ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

ابلاغ کیفرخواست چهارتن از متهمان اعتراضات هفت‌تپه

در کیفرخواست صادره اتهامات «عضویت در یکی از گروه‌های مخالف نظام»، «اجتماع و تبانی»، «تبلیغ علیه نظام» و «نشر اکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی» طرح شده است.

کیفرخواست پرونده اسماعیل بخشی، امیر امیرقلی، ساناز الهیاری و امیرحسین محمدی فر، از متهمان پرونده اعتراضات هفت تپه به صورت جداگانه و با حضور در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران به آنان ابلاغ شد. اتهام این بازداشتی‌ها «عضویت در یکی از گروه‌های مخالف نظام»، «اجتماع و تبانی»، «تبلیغ علیه نظام» و «نشر اکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی» ذکر شده است. پرونده آن‌ها به همراه پرونده سپیده قلیان، عسل محمدی و علی نجاتی اواخر اردیبهشت ۹۸ به دادگاه انقلاب تهران شده بود اما از زمان صدور کیفرخواست برای این سه نفر اطلاع دقیقی وجود ندارد.

امیر امیرقلی، ساناز الهیاری و امیرحسین محمدی فر، از متهمان پرونده اعتراضات هفت تپه

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امیر امیرقلی، ساناز الهیاری، امیرحسین محمدی فر و اسماعیل بخشی به صورت جداگانه جهت ابلاغ کیفرخواست به دادگاه انقلاب تهران منتقل شده و به زندان اوین بازگردانده شده‌اند.

در کیفرخواست صادره که در در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی مقیسه به متهمان ابلاغ شده، اتهامات «عضویت در یکی از گروه‌های مخالف نظام»، «اجتماع و تبانی»، «تبلیغ علیه نظام» و «نشر اکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی» طرح شده است.

در این جلسه صرفا کیفرخواست به بازداشت شدگان ابلاغ شده و زمان رسیدگی به پرونده آن‌ها تعیین نشده است و در ارتباط با ابلاغ کیفرخواست به سه متهم دیگر این پرونده نیز اطلاع دقیقی در دست نیست. طبق اعلام منابع نزدیک به این زندانیان «علیرغم صدور قرار وثیقه توسط بازپرس در ارتباط با متهمین بازداشتی این پرونده، سرپرست دادسرای اوین، ناصری، از قبول وثیقه و آزادی موقت این افراد جلوگیری کرده است».

سپیده قلیان، اسماعیل بخشی، امیر امیرقلی، ساناز الهیاری و امیرحسین محمدی فر ۲۲ اردیبهشت در شعبه ۷ بازپرسی جهت تفهیم اتهامات جدید و آخرین دفاع در دادسرای اوین حاضر شده بودند. پس از آن نیز در تاریخ ۲۵ اردیبهشت ماه عسل محمدی و علی نجاتی نیز به همین شعبه احضار شده و در جلسه دفاع آخر بازپرسی مورد تفهیم اتهامات جدید نیز قرار گرفته بودند.

اسماعیل بخشی نماینده کارگران نیشکر هفت‌تپه، و سپیده قلیان دانشجو و فعال کارگری ابتدا ۲۷ آبان همزمان با چهاردهمین روز اعتصاب کارگران نیشکر هفت‌تپه بازداشت و چند روز بعد آزاد شدند. در پی افشای شکنجه اسماعیل بخشی این دو در چهارم دی و ۳۰ دی سال گذشته مجددا دستگیر و به زندان شیبان اهواز منتقل شدند. آن‌ها اکنون در زندان اوین و قرچک ورامین دربند هستند. امیر امیرقلی نیز نویسنده و فعال سیاسی عضو تحریریه نشریه چپ‌گرای «گام» است که ۲۴ دی در بابلسر بازداشت شد. امیرحسین محمدی‌فر و ساناز الهیاری اعضای دیگر تحریریه این نشریه ۱۹ دی ماه دستگیر شده بودند. عسل محمدی و علی نجاتی به ترتیب با تودیع قرار وثیقه ۴۰۰ میلیون تومانی و تودیع قرار به دلیل وضعیت پزشکی در آزادی موقت هستند.

کمپین حقوق بشر در ایران دوشنبه ۲۰ خرداد درباره وضعیت سلامت ساناز الهیاری در زندان اوین ابراز نگرانی کرد. به گفته بهروز الهیاری، پدر این زندانی مسئولان زندان از اعزام او به بیمارستان خودداری می‌کنند.

بیشتر بخوانید:

در همین زمینه:

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.