ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

هلند آموزش نیروهای کرد در عراق را به دلیل «تهدید امنیتی» متوقف کرد

یک سخنگوی وزارت دفاع هلند گفته است که مأموریت نظامی‌های این کشور آموزش نیروهای کرد در حال مبارزه با داعش در منطقه بود و به دلیل «یک تهدید امنیتی» متوقف شد. او جزئیات بیشتری ارائه نداد.

هلند مأموریت آموزش نظامی در عراق را به خاطر «یک تهدید امنیتی» متوقف کرد. آلمان نیز اقدام مشابهی انجام داده بود.

بزرگ‌ کنید
سربازان هلندی در عراق ــ عکس: AFP

به گزارش خبرگزاری دولتی «ان او اس»، هلند چهارشنبه ۱۵ مه / ۲۵ اردیبهشت اعلام کرد که مأموریت ۵۰ خدمه نظامی‌اش در عراق را «تا دستور بعدی» متوقف می‌کند.

یک سخنگوی وزارت دفاع هلند گفته است که مأموریت نظامی‌های این کشور آموزش نیروهای کرد در حال مبارزه با «دولت اسلامی» (داعش) در منطقه بود و به دلیل «یک تهدید امنیتی» متوقف شد.

او جزئیات بیشتری از این تهدید ارائه نکرد.

اعلامیه توقف آموزش نظامی ارتش هلند در عراق مدت کوتاهی پس از انتشار یک اعلامیه مشابه از سوی آلمان صورت گرفت.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس دولت آلمان چهارشنبه ۱۵ مه/ ۲۵ اردیبهشت اعلام کرد به سبب بالا گرفتن تنش‌ها بین ایران و آمریکا، ارتش این کشور برنامه آموزش نیروهای عراقی را متوقف می‌کند، هرچند بنا به گفته وزارت دفاع آلمان تاکنون نشانه‌ای از تهدید مشخص علیه نیروهای نظامی این کشور در عراق مشاهده نشده است.

اطلاعیه دولت آلمان ساعتی بعد از صدور اطلاعیه سفارت آمریکا در بغداد صادر شد. سفارت آمریکا اعلام کرده که همه کارکنان غیر ضروری خود از سفارت این کشور در بغداد و کنسولگری آمریکا در اربیل را از عراق خارج می‌کند.

یتس فلوسدورف، سخنگوی ارتش آلمان گفت این کشور همسو با آمریکا عمل می‌کند.

سفارت‌های آمریکا در لبنان و امارات متحده عربی و عراق چهارشنبه به شهروندان این کشور به خاطر افزایش تنش‌ها با ایران هشدار دادند.

در همین زمینه:

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.