Share

وزیر نفت جمهوری اسلامی ایران بازداشت سخنگوی شرکت ملی پخش و پالایش فرآورده‌های نفتی را تائید کرد. اما گفت که نمی‌داند او در رابطه با انتشار «شایعه سهمیه‌بندی بنزین» دستگیر شده  است یا نه.

بیژن نامدار زنگنه، وزیر نفت جمهوری اسلامی

بیژن نامدار زنگنه، وزیر نفت جمهوری اسلامی ایران عصر یکشنبه ۱۵ اردیبهشت به خبرگزاری تسنیم گفت که علاوه بر زیبا اسماعیلی، سخنگوی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی، چند تن دیگر هم در ارتباط با انتشار خبر «سهمیه‌بندی بنزین» بازداشت شدند.

او هویت هیچ یک از دستگیرشدگان را فاش نکرد و حتی گفت که  اصلا نمی‌داند علت  بازداشت اسماعیلی چه بوده است.

زیبا اسماعیلی شنبه ۱۴ اردیبهشت پس از احضار به دادسرای فرهنگ و رسانه  بازداشت شد. سایت خبری «انصاف‌نیوز»، منسوب به مسعود پزشکیان، نایب رئیس مجلس شورای اسلامی، «نشر شایعه سهمیه‌بندی بنزین» را دلیل بازداشت سخنگوی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی کزارش کرد.

براساس این گزارش، اسماعیلی ۱۱ اردیبهشت به خبرگزاری تسنیم گفته بود که سهمیه‌بندی بنزین از صبح داوزدهم این ماه اجرایی خواهد شد.

وزیر نفت ایران که پیش از این نیز سهمیه‌بندی بنزین را تکذیب کرده بود، گفت که این موضوع اصلا «رسمیت نداشته» و وزارت نفت «تصمیمی در این باره نگرفته است».

او در عین حال گفت که اگر ثابت شود خانم اسماعیلی خبر سهمیه‌بندی را به خبرگزاری‌ها داده، «با او برخورد خواهد شد».

در حالیکه وزیر نفت موضوع سهمیه‌بندی بنزین را تکذیب کرد، بهروز نعمتی، سخنگوی هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی، صبح امروز (یکشنبه ۱۵ اردیبهشت)،  گفت که این تصمیم به صورت موقت متوقف شده است.

به گفته او مجلس شورای اسلامی با دولت در باره افزایش نرخ بنزین و اجرای دوباره طرح سهیمه‌بندی رایزنی خواهد کرد.


در همین زمینه:

افزایش نرخ بنزین متوقف شد

Share