ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

حوثی‌های یمن اعلام کردند که دوباره به جیزان حمله کرده‌اند

شیعیان حوثی در یمن می‌گویند با پهپاد بار دیگر به فرودگاه جیزان عربستان سعودی حمله کرده‌اند.

حوثی‌های یمن از حمله جدید خود به فرودگاه جیزان عربستان سعودی خبر دادند. آن‌ها می‌گویند این حمله با هواپیمای بدون سرنشین (پهپاد) انجام شده است.

عکس از آرشیو

به‌گزارش رویترز، شیعیان حوثی مورد حمایت ایران گفته‌اند حمله پهپادی به فرودگاه جیزان بامداد امروز، چهارشنبه ۲۶ تیر / ۱۷ ژوئیه صورت گرفته است.

یحیی سریع، سخنگوی حوثی‌ها گفت یگان پهپادی «قاصف 2K»، آشیانه هواپیماهای بدون سرنشین عربستان سعودی در فرودگاه جیزان را هدف قرار داد و در پی آن پروازهای این فرودگاه مختل شدند.

عربستان سعودی در این‌باره اظهار نظری نکرده است.

حوثی‌ها که با ائتلاف عربی به‌رهبری عربستان سعودی در یمن می‌جنگند و کنترل صنعا، پایتخت یمن را در اختیار دارند، در ماه‌های اخیر حملات خود به خاک عربستان سعودی، به‌ویژه مناطق جنوبی آن را شدت بخشیده‌اند. در پاسخ به این اقدامات، ائتلاف عربی نیز مواضع این گروه را به‌ویژه در اطراف صنعا مورد حمله قرار داده‌اند.

روز گذشته، سه‌شنبه ۲۵ تیر / ۱۶ ژوئیه ائتلاف عربی به رهبری عربستان سعودی اعلام کرد که سه فروند هواپیماهای بدون سرنشین حوثی‌ها را که قصد حمله به جیزان، ابها و نجران داشتند را سرنگون کرده است.

یحیی سریع می‌گوید حملات پهپادی روز سه‌شنبه پایگاه هوایی ملک خالد در نزدیکی شهر خميس مشيط واقع در جنوب غربی عربستان سعودی را هدف خود داشته‌اند.

این در حالی است که روز سه‌شنبه سازمان ملل اعلام کرد در پی مذاکرات انجام شده، دو طرف درگیر در یمن متعهد به کاهش خشونت‌ها و اجرای آتش‌بس جدید شدند. سازمان ملل در بیانیه‌ای تأیید کرد که اجرای آتش‌بس جدید توسط نیروهای حوثی (انصارالله) و دولت یمن تحت حمایت عربستان سعودی مورد موافقت قرار گرفته است تا نیروهای نظامی از بندر حدیده خارج شوند.

ائتلاف عربی به‌رهبری عربستان سعودی از سال ۲۰۱۵ به دفاع از دولت یمن در این کشور وارد عملیات نظامی شد. جنگ یمن تاکنون موجب مرگ ده‌ها هزار نفر شده و میلیون‌ها نفر در این کشور را با بحران گرسنگی مواجه کرده است.

بیشتر بخوانید:

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

  • حقیقتگو

    تعجب آورتان نمیشود اگر روزی تمساح های بالدار ظاهرشوند و درسطح کشوری فرو آمده ومردم را طعمه کنند؟ یمنی که نمی تواند بادبادک با علم ودانش و توانائی بسازد چه شده وچه میشود پهپادشناس و آنهم پهپاد نظامی حمل کننده بمب درااختیاردارد؟ چه کشورها وابرقدرت هائی می توانند باشند چنین پهپادهای مدرن را دراختیاریمنی و سپاه پاسداران می گذارند و آنها را وسیله ای برتهدید کردن منافع امریکا و اروپا و بیرون راندن انها از خلیج فارس می کنند/ امریکا واروپا یا می دانند که می دانند و یا میدانند که نمی دانند و یا میدانند برای حفظ ظاهرشان هم شده احضاربی اطلاعی می کنند که با روسیه مستقیما" درگیرنشوند- ..این تحولات جنگی وتروریستی برعلیه غربی حکایت برآن دارد که روس ها این بار با اتحاددیگر که ایران ویمن وسوریه ولبنان وترکیه باشد درصدد احیای شوروی جدیدی هستند..همانطور که شوروی سابق تمامی کشورهای بلوک شرق اروپا با موشک ها وکلاهک اتمی حصارکشی کرد این باکشورهای اتحادیه جدیدش انجام میدهد..ولی با این تفاوت که این کشورها دارای منابع نفتی وگازی ومعدنی بی گرانی هستند..با تحریم های روسیه در تحیل ندادن اوکراین به اروپا مورد دیگری درایجاد این تحولات است...