ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

پرسش مطرح: آیا ارتباطی بین قتل یک وکیل دادگستری در تهران و حسین هدایتی وجود دارد؟

حسین هدایتی، متهم به فساد مالی در آخرین جلسه دادگاه بدهکاران عمده بانک سرمایه نام حمید حاجیان،‌ وکیل به‌قتل‌رسیده در کامرانیه تهران را بر زبان آورد.

رسانه‌های ایران پرسشی را درباره ارتباط احتمالی قتل یک وکیل دادگستری و اظهارات یک متهم به فساد مالی در دادگاه مطرح کرده‌اند. وکیل متهم هر رابطه‌ای را تکذیب کرده است.

حسین هدایتی و محمود گودرزی، وزیر ورزش دولت یازدهم

حمید حاجیان، وکیل پایه یک دادگستری چهارشنبه شب چهارم اردیبهشت به ضرب گلوله در خیابان کامرانیه تهران به قتل رسید. یک زن همراه او بوده است که در مورد وضعیت او تا کنون خبری منتشر نشده است.

حسین هدایتی سرمایه‌دار ورزشی و عضو سابق سپاه پاسداران که از اسفند گذشته پرونده او در شعبه سوم دادگاه ویژه رسیدگی به جرایم اخلالگران و مفسدان اقتصادی به جریان افتاده است، در جریان آخرین جلسه دادگاه گفته بود:

«چهار سال است در دادسرای ناحیه سه شعبه ۱۲ علیه فیروز دولت‌آبادی طرح شکایت کرده‌ام، اما هنوز ترتیب اثر داده نشده است. به سراغ حمید حاجیان که یک وکیل با نفوذ است و ۵۰ میلیارد تومان پول بنده را خورده و برده است، بروید. حاجیان گفته بود که اگر اسمش را در دادگاه ببرم از من شکایت می‌کند.»

هدایتی یکی از بدهکاران عمده بانک سرمایه است. نماینده دادستان در جریان نخستین دادگاه او گفته بود که «هدایتی با تبانی با مدیران بانک ۵۸۶ میلیارد تومان از وجوه بانک سرمایه را خارج نموده است.»

اما سیامک مدیر خراسانی، وکیل مدافع حسین هدایتی دراین‌باره به خبرگزاری «فارس» نزدیک به سپاه پاسداران گفته است: «به هیچ عنوان ارتباطی میان موکل من و حاجیان وجود ندارد.»

خبرنگار فارس سوال دیگری درباره احتمال رابطه فرار علی‌اکبر یقینی، یکی دیگر از متهمان به فساد و بدهکاران عمده بانک سرمایه با قتل حاجیان نیز از مدیر خراسانی پرسید. وکیل هدایتی در پاسخ گفت:

«من وکیل آقای یقینی نیستم و نمی‌دانم میان این دو موضوع ارتباطی وجود دارد یا خیر. اما آن چیزی که می‌دانم این است که بین هدایتی و قتل حاجیان ارتباطی وجود ندارد.»

سیامک مدیر خراسانی همان قاضی‌ای است که در شعبه ۷۶ دادگاه کیفری استان تهران محمدرضا رحیمی، معاون اول محمود احمدی‌نژاد در دوران ریاست‌جمهوری را به اتهام فساد مالی به ۱۵ سال حبس محکوم کرد.

قاضی مسعودی در جریان رسیدگی به پرونده حسین هدایتی و دیگر بدهکاران عمده بانک سرمایه گفته بود که یقینی با دادن وثیقه جعلی ۱۳۰ میلیون تومانی آزاد شده و در بیمارستانی بستری شده بود. او اما از بیمارستان محل بستری‌اش پیش از بازداشت فرار کرد و اکنون دستور جلب او صادر شده است.

در همین زمینه:

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

  • اعلان ورود مافیای اقتصادی کشور به آدمکشی

    ایران به سمت اقتصاد «سیسیلی»: اعلان ورود مافیای اقتصادی کشور به آدمکشی ▪️اردوی کار: ترور حمید حاجیان وکیل دادگستری که چهارشنبه شب در تهران به همراه همسرش به رگبار بسته شد «اعلان ورود مافیای اقتصادی کشور به آدمکشی است. » به این نکته پدرام سلطانی، نائب رئیس اتاق بازرگانی در توئیتر اشاره کرده و نوشته: ترور #حمید_حاجیان اعلان ورود مافياى اقتصادى كشور به آدمكشى است. اگر اين پديده جديد جدی گرفته نشود از اين پس رد پاها و شاهدان فسادهای مالی به اين شيوه از ميان برداشته می‌شوند و اقتصاد سيسيلی در كشور حكمفرما می‌شود. گل بود به سبزه نيز آراسته شد.» ▪️اشاره نائب رئیس اتاق بازرگانی ایران که از چم و خم «بازرگانی» در کشور مطلع است به «اقتصاد سیسیلی»، اشاره غیرمستقیم به رد پای نظامیان و اطلاعاتی ها و نقش قدرتمند و پررنگ آنها در شکل دادن به مافیای اقتصادی است. پای خاجیان در رابطه با محاکمه یکی از این باندهای مافیایی به میان آمده و حسن هدایتی، ازبدهکاران بانک سرمایه، اسفند گذشته حاجیان را دردادگاه رسیدگی به پرونده فساد این بانک "یک وکیل با نفوذ" خوانده و گفته بود: «سراغ حمید حاجیان که یک وکیل بانفوذ است و ۵۰ میلیارد تومان پول بنده را خورده و برده بروید. حاجیان به من گفت اگراسمش را در دادگاه ببرم از من شکایت می‌کند.» ▪️بخش مهمی از جنایت هایی که صورت می گیرد، مثل فساد ساختاری موجود از پیامدهای حضور قدرتمند نظامیان و اطلاعاتی‌ها در حوزه اقتصاد است.

  • محمد

    سلام ببینید چقدر فساد چقدر تا کجا مگه میشه اخه وثیقه جعلی اخه اگه تو همون دستگاه قضا اشنا نداشته باشه میتونه وثیقه جعلی بزاره در بره من بابت مهریه ازم وثیقه خواستن بردم اصل درست دیوونه کردن تا قبول کردن بعد ... اخه چطور