Share

صدف خادم، بوکسور ایرانی که قرار بود پس از مسابقه‌اش در فرانسه به ایران برگردد، اعلام کرد که به دلیل برخی تهدیدها به ایران بازنمی‌گردد. مدیر رسانه‌ای صدف خادم هم این خبر را تایید کرده است.

صدف خادم در نخستین مسابقه رسمی‌اش بدون حجاب و با لباس ورزشی ظاهر شده و مربی‌اش مهیار منشی‌پور هم یک مرد است. کلارا دلی مدیر رسانه‌ای صدف خادم به خبرگزاری رویترز گفته که آنها فهمیده‌اند حکم بازداشت هر دو نفر صادر شده و بنابراین برنامه سفرشان به ایران را لغو کرده‌اند.

صدف خادم تصمیم گرفته که فعلا در فرانسه بماند و به همراه مربی‌اش در شهر پواتیه در غرب فرانسه ساکن است.

اما در مقابل رییس فدراسیون بوکس ایران اعلام کرده که خبر بازداشت صحت ندارد: «از نظر ما تمام فعالیت‌های صدف خادم شخصی و کاملاً نمایشی است و کلیه اخبار مربوط به برخورد با ایشان در صورت بازگشت به ایران تکذیب می‌شود و شیطنت رسانه‌های وابسته به عربستان سعودی است.»

یک روز بعد از مسابقه صدف خادم، فدراسیون بوکس جمهوری اسلامی ایران با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد:

«این فدراسیون در حوزه بانوان هیچگونه فعالیتی ندارد، لذا برگزاری مسابقات و تمرینات این رشته ورزشی در هر مکانی مربوط به این فدراسیون نیست و مسئولیت آن با برگزار کنندگان یا شخص شرکت کننده خواهد بود.»

صدف خادم که روز شنبه ۱۳ آوریل/۲۴ فروردین به عنوان نخستین دختر بوکسور ایرانی با پرچم ایران در فرانسه به روی رینگ رفت، در سه راند آن شوان از فرانسه را شکست داد. پیروزی او انعکاس گسترده‌ای در رسانه‌ها داشت. او پیش از مسابقه آرزو کرد که این اقدامش راه را برای سایر زنان ایرانی باز کند و پس از پیروزی، موفقیت خود را به کسانی تقدیم کرد که جان خود را در برای آزادی ایران فدا کردند.

اعلام برائت فدراسیون بوکس ایران از موفقیت صدف خادم

 

Share