ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

ترامپ: چکمه سرباز آمریکایی به خاک ایران نمی‌رسد

رئیس‌جمهوری آمریکا اظهار امیدواری کرد که تنش ایران و آمریکا به درگیری نظامی منجر نشود و اگر جنگی هم اتفاق بیفتد به درازا نکشد.

رئیس‌جمهوری آمریکا اظهار امیدواری کرد که تنش ایران و آمریکا به درگیری نظامی منجر نشود. ترامپ گفت چنانچه جنگ اتفاق بیفتد، چندان به درازا نمی‌کشد و آمریکا قصد ندارد نیروی نظامی پیاده به ایران اعزام کند.

بزرگ‌ کنید
ترامپ در مراسم امضای تحریم‌های جدید علیه نهاد رهبری

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا چهارشنبه ۲۶ ژوئن/ ۵ تیر در گفت‌وگو با فاکس‌نیوز اعلام کرد که جنگ احتمالی آمریکا با ایران مدت زیادی طول نمی‌کشد. ترامپ در همان حال اظهار امیدواری کرد که تنش کنونی به درگیری نظامی منجر نشود:

«امیدوارم که مجبور به این کار [حمله به ایران] نشویم.  اما ما در موضع بسیار قدرتمندی قرار داریم.»

ترامپ سپس در پاسخ به این پرسش که آیا واقعاً جنگی در راه است گفت:

«من درباره این صحبت نمی‌کنم که چکمه سربازان به خاک [ایران] برسد. من فقط این را می‌گویم که اگر اتفاقی بیفتد، چندان طول نمی‌کشد.»

دوشنبه ۳ تیر / ۲۴ ژوئن وزارت خزانه‌داری آمریکا، علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی، تشکیلات دفتر او و هشت تن از فرماندهان ارشد سپاه پاسداران را در فهرست تحریم‌ها قرار داد. این اقدام در واکنش به حمله بامداد پنجشنبه ۳۰ خرداد نیروی هوافضای سپاه پاسداران به پهپاد گلوبال هاوک ارتش آمریکا انجام شد. علاوه بر انهدام پهپاد آمریکایی، امنیت ناوبری در تنگه هرمز و  کاهش سطح تعهدات ایران در برجام تنش ایران و آمریکا را تا آستانه یک درگیری نظامی پیش برده است.

استیو منوچین، وزیر خزانه‌داری آمریکا همچنین اعلام کرد که محمدجواد ظریف، وزیر خارجه ایران نیز به‌زودی تحریم خواهد شد. این اقدام به معنای بسته شدن پنجره دیپلماسی برای عبور از بحران است.

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا روز گذشته با انتشار پیام‌هایی در توییتر به ایران اخطار داد که «هرگونه حمله ایران به هر هدف آمریکایی، با پاسخ سهمگین نظامی روبرو خواهد شد.» رئیس جمهوری آمریکا در جمع خبرنگاران در کاخ سفید درباره اینکه با وقوع درگیری چه راهبرد خروجی از بحران در نظر گرفته است گفت:

«نیازی به راهبرد خروج نداریم. من به راهبردهای خروج [از درگیری] نیاز ندارم.»

روز گذشته سخنگوی وزارت خارجه فرانسه اعلام کرد که امانوئل مکرون قصد دارد به قصد میانجیگری بین ایران و آمریکا در نشست جی ۲۰ در اوزاکای ژاپن با دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا گفت‌وگو کند. یک مقام وزارت دفاع فرانسه چهارشنبه ۲۶ ژوئن/ ۵ تیر اما اعلام کرد که پاریس نشانه‌ای از علاقه آمریکا مشاهده نکرده است.

علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی نیز روز چهارشنبه در سخنانی یک بار دیگر راه مذاکره را سد کرد. خامنه‌ای گفت:

«آمریکایی‌ها اکنون با وحشت از عوامل اقتدار ملت ایران، می‌ترسند جلو بیایند بنابراین می‌خواهند با مذاکره، این اسلحه و عامل اقتدار را از دست ایران بگیرند تا هر بلایی می‌خواهند سر ملت بیاورند.»

 شامگاه گذشته حسن روحانی در گفت‌وگوی تلفنی با امانوئل مکرون گفت:

«اگر آمریکایی‌ها بخواهند به آب‌ها و حریم هوایی ایران تجاوز کنند، نیروهای مسلح مامور به مقابله با آنها بوده و برخوردی قاطع خواهند داشت.»

بیشتر بخوانید:

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

 • حمله نظامی چگونه؟

  حمله نظامی با زدن چند صد تا پایگاه سپاه کار نظام بکسره میکند. نیازی به یپاده کردن نیرو نیست. منابع اصلی تامین بودجه اقتصاد 90% حکومتی است. در حالی 80% اشتغال کشور در 10% بخش غیر دولتی است 90% درامد حکومتی متعلق به سران و کمتر از 10% جمعیتی است که همان حامیان نظام هستند. سبک اقتصاد التقاطی مافیای اقتصاد ج.ا. طوری است که تمام آن 90% از بین برود امروزه هیچ اتفاقی مهمی نمی افتد. دییدم دلار 4 برابر شد ومردم ایارن زنده اند.چرا؟ چون عمده مردم فقیرند و به نان و آبی زنده اند. این نان و آب در داخل است و در دست مردم، و نه در دست دولت نیست. برای مردمی قوت لایموتشان عملا آب و نان است، نابودی کل اقتصاد 90 ردصدی دولتی فرقی بریشان نمیکند! کار نظام به با ده روز بمباران کوبنده تمام است و بقیه کارها مردم میکنند.اگر امریکا و غرب میخواستند این نظام در 1990 مثل براحتی نابود میشد. منتهی دلایل نامعلومی است که گویا ماندن این اهریمن ضدسکولار و دشمن تمام فرهنگ و ادیان و جهان نگه داشتن. بایست از خائنین به مدعیان حققو بشر پرسید این هیولای ناقض بشر چرا 40 سال بر مردم ایران وجهان نگه داشتن در حالی نوچه هایش مثل داعش و طالبان و القائده کوبیند؟! حقایق منتشر کنید.

 • ایرانی

  سربازان آمذیکایی ـ یانکی ها جرأت نگاه چپ به خاک ایران را ندارند چه برسد به اینکه پا به سرزمین پاک ایران کنند

 • Faryad

  مردم ایران بیکار واز بی پول و هوای الوده و بی ابی وسرکوب و فساد و تبعیض و گرانی و هدر دادن پولهایشان جهت صدور موشک و بمب بجان آمده اند و اکثرا بدون امیدو ناراحت هستند.... تاکی میخواهید جوانان را مثل ستار بهشتی زیر شکنجه بکشید؟! مردم خسته شده اند ومیگویند «ما جمهوری اسلامی نمیخواهیم نمیخواهیم » میدانی چرا شعار میدهند رضا شاه روحت شاد؟ برای اینکه شنیده اند او با اخوند بازی و تحجر و واتیکان بازی قرن ۱۴ مخالف بود... قرن ۲۱ است و مردم ایران سزاوار حکومتی ازاد و مستقل هستند که از همه اقشار مردم صرفنظر از عقیده مذهبی و سیاسی در اداره کشور استفاده کند نه حکومتی که سبب خودکشی دختران خردسال شود..

 • farid

  سرهنگ امنیتی روحانی در واکنش به تحریم‌های آمریکا علیه امپراطوری دهها میلیارد دلاری خامنه ای و دفتر او، آن را "عجیب و غریب" خواند! و همچنین از سپاه و وزارت دفاع به خاطر ارسال موشک وسقوط پهپاد آمریکایی قدردانی کرد!!

 • sattar beheshti

  ماه گذشته ابوالفضل قدیانی که به دوسال زندان محکوم شده بود به دادسرا احضار شد. قدیانی اعلام کرد که در جلسه بازپرسی شرکت نخواهد کرد. وی تاکید کرد: «این بازپرسی فرمایشی مقدمه تشکیل دادگاه غیرقانونی انقلاب بوده که این دادگاه نیز تحت سیطره نیروهای امنیتی است -و هردو تحت فرمان کامل مستبد امروز ایران آقای خامنه‌ای می‌باشند». قدیانی نوشت: «انتصابات اخیر مستبد امروز ایران از جمله رئیس قوه قضاییه، فرمانده سپاه و بعضی دیگر از فرماندهان نظامی، تغییر ائمه جمعه و… همگی حاکی از امنیتی‌تر شدن بیشتر حاکمیت و پناه بردن به ارعاب و خشونت آشکارتر است». وی در پایان نوشته خود تاکید کرد که نظام جمهوری اسلامی «اصلاح‌پذیر نیست» و «ساختار آن به گونه‌ای است که تحدید قدرت حاکم -یعنی محدود کردن ولی مطلق فقیه- حکم انحلال آن را دارد». بنا بر نوشته مرتضی قدیانی پسر این فعال سیاسی، دستور بازداشت پدرش توسط شعبه یک اجرای احکام اوین صادر شده است. مرتضی قدیانی در توئیتر نوشته که برخورد یکی از ماموران اجرای احکام، «بسیار توهین آمیز» بود.