ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

سکته همزمان سه متهم بانک سرمایه «نمایشی» بود

سه متهم بانک سرمایه در آستانه اجرای حکم سکته کردند. یک وکیل مرتبط با این پرونده هم به ضرب گلوله کشته شد.

اختلاس در بانک سرمایه تا به حال موجب «کشته شدن یک وکیل» و «سکته» سه متهم این پرونده شده است.  وکیل یکی از متهمان سکته همزمان سه متهم را «نمایشی» می‌داند. پزشکی قانونی اما سکته یکی از متهمان را تائید کرده است.

بزرگ‌ کنید
سه متهم بانک سرمایه در دادگاه- عکس: آرشیو

روزهای پایانی سال گذشته پرونده متخلفان بانک سرمایه با صدور حکم ۲۰ سال حبس، ۷۴ ضربه شلاق در ملأعام و محرومیت دائم از مشاغل دولتی بسته شد و تنها رسیدگی به اتهامات حسین هدایتی باز ماند.

هفته گذشته همزمان با اعلام پایان رسیدگی به پرونده حسین هدایتی، حمید حاجیان، وکیل مرتبط با این پرونده در محل کارش به ضرب گلوله کشته شد. یک روز پیش از کشته شدن این وکیل دادگستری که هدایتی او را «آگاه» از محل پنهان شدن یقینی، یکی دیگر از متهمان پرونده دانسته بود، قاضی دادگاه خبر داد: سه متهم پرونده همزمان سکته کردند.

به گفته مسعودی مقام، قاضی دادگاه بانک سرمایه علی بخشایش، پرویز کاظمی و محمدرضا توسلی سه محکوم این پرونده هستند که همزمان سکته کرده‌اند. وکلای این متهمان به روزنامه «شرق» گفته‌اند که اطلاعی از «سابقه بیماری» موکلان خود نداشتند.

سیامک مدیرخراسانی که همزمان وکالت تسخیری پرویز کاظمی، وزیر کار و رفاه اجتماعی در دولت احمدی‌نژاد و حسین هدایتی را برعهده داشت، به روزنامه شرق – هشتم اردیبهشت- گفته است: در تمام دفعانی که کاظمی را ملافات کرد، «یک‌بار هم ایشان از سابقه بیماری قلب یا عارضه و بیماری فعلی که منجر به سکته شود، به من نگفته بودند».

مجتبی پناهی که در دادگاه وکیل مدافع علی بخشایش بود اما صریح‌تر از مدیرخراسانی، سکته متهمان را «نمایشی» خوانده و گفته است: نمی‌تواند سکته را تائید کند.

به گفته او ماموران اجرای حکم ۲۷ فروردین برای بازداشت و انتقال بخشایش به زندان به محل سکونت او مراجعه می‌کنند، «اما چون حال جسمی ایشان خوب نبود، پزشک قانونی او را معاینه کرده و مرخصی یک‌ماهه تا اجرای حکم می‌نویسد».

پناهی گفته که ماموران چهار روز بعد دوباره بخشایش را بازداشت می‌کنند.او تائید خبر سکته متهمان از سوی قاضی پرونده را هم نادرست دانسته و گفته که قاضی حق مصاحبه ندارد و بهتر بود این اظهارات را بیان نمی‌کرد.

اکبر حسینی‌امامی، وکیل محمدرضا توسلی، اما بیماری موکلش را تائید کرده و گفته که در زمان رسیدگی به پرونده هم مدارک پزشکی او به دادگاه ارائه شده است.

به گفته او توسلی در زمانی که مامور اجرای حکم برای بردنش می‌آید، «در بیمارستان بستری بوده است».

حسینی امامی گفته که در مراجع قضایی پیگیر «بررسی مجدد» پرونده موکلش است و آن طور که از خانواده و بستگان توسلی شنیده، «پزشکی قانونی مدارک پزشکی ایشان را پذیرفته است».

او هم در عین حال سکته همزمان سه متهم را «عجیب» دانسته اما در ادامه گفته که «سکته هر سه همزمان نبوده، منتها انتشار خبر آن همزمان بوده است».

در جریان رسیدگی به پرونده اختلاس در بانک سرمایه، علی بخشایش به مشارکت در اخلال عمده در نظام اقتصادی کشور از طریق اخلال در نظام پولی و بانکی و مشارکت در ۴۶ فقره خیانت در امانت، پرویز کاظمی به مشارکت در اخلال عمده در نظام اقتصادی کشور از طریق اخلال در نظام پولی و بانکی و مشارکت در ۴۱ فقره خیانت در امانت و محمدرضا توسلی به مشارکت در اخلال عمده در نظام اقتصادی کشور از طریق اخلال در نظام پولی و بانکی و مشارکت در ۴۰ فقره خیانت متهم بودند.

در همین زمینه:

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

  • farid

    این حکومت در حال فروپاشی است و ریزش هوادرانش مدتهاست شروع شده و در حالیکه هنوز عوامل لندنی اش *** ودوستانش *** (که در سال ۸۸ به اوباما اجازه حمایت از قیام مردم را ندادند) ازپشیبانی از سپاه و سقوط دولت امریکا حرف میزند٫ هوشنگ امیراحمدی دلال توافق قلابی شان با جان کری حالا خود را مخالف رژیم اعلام میکند !