ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

صدور قرار بازداشت یک ماهه برای سه تن از دستگیرشدگان روز جهانی کارگر

دستگیر شدگان روز ۱۱ اردیبهشت به زندان اوین منتقل شده‌اند و برای سه تن از آنان رضا شهابی و حسن سعیدی از سندیکای شرکت واحد و فرهاد شیخی عضو اتحادیه آزاد کارگران ایران قرار بازداشت یک ماهه صادر شده است.

بیش از ۵۰ فعال کارگری، معلمان و دانشجویی در دو روز گذشته هم‌زمان با تجمع ۱۱ اردیبهشت به مناسبت روز جهانی کارگر مقابل مجلس شورای اسلامی و تجمع معلمان در ۱۲ اردیبهشت در تهران دستگیر شده‌اند. دستگیرشدگان روز ۱۱ اردیبهشت به زندان اوین منتقل شده‌اند و برای رضا شهابی و  حسن سعیدی از سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه و فرهاد شیخی عضو اتحادیه آزاد کارگران ایران قرار بازداشت یک ماهه صادر شده است.

شش تن از اعضای دستگیر شده سندیکای شرکت واحد - برای رضا شهابی (بالا ردیف وسط) و حسن سعیدی (پائین چپ) قرار بازداشت یک ماهه صادر شده است.

به نوشته رسانه سندیکای شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه شش تن از اعضای این سندیکا در روز ۱۱ اردیبهشت دستگیر شده‌اند که هم اکنون در زندان اوین به سر می‌برند. همچنین اتحادیه آزاد کارگران ایران از دستگیری ۴ تن از اعضای خود در این روز خبر داده است. جعفر عظیم‌زاده رئیس این تشکل از قبل در زندان بسر می‌برد و پروین محمدی نایب رئیس آن نیز چند روز پیش از اول ماه مه در پارک جهان‌نما تهران به همراه هاله صفری و علیرضا ثقفی دستگیر شد و هم اکنون زندانی است.

در مراسم اول ماه مه همچنین چندین تن از فعالان دانشجویی نیز دستگیر شده و به زندان منتقل شده‌اند.

ماموران امنیتی و انتظامی در تجمع معلمان در ۱۲ اردیبهشت نیز دست به اعمال خشونت زدند. منیژه عبدی، همسر اسماعیل عبدی معلم زندانی، مورد ضرب و شتم قرار گرفت. در این تجمع حداقل هشت تن دستگیر شدند که رسول بداقی و محمد فلاحی از این جمع هنوز در زندان بسر می‌برند.

به نوشته کانون معلمان عدالت‌خواه، رسول بداقی به بازداشتگاه وزرا منتقل شده و تا کنون با خانواده خود تماسی نداشته است.

محمد فلاحی عضو دیگر کانون صنفی معلمان تهران به نقطه نامعلومی منتقل شده است. او در تماس با خانواده خود اظهار داشته احتمالا مدتی را در بازداشت خواهد ماند.

در همین زمینه:

کلیک کنید

این مطلب را پسندیدید؟ کمک مالی شما به ما این امکان را خواهد داد که از این نوع مطالب بیشتر منتشر کنیم.

آیا مایل هستید ما را در تحقیق و نوشتن تعداد بیشتری از این‌گونه مطالب یاری کنید؟

.در حال حاضر امکان دریافت کمک مخاطبان ساکن ایران وجود ندارد

توضیح بیشتر در مورد اینکه چطور از ما حمایت کنید

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.