ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

اعتصاب سراسری در غزه در اعتراض به نشست منامه

فراخوان برای این اعتصاب سراسری از سوی جنبش فتح انجام شد و پس از آن گروه‌های فلسطینی دیگر نیز از آن حمایت کردند.

همزمان با شروع نشست منامه در بحرین با هدایت آمریکا، فلسطینی‌های معترض به این نشست در نوار غزه دست به اعتصاب سراسری زدند.

بزرگ‌ کنید
اعتصاب سراسری در نوار غزه در اعتراض به «نشست سیاه» منامه

مردم فلسطین در نوار غزه سه‌شنبه ۲۵ ژوئن / ۴ تیر در اعتراض به نشست منامه دست به اعتصاب سراسری زدند. فراخوان اعتصاب عمومی ۲۵ خرداد از سوی جنبش فتح انجام شد و پس از آن گروه‌های فلسطینی نیز از آن حمایت کردند. در این فراخوان از مردم خواسته شده بود که در اعتراض به آغاز نشست بحرین اعتصاب کنند.

به گزارش خبرگزاری آناتولی، مردم غزه با پیوستن به اعتصاب سراسری از حضور در محل کار خود خودداری کردند و نشست منامه را «نشست سیاه» خواندند.

بنا به این گزارش‌ها، مراکز دولتی و مؤسسات خصوصی همانند مغازه‌ها و مراکز تجاری نیز بسته مانده‌اند. خبرگزاری الجزیره دوشنبه نیز از تظاهرات گسترده در بخش‌های مختلف کرانه باختری در اعتراض به نشست منامه خبر داده بود.

نشست دو روزه منامه ۲۵ و ۲۶ ژوئن / ۴ و ۵ خرداد با هدف جذب سرمایه‌گذاری کشورهای عربی برای طرح صلح دولت آمریکا برای خاورمیانه که به «معامله قرن» مشهور است، برگزار می‌شود.

در این کنفرانس بخش اقتصادی طرح صلح موسوم به «معامله قرن» که توسط جرد کوشنر، مشاور ارشد کاخ سفید و داماد دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا تهیه شده است مورد بحث قرار خواهد گرفت.

کوشنر امید دارد با جلب سرمایه‌گذاری کشورهای حاشیه خلیج فارس در مناطق فلسطینی، فلسطینی‌ها را پای میز مذاکره بنشاند.

نمایندگان اسرائیل به نشست منامه دعوت نشده‌اند اما کشورهایی مانند اردن، مصر، امارات متحده عربی و عربستانی سعودی نمایندگان خود را به این نشست فرستاده‌اند.

جرد کوشنر قبل از آغاز نشست منامه در بحرین در گفت‌وگو با شبکه الجزیره درباره طرح کاخ سفید برای صلح بین فلسطین و اسرائیل گفت: «طرح کاخ سفید تابع راه حل دو کشور نیست.» او گفت: «باید بپذیریم که اگر می‌خواهیم معامله سر بگیرد، باید از طرح راه حل دو کشور فاصله بگیریم.»

نور عبدالهادی، رئیس بخش سیاسی سازمان آزادی‌بخش فلسطین (ساف) اطمینان داد که هیچ‌یک از طرح‌ها، اجرا نخواهد شد و فقط در حد حرف باقی خواهد ماند. عبدالهادی گفت: «آمریکا و اسرائیل، فقط در یک صورت می‌توانند این طرخ را اجرا کنند و آن هم این است که ۱۳ میلیون فلسطینی را به قتل برسانند.»

فلسطینی‌ها نشست منامه را تحریم کرده‌اند.

بیشتر بخوانید:

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.