ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

رییس زندان زنان شهرری: روزانه ۱۰ تا ۱۵ زن وارد این زندان می‌شوند

در حال حاضر ۳۰ زن باردار یا دارای فرزند زیر دو سال در زندان زنان شهرری حضور دارند.

مهدی محمدی، رییس زندان زنان شهرری می‌گوید روزانه بین ۱۰ تا ۱۵ نفر به زندان زنان وارد می‌شوند و به همین میزان نیز روزانه از زندان آزاد می‌شوند. او آمار زنان زندانی در این زندان را حدود هزار نفر اعلام کرده است.

زندان قرچک ورامین: کریزک زنان - عکس: آرشیو

مهدی محمدی در مصاحبه‌ای با خبرگزاری کار ایران (ایلنا) با اشاره به اینکه عفو ۲۲ بهمن شامل زنان این زندان هم شده است، گفته بر این اساس، حدود ۲۰۰ زن آزاد و ۱۵۰ نفر هم شامل تخفیف مجازات شدند.

رییس زندان زنان در بخش دیگری از صحبت‌های خود گفته در حال حاضر نیز ۳۰ زن باردار یا دارای فرزند زیر دو سال در این زندان حضور دارند.

به گفته محمدی، ۱۴ کودک زیر دو سال هم در زندان نگهداری می‌شوند.

به گفته رییس زندان زنان، زندانیان بر اساس سن و جرمشان نگهداری می‌شوند و بیشترین جرم در زندان شهرری، جرم مواد مخدر و سرقت است.

او گفته دو سالن هم به زندانیان جوان بین ۱۸تا ۲۵ سال بدون تفکیک جرم اختصاص داده شده اما متهمان از مجرمان تفکیک شده‌اند.

۲۳ زندانی خارجی که بخشی از آنها اهل کشور افغانستان هستند و بخشی دیگر از کشورهای بولیوی، اندونزی و پاکستان هستند در زندان زنان هستند. اغلب این زنان نیز به دلیل حمل مواد مخدر بازداشت شده‌اند.

ندامتگاه شهرری معروف به زندان قرچک ورامین یکی از زندان‌های مخصوص نگهداری زندانیان زن با جرایم عمومی است.

اتهامات آنها شامل قتل، جرائم خشن، دزدی مسلحانه، قاچاق مواد مخدر و ... است.

  • در همین زمینه

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

  • شهروند درجه سه

    همه از برکات این نظام مقدس و حکومت مطلقه ولی امر مسلمین جهان است ! هنوز رژیم صهیونیستی و امریکا را نابود نکرده ا ند! قدر بدانید !