ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

کاروان کمک‌رسانی حشد الشعبی وارد ایران شد

کاروان موسوم به جنبش نجباء، عضو الحشد الشعبی یا بسیج مردمی عراق، برای کمک به ایران در مهار سیلاب و کمک به سیل‌زدگان ایرانی، با بیش از ۱۰۰ خودروی سبک و سنگین از مرز مهران وارد خاک این کشور شد. این خبر از سفیر ایران در عراق تایید شده است.

کاروان موسوم به جنبش نجباء، عضو حشد الشعبی یا بسیج مردمی عراق برای کمک به ایران در مهار سیلاب و کمک به سیل‌زدگان ایرانی، با بیش از ۱۰۰ خودروی سبک و سنگین از مرز مهران وارد خاک این کشور شد. این خبر از سوی سفیر ایران در عراق تایید شده است.

بزرگ‌ کنید
ورود نیروهای حشد الشعبی به ایران که گفته می‌شود برای کمک به سیل‌زدگان است

حشد الشعبی از نیروهای تحت حمایت سپاه قدس ایران در عراق است. ایران در دوران جنگ با داعش از نیروهای شیعه در عراق مانند گروه حشد الشعبی حمایت می‌کرد.

در جریان سیل اخیر در ایران هم سپاه پاسداران تلاش کرده است تا در امدادرسانی به مناطق آسیب‌دیده ایفای نقش کند.

کاروان مقاومت اسلامی نُجَباء در بدو ورود به خاک ایران مورد استقبال سید عبدالله امینی، امام جمعه مهران، جمال شاکرمی، فرمانده سپاه امیرالمومنین استان ایلام، روح‌الله جاویدان، فرمانده سپاه ناحیه مهران، احمدرضا حاتمی، فرمانده هنگ مرزی مهران و نظام ملک‌شاهی، فرماندار شهرستان مهران قرار گرفت.

چند روز قبل حشد الشعبی عراق در بیانیه‌ای اعلام کرد یگان مهندسی و برخی ماشین آلات سنگین این سازمان برای منحرف کردن جریان آب سیل و جلوگیری از ورود آن به عراق وارد خاک ایران شده‌اند.

در این بیانیه آمده بود:

«ورود نیروهای حشد الشعبی به خاک ایران به منظور حفاظت از مناطق عراق به خصوص شهر عماره مرکز استان میسان از ورود سیل است.»

حشد الشعبی همچنین اعلام کرده که این اقدام با هماهنگی دو دولت ایران و عراق انجام شده است.

در ماه‌های گذشته تعدادی از شهروندان شیعه عراقی در بصره، به دلیل دخالت‌های ایران در این کشور دست به اعتراض زدند و حتی به برخی از دفاتر نیروهای حشد الشعبی حمله کردند.

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

 • احمد

  "استقرار #حشد_الشعبی عراق در ایران از جمله در #خوزستان و #لرستان تحت هر عنوانی مغایر است با اصول ۲، ۹، ۶۷، ۷۷، ۸۱، ۸۲، ۱۲۱، ۱۴۳، ۱۴۵، ۱۴۶، ۱۵۲ و ۱۵۳ همین قانون اساسی فعلی است نمونه اصل۱۴۶: استقرار هرگونه پایگاه نظامی خارجی در کشور «هر چند به عنوان استفاده #صلح‌آمیز»، #ممنوع است."

 • عبدالامام منیعاوی

  الحشد الشعب شرف و تاج وعلم عراق و ایران ید واحد

 • بهنام

  نمیدانم طرفداران حکومت و سرکوبگران مردم برای خامنه ای و حکومتش تا کی میخواهند در خواب بمانند؟!

 • علی

  یکی از مسخره‌ترین شوها و کارناوالهای جمهوری اسلامی، که حال آدم را بهم می‌زند. حشدالشعبی، گروهی نظامی میلیشیایی که توسط جمهوری اسلامی بنیان نهاده شده، و توسط پول دزدیده شده از ایران تغذیه می‌شود. از یک سو، پیاز و سیب زمینی کشور را جارو می کنند تا حقوق حشدالشعبی فراهم شود، از سوی دیگر کاروان کمک حشدالشعبی براه می‌اندازند تا مردم ایران مدیون آنها کنند. مردم ایران چقدر ندار و بدبخت شده اند که یک گروه میلیشیایی چند هزار نفره از کشوری دیگر که خود از پول مردم ایران اداره می شوند به کمک آنها بیایند. اگر راه یافتگان در مجلس و دولت روحانی امروز از شرم بمیرند، رواست. اما آنها خائن تر از آنند که خم به ابرو آورند.

 • حرام زاده های سپاه در راه اند

  سه روز پیش بود که ویدیو های ورود "حشد الشعبی" به خوزستان در رسانه های اجتماعی شروع به ظهور کردند. سوای "حشد الشعبی" همچنین مقداری از اعضای "فاطمیون" که بسیجی های افغانی هستند نیز در پلدختر به بهانهء کمک به سیل زدگان شروع به کار کرده اند. چند هفته قبل نیز موسی غضنفرآبادی رئیس دادگاه های انقلاب هم اشاره کرده بود به اینکه «حشدالشعبی عراقی، فاطمیون افغانی، زینبیون پاکستانی و حوثی‌های یمنی هم «خواهند آمد و انقلاب (یعنی حاکمیت ) را یاری خواهند کرد.»