جمهوری اسلامی برای جمعی از حامیانش در بیروت گفت : «خیلی شفاف می‌گویم و هیچ چیز پنهانی وجود ندارد و همه دنیا هم بدانند. تمام بودجه‌ و پول و هزینه‌های ما از خورد و خوراک و سلاح و موشک از جمهوری اسلامی ایران می‌رسد… همان سلاح‌هایی که با آن اسراییل را تهدید می‌کنیم… در نتیجه تا زمانی که ایران پول دارد ما هم پول داریم. از امام امت حضرت امام خامنه‌ای، دولت ایران، رییس جمهور، علما، و مردم آن به خاطر حمایت بی‌دریغ از ما در سال‌های گذشته تشکر می‌کنیم. ما حقوق‌ها را می‌پردازیم و مشکلی در این زمینه تا به امروز نداشته‌ایم.» = در حالی که مردم در داخل از کمبود و گرانی دارو در بازار ایران مینالند سازمان هلال احمر ایران‌ از ارسال ۲۰۰ تن دارو و تجهیزات مصرفی پزشکی به عراق همزمان با مراسم اربعین خبر داد. = ساخت بیمارستان 220 تختخوابی و 17 مدرسه در عراق = افتاب نیوز ساخت هفت درمانگاه و بیمارستان در عراق - ایسنا =عملیات اجرایی ساخت بیمارستان تخصصی سرطان آغاز شد. آستان قدس ... =روزنامه اعتماد91/2/21: دولت جمهوری اسلامی در عراق سه هزار مدرسه مي سازد - پول مردم ایران در لبنان کجا خرج می‌شود؟ دویچه وله سفیر ایران در لبنان چند جاده را در لبنان افتتاح کرد. ایران به غیر از ارسال اسلحه و بازسازی جاده‌ها و ده‌ها پروژه‌ی دیگر از برنامه‌ریزی برای اوقات فراغت جوانان لبنانی از جمله ساخت زمین فوتبال و پارک هم غافل نبوده است. سایت "تابناک" در سال ۲۰۰۸ گزارش داد که تا آن زمان "هيات ايرانی بازسازی لبنان" اقدام به ساخت و تکمیل ۱۴۰ مدرسه و آموزشگاه فنى، ۵۰ اماكن عبادتى، ۱۹ مراكز پزشكى و بهداشتى و در مجموع تکمیل ۹۸۰ پروژه در لبنان کرده است. ایکاش خبرنگارانی که سخنان دکتر روحانی!! را پخش میکنند لااقل به این موارد هم اشاره ای میکردند. سخنان یک هموطن پلدختری قبل از غرق شدنش: از مردم یمن،غزه ،لبنان،عراق،سوریه،بورکینافاسو،نیکاراگوئه شرمنده ام زیرا به دلیل غرق شدن دیگر امکان کمک به شماها را ندارم.

  • استاد پرنده

    جناب روحانی انگلیسی خود تو تجسم جنایتی از میان برخیز. رهبرت عصاره تمامی جنایات بشریت است و ملاها و طلبه ها و مداحها هر یک مرگزی و کانونی از جنایتند. اصل و اساس و فطت این دین حنیف بر پایه قتل و کشتار و نسل کشی و یهودی کشی و دیگر دین کشی ست. اینرا که ما نمی گوییم خودتان و رهبر کبیرتان .و رهبر فرزانه تان و تاریختان و سیره اهی بیتتان می گوید. آری میگوید که علی مظهر عدالتتان چطور سر یهودیان را در جنگ با بنی قریضه برید. به قول خمینی هفتصد زن و کودک و پیر و جوان را که همشان از پیامبر گرامیتان امان نامه دریافت کرده بودند و طبق تاریخ البته هزار و صد سر را بریده. بعد این علی مظهر عدالتتان در ۴ سال و نه ماه بیش از هفتاد هزار نفر را، می فهمید بیش از هفتاد هزار سر و گردن را از دم تیغ گذرانده. آنهاییکه از دم تیغ علی گذرانده شدند همگی یهودی و مسیحی و بیدین و کافر بودند. و آنهایی که شما ازشان توقع کمک دارید و حتا گویا پاسپورتشان هم در جیب بغل کت غیر آخودیتان است و ریش تراش ساخت آلمان هم برای روز چند روز دیگر مبادا همگی از کافران و ملحدان و یهودیان و مسیحیان و کافرین هستند. ببینید این حنیفتان تا کجا انسانی ست. تا کجا! شماها اگر زورتان برسد تمامی غیر مسلمانها را با بشاشیت خواهید کشت. حتا یک نفرشان را هم زنده نخواهید گذاشت. چنانکه طبق گفته استاد رهبرتان علی در ۴ سال و ۹ ماه خلافتش تمامی کافران را سر برید. اما باید از این مردم پرسید برای کدام کیفیت کدام! هنوز بسوی چنین کعبه ای نماز می خوانند. من اینرا از پدر بزرگم هم تا بیست و سه روز پیش که زنده بود هر روز می پرسیدم. و او پاسخی نداشت. در همان روزهای سکرات گریان گفت» عزیز دل بابا بزرگ : من پیر و پوده ام و معتاد این افیون و فقط ترس مرگ مرا در چنین پستگاهی فرو کرده است. او استاد ادبیات بود. پدر من خواندن نماز مرده را برایش ممنوع کرد. آقای روحانی یک جو شرف!