ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

۴۰۰ هزار نفر در اهواز حاشیه‌نشین هستند

خوزستان با یک میلیون حاشیه‌نشین، سومین استان دارای بیشترین جمعیت حاشیه‌نشین به شمار می‌رود. نزدیک به نیمی از حاشیه‌نشیان در اهواز سکونت دارند.

خوزستان سومین استان دارای بیشترین جمعیت حاشیه‌نشین در ایران است. یک میلیون حاشیه‌نشین در مناطق مختلف این استان سکونت دارند و نزدیک به نیمی از آنان ساکن اهواز هستند.

بزرگ‌ کنید
نزدیک به نیم میلیون نفر در اهواز حاشیه‌نشین هستند.

عبدالزهرا سنواتی، رئیس شورای اسلامی شهر اهواز یکشنبه ۱۶ تیر گفت: حدود ۴۰۰ هزار تن در اهواز حاشیه‌نیشن هستند.

به گفته او ساکنان این مناطق از دسترسی به خدمات شهری و امکانات بهداشتی محروم هستند.

سنواتی گفت که طرحی به منظور اسکان حاشیه‌نشینان اهوازی در یک منطقه تهیه شده اما اجرایی شدن آن به اعتبار و کمک دولت نیاز دارد.

براساس آمار مقام‌های رسمی حدود ۱۱ میلیون تن از جمعیت ایران در مناطق حاشیه‌نشین و بیش از هشت میلیون تن هم در بافت‌های فرسوده سکونت دارند.

نواب میرزایی، نماینده وزارت کشور در اجرای طرح ایجاد دفاتر تسهیل گری و توسعه محلی که به منظور «ساماندهی مناطق حاشیه‌نشین» ایجاد شده، هم جمعیت حاشیه‌نشین و بافت‌های فرسوده را ۱۹ میلیون تن اعلام کرده است.

به گفته او استان‌های خراسان رضوی، تهران و خوزستان بالاترین جمعیت حاشیه‌نشین را دارند.

جمعیت غالب حاشیه‌نشیان در استان خوزستان و شهر اهواز را عرب‌های این منطقه تشکیل می‌دهند که طی سال‌های گذشته در اعتراض به بی‌توجهی مسئولان دولتی در ارائه خدمات شهری و اجتماعی و تبعیض، تجمع و تظاهرات کرده‌اند.

در همین زمینه:

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.