Share

به گزارش خبرگزاری هرانا دو زندانی دیگر بامداد چهارشنبه در زندان ارومیه اعدام شدند. در مجموع در طی فقط دو روز شش زندانی ارومیه اعدام شده‌اند.

 

تصویری از اجرای حکم اعدام در ایران- عکس: آرشیو

خبرگزاری هرانا گزارش داد که ساعت ۱ بامداد چهارشنبه ۲۶ تیر دو زندانی دیگر در زندان ارومیه اعدام شدند. هرانا نام این دو زندانی اعدامی را محرم نعمتی از بند ۳-۴ و عسکر برتر، از بند ۱۰ زندان ارومیه اعلام کرده است.

با اعدام این دو زندانی در سحرگاه چهارشنبه در مجموع شش زندانی در دو روز در زندان ارومیه اعدام شده‌اند.

سحرگاه سه‌شنبه هیمن بناوند، اهل پیرانشهر، جعفر (ایمان) محمدی، محمدعارف (جهانگیر) نجفیان و محمود خالدی در زندان ارومیه اعدام شدند.

همه این زندانیان قبل از اجرای حکم اعدام به انفرادی منتقل شده‌اند. از میان این افراد هیمن بناوند، محرم نعمتی و عسکر برتر از سال ۹۳ در زندان ارومیه زندانی بودند.

قوه قضائیه تاکنون درباره این اعدم‌ها در زندان ارومیه سکوت کرده است. به همین جهت این اعدام‌ها، اعدام‌های مخفی به شمار می‌آیند. ۷۲ درصد اعدام‌ها در ایران به طور مخفیانه انجام می‌شود.

بر اساس گزارش مرکز آمار، نشر و آثار مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران از اول ژانویه ۲۰۱۸ تا ۲۰ دسامبر ۲۰۱۸ دست‌کم ۲۳۶ شهروند در ایران اعدام شدند و ۱۹۵ تن دیگر هم به اعدام محکوم شده‌اند. از جمله اعدام‌شدگان باید به اعدام ۶ کودک-مجرم اشاره کرد و ۱۳ حکم اعدام هم در ملا عام اجرا شده است.

بیشتر بخوانید:

اعدام ۱۱۰ نفر در نیمه اول سال ۲۰۱۹ در ایران

 

Share