ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

بازداشت متهم پرونده خودکشی نوجوان افغانستانی در کاشان به دنبال رسانه‌ای شدن پرونده

 رئیس کل دادگستری استان اصفهان از بازداشت متهم پرونده آدم‌ربایی و تجاوز به حامد رضایی، نوجوان ۱۲ ساله در کاشان خبر داد.

رئیس کل دادگستری استان اصفهان از بازداشت متهم پرونده آدم‌ربایی و تجاوز به حامد رضایی، نوجوان ۱۲ ساله در کاشان خبر داد. پیش‌تر خانواده‌ای در کاشان اعلام کرده بود فرزند ۱۲ ساله‌شان در پی «تجاوز جنسی یا تهدید به تجاوز»، دست به خودکشی زده و جان خود را از دست داده است اما در جریان رسیدگی به این موضوع به آنها گفته‌ شده که پرونده مختومه شده است و آنها هم جریان را رسانه‌ای کرده‌اند.

بزرگ‌ کنید
پدر و مادر حامد رضایی، دادخواه مرگ فرزندشان هستند

احمد خسروی وفا، رئیس کل دادگستری استان اصفهان گفته است:

«پس از بررسی شرایط و موضوع خودکشی نوجوان ۱۲ ساله، اقدامات اولیه در رابطه با جمع‌آوری دلایل از سوی بازپرس ویژه صورت گرفته و دستور معاینه جسد به پزشکی قانونی صادر می‌شود.»

رئیس کل دادگستری استان اصفهان همچنین گفته است با توجه به تاکیدات ویژه از سوی بازپرس برای توجیه اولیای دم درباره جلوگیری از تضییع حقوق احتمالی آنان، اقدامات لازم صورت گرفته و بر این اساس دستور کالبدشکافی برای تعیین دقیق علت تامه فوت صادر و کالبدشکافی انجام شده است.

خسروی وفا با اشاره به اینکه تکمیل تحقیقات منوط به ارسال نظر پزشکی قانونی است گفته بررسی همه جانبه از سوی بازپرس ویژه برای صحت و سقم ادعا‌های مطرح شده در مورد این پرونده آغاز شده است.

روز ۱۱ اسفند ۱۳۹۷، هنگام شب، خانواده حامد رضایی متوجه غیبت حامد می‌شوند، به دنبال او می‌گردند و ساعت ۱۰ شب او را در زیرزمین خانه در حالت حلق آویز شده پیدا می‌کنند.

خانواده حامد رضایی گفته‌اند او پیش از خودکشی به دوستانش گفته بوده که یک نفر به او تجاوز کرده است.

پدر حامد به نقل از همکلاسی‌های او گفته است او توسط فردی با موتورسیکلت‌ به زور به جایی برده شده: «او پس از بازگشت به دوستانش گفته که آن فرد به او تجاوز جنسی کرده است.»

پدر حامد رضایی پیش از این به رسانه‌ها گفته بود:

«همکلاسی‌هایش می‌گویند [وقتی حامد بر‌گشته] گریه می‌کرده، با دست‌هایش به سرش می‌زده [و می‌گفته] که به من تجاوز شده و امشب خودم را می‌کشم.»

رضایی در ادامه گفته بود حتی اگر آن فرد به پسرش تجاوز نکرده باشد، او را تهدید، آزار و اذیت کرده که باعث شده دست به خودکشی بزند.

محمد هارون نجم‌پور، سرپرست سفارت افغانستان در تهران به خبرگزاری صدای افغان (آوا) گفته بود با خانواده این نوجوان حرف زده و قرار است هیاتی از این سفارت برای پیگیری و بررسی این موضوع با مسئولان محلی به کاشان برود.

 • در همین زمینه

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

 • قآفآت

  دآیره ای در گستره ی پآیتختی می بآید مسکن موقت و حتآ دآیمی برآی آسیب دیدگآن حوآدث طبیعی /مشکلآت انسآن سآخته یآ جآمعه پردآخته و همچنین بآزنشستگآن یآ افرآددآرای مستمری حقوقی و خوآهآن زیست در پآیتخت ایجآد کند.این یعنی معنی پآیتخت. گستره ای که کآستی هآی سنتی نآشی از قومیت/تبعیض/نقص قآنون و.....رآ بآتکثر امکآنآت ,پر می کند.هرکسی توآنآیی دآشت یآ اضطرآر بآید بتوآند سآکن آن شود وهمسوی.بدون ایجآد مشکل حآد برآی کلآن کشور یآ دچآر مشکل شدن در خــُــر د بآخویشتن.این یعنی دربرگیری و ایرآنی سآزی.امری که دوتآبعیتی یآ گرفتن جمعیت از فرهنگ هآی خوآهآن رآ هم بدون تغییر بآفت استآن هآی سنتی ممکن می سآزد.

 • majid r

  رئیس کل دادگستری استان اصفهان گفت : به دنبال کشف جسد پسربچه 12 ساله #تبعه_افغان در کاشان، یک نوجوان 17 ساله بعنوان متهم دستگیر شده است . احمد خسروی وفا با بیان اینکه هنوز مشخص نیست مقتول به قتل رسیده یا #خودکشی کرده افزود:این موضوع با فوریت و جدیت در دستگاه قضا در حال بررسی است و برای دستگاه قضا تابعیت افراد تاثیری در صدور حکم ندارد. آقای سامان تا چندی دیگر متهم در صورت عدم بخشش اولیای دم در ملآ عام به دار مجازات آویخته خواهد شد. فقط بیا در همین سایت محکومت اعدام کودکان و محکومت آن توسط سازمانهای بین المللی را مطالعه کن.

 • سامان

  در کشوری که بجای معرفی افراد فاسد برای شناخته بودن انها برای جامعه و پذیرفتن عواقب وحشی گری خود قانون بفکر حفظ ابروی دزدان اختلاسگران تجاوزگران ادم ربایان باشد و جامعه چنان از ریل و تظاهر لبریز باشد که هیچکس ذات واقعی همسایه خود را نشناسد بی شک امنیت جامعه و سلامت فرزندانمان بهتر از این نخواهد بود.آبروی یک ادم ربا؟ ابروی یک تجاوزگر؟ ابروی یک شیطان؟ مگر فقط شیاطین برای شیاطین دیگر ابرویی متصور باشند

 • بردیا

  درجه رذالت یک انسان تا چه حد قادر است به زیر شأن یک حیوان هم سقوط کند! حیوانات هم چنین رذالتی را مرتکب نمی‌شوند. چرا هیچ نام و عکسی از فرد مجرم منتشر نمی‌شود؟ چه کسی مانع انتشار نام و مشخصات این مجرمین می‌شود؟ هرچند چنین مجرمی قطعاً خود در کودکی قربانی شرایطی مشابه بوده، اما نباید قوانین کشور بصورتی باشد که نام و مشخصات این افراد از مردم آن جامعه پنهان بماند.