ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

بازداشت مژگان کشاورز، زنی که در مترو به زنان گل داد

 مژگان کشاورز معروف به مایا یکی از زنان معترض به حجاب اجباری روز گذشته پنج‌شنبه ۵ اردیبهشت بازداشت شد. عفو بین‌الملل بازداشت این مدافع حقوق زنان را محکوم کرده است.

مژگان کشاورز معروف به مایا یکی از زنان معترض به حجاب اجباری روز گذشته پنج‌شنبه ۵ اردیبهشت بازداشت شد. عفو بین‌الملل بازداشت این مدافع حقوق زنان را محکوم کرده است.

مژگان کشاورز

او به همراه یاسمن آریانی و مادرش منیره عربشاهی از فعالان معترض به حجاب اجباری در کمپین چهارشنبه‌های سفید بودند. آنها در یکی از اقدامات خود در مترو به زنان با ححاب گل هدیه دادند و از آنها دعوت کردند که علیه زنانی که حجاب نمی‌خواهند رفتار نکنند.

بنا بر گزارش‌ها ماموران امنیتی به خانه‌ مژگان کشاورز هجوم بردند و او را در مقابل چشمان هراسان دختر خردسالش بازداشت کردند.

او پیش‌تر در ویدئویی خطاب به سلبریتی‌ها و زنان بازیگر از سکوت آنها در برابر ظلم به زنان انتقاد کرده بود.

عفو بین‌الملل ضمن محکوم کردن بازداشت مژگان کشاورز، مجرم‌انگاری زنان به دلیل عدم انتخاب حجاب شکلی افراطی از تبعیض جنسیتی و نوعی رفتار بی‌رحمانه، غیرانسانی و ترذیلی خوانده که به کرامت انسانی زنان آسیب می‌رساند.

این سازمان مقامات ایرانی خواسته دست از آزار و تعقیب قضایی و حبس زنانی که که در مقابل این بی‌عدالتی ظالمانه می‌ایستند بردارند.

چند روز قبل یاسمن آریانی از فشار بازجویان برای اعتراف اجباری خبر داده بود.

در ماه‌های اخیر برخورد با بدحجابی و بی‌حجابی زنان و سرکوب معترضان به حجاب اجباری شدت گرفته است. روز گذشته تعداد زیادی از شهروندان تهرانی که پیامک اخظار عدم رعایت حجاب در خودرو را دریافت کرده بودند، به پلیس امنیت اخلاقی تهران فراخوانده شدند. رییس پلیس تهران گفته برخوردها با بدحجابی ادامه خواهد داشت.

این مطلب را پسندیدید؟ کمک مالی شما به ما این امکان را خواهد داد که از این نوع مطالب بیشتر منتشر کنیم.

آیا مایل هستید ما را در تحقیق و نوشتن تعداد بیشتری از این‌گونه مطالب یاری کنید؟

.در حال حاضر امکان دریافت کمک مخاطبان ساکن ایران وجود ندارد

توضیح بیشتر در مورد اینکه چطور از ما حمایت کنید

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.