ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

بارندگی‌های شدید در هرمزگان

بارندگی‌های دو روز اخیر در استان هرمزگان منجر به طغیان رودخانه‌ها شده است. به بخش کشاورزی بیش از ۱۵ میلیارد تومان خسارت وارد آمده و راه ارتباطی دست‌کم ۱۴ روستا قطع شده است.

در ادامه سیلاب‌های اخیر در ایران، این‌بار استان هرمزگان در معرض سیل قرار گرفته است. در دو روز اخیر بارندگی در هرمزگان شدید بوده و همچنان ادامه دارد. به بخش کشاورزی بیش از ۱۵ میلیارد تومان خسارت وارد آمده و راه ارتباطی ۱۴ روستا قطع شده است.

بزرگ‌ کنید
بارندگی‌های شدید در استان هرمزگان

دوشنبه ۲۶ فروردین در استان هرمزگان با وجود قطع شدن باران در برخی مناطق، بارندگی شدید ادامه دارد. این بارندگی از دو روز پیش آغاز شده است.

عبدالله پرتابیان فرماندار شهرستان سیریک در این استان گفت: «تا کنون به‌علت طغیان رودخانه‌های مرگ و دهارن راه ارتباطی ۱۲ روستای بخش مرکزی با مرکز شهرستان و راه ارتباطی ۲ روستای دودر و کنارجو در بخش بمانی با مرکز بخش، شهر بندر کوهستک و شهرستان قطع است.»

این روستاها به مواد غذایی، اقلام بهداشتی و دارو، نیاز دارند.

همچنین به‌دلیل طغیان رودخانه‌های گز، مرگ و دهارن در بخش مرکزی به تأسیسات، منازل مسکونی، مزارع کشاورزی، راه‌های ارتباطی روستاهای گز، گاراندهو، کردر و مستو خسارت وارد شده است.

آب روخانه چالاک بالا آمده و طغیان کرده و به روستاهای روتان، مردان، سرگلم، گچینه پایین، پالور در بخش بمانی موجب خسارت به شماری از منازل مسکونی، راه‌های روستایی و زمین‌های کشاورزی شده است.

به‌گفته عبدالله پرتابیان بیش از ۱۵ میلیارد تومان به بخش کشاورزی، راه‌های روستایی و منازل مسکونی خسارت وارده شده است.

با این حال فرماندار شهرستان سیریک گفت بارندگی‌های دو روز گذشته و بامداد دوشنبه در این شهرستان «موجب خوشحالی مردم به‌ویژه کشاورزان، دامداران و صیادان» شده است.

ایرج حیدری، سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان نیز وعده داده که وضعیت شهرستان سیریک با فروکش سیلاب طی ساعت‌های آینده به حالت عادی بازگردد.

هوشنگ ملایی، مدیرعامل آب منطقه‌ای هرمزگان گفته است که در پی بارش‌های اخیر سد استقلال میناب مهم‌ترین سد تأمین‌کننده آب آشامیدنی بندرعباس و بندرخمیر ۱۳ و نیم میلیون مترمکعب آبگیری شد. همچنین سد جگین ۳۲ میلیون مترمکعب و سد شمیل و نیان ۱۱ و نیم میلیون مترمکعب آبگیری شده‌اند.

در بندرعباس بارندگی و طوفان پایان یافته است. عباس امینی‌زاده، شهردار بندرعباس از آغاز پاکسازی معابر اصلی و فرعی شهر خبر داد و گفت کلیه نیروها در بخش‌های مختلف مأمور رسیدگی به امور تمیز کردن کامل شهر و ترمیم معابر آسیب‌دیده هستند.

بنادر مسافری بندرعباس، قشم و هرمز نیز با بهبود شرایط جوی بازگشایی شدند.

به‌گفته علیرضا صفا ایسینی، مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان میزان بارندگی شهر بندرعباس نسبت به سال گذشته افزایش یافته و در ۲۴ ساعت گذشته ۴۵،۶ میلی‌متر بوده است. بیشترین بارش در شهرستان بندرعباس به بخش فین با ۱۴۰ میلیمتر و کمترین به سرخون با ۲۳ میلیمتر تعلق دارد.

ایسینی می‌گوید سامانه بارشی از بندرعباس خارج شد و تا امروز بعد از ظهر این سامانه از شرق استان نیز عبور خواهد کرد.

غلامرضا سالاری میری، مدیر آموزش و پرورش میناب هم اعلام کرد که تمامی مدارس روستاهای تلنگ ده گانه، سرشیفت، شمیلو، کرگان و کهنه شهر کرگان دوشنبه ۲۶ فروردین ماه تعطیل هستند اما مدارس دیگر نقاط این شهرستان دایر است.

روز گذشته، بارش باران و شرایط جوی نامساعد در استان هرمزگان به لغو پرواز هواپیماها انجامید و باعث مسدود شدن مسیر دسترسی به بندر رجایی، بزرگترین بندر کانتینری ایران شد.

بیشتر بخوانید:

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.