ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

آب زندان قرچک ورامین قطع شده است

آب زندان قرچک سه روز است که قطع شده. امکان حمام کردن و استفاده از سرویس بهداشتی برای زندانیان وجود ندارد، و حتی دسترسی به آب آشامیدنی به علت گرانی آن محدود است.

از سه روز پیش آب زندان زنان قرچک قطع شده، وضعیت بهداشتی در این زندان بسیار نگران کننده است، و زندانیان حتی از دسترسی به آب آشامیدنی رایگان محروم هستند.

بزرگ‌ کنید
ندامتگاه شهرری در میانه تابستان و در نبود کولر، دچار قطعی مکرر آب نیز می‌شود

بنا به اخبار رسیده به زمانه، آب زندان زنان قرچک (ندامتگاه شهرری) از سه روز پیش قطع شده است.

زندانیان گفته اند که ناچارند آب آشامیدنی را از فروشگاه زندان خریداری کنند، اما قیمت آب فروشگاه زندان نیز گران است و همه زندانیان از عهده آن بر نمی‌آیند.

همچنین در طی این سه روز، با وجود گرمای تابستان و نبود کولر، هیچ کس نتوانسته حمام کند و برای استفاده از سرویس بهداشتی نیز آب در دسترس زندانیان نیست. در این وضعیت بوی نامطبوع همه بندهای زندان را فرا گرفته است.

زندانیان نسبت به وخیم شدن وضعیت بهداشتی در زندان زنان قرچک ورامین هشدار دادند.

جمال عاملی همسر ندا ناجی از بازداشت شدگان تجمع روز جهانی کارگر در این باره در شبکه اجتماعی توییتر نوشت:

— جمال عاملی (@jamal_ameli) July 20, 2019

ندا ناجی و عاطفه رنگریز دو تن از بازداشت شدگان تجمع روز کارگر در این زندان نگهداری می‌شوند. این دو هفته گذشته در زندان از سوی زندانبان‌ها ضرب و شتم شدند.

سپیده قلیان از متهمان پرونده اعتراضات هفت تپه هم در این زندان نگهداری می‌شود. او روز ۱۶ تیر در اعتراض به ضرب و شتم زندانیان سیاسی از جمله ندا ناجی و عاطفه رنگریز، فضای ملتهب زندان، قطعی آب و نبود کولر در زندان قرچک ورامین تحصن کرد.

علاوه بر این شماری از درویشان گنابادی که اسفند دو سال قبل پس از یورش پلیس به گلستان هفتم دستگیر شدند، در این زندان دوران محکومیت خود را سپری می‌کنند.

شمار زندانیانی که در این زندان نگهداری می‌شوند، یک هزار و پانصد تا دو هزار تن اعلام شده است. مسئولان سازمان زندان‌ها تا به حال از ارائه توضیح در باره وضعیت زندان قرچک خودداری کرده‌اند.

فراکسیون زنان در مجلس شورای اسلامی چندی پیش اعلام کرد که خواستار بازدید از زندان‌های زنان شده است. فاطمه حسینی، عضو فراکسیون زنان مجلس بدون اینکه نام زندانی را افشاء کند، گفته است که آنها از یکی از زندان‌های زنان بازدید کردند. مشخص نیست که این بازدید از زندان قرچک ورامین صورت گرفته باشد.

بر اساس گزارش‌های منتشر شده از زندان قرچک ورامین از سال‌های گذشته تاکنون وضعیت این زندان «بسیار غیر بهداشتی، غیر انسانی و غیر قابل تحمل» است.

بهمن سال گذشته برق زندان برای چند روز پیاپی قطع شد. سایت مجذوبان نور، ارگان درویشان گنابادی، آن زمان از ضرب و شتم زندانیان توسط زندانبان‌ها خبر داد.

محمود صادقی نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی در واکنش به این خبر گفته بود که پیگیری‌هایش برای تماس با مسئولان بی‌نتیجه مانده است.

براساس گزارش‌های منتشر شده در رسانه‌ها زندان قرچک ورامین فاقد هرگونه امکانات بهداشتی است. آب آشامیدنی این زندان شور و در هر یک از سالن‌ها تنها دو تا چهار حمام وجود دارد.

در همین زمینه:

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

  • ایدا

    ''بسیارمتاسفم که زنان کشورم چنین مکانهایی گرفتارند.بامید ازادی ایران وایرانی.