ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

کره شمالی دو موشک بالستیک کوتاه‌برد دیگر پرتاب کرد

ظاهراً پیونگ‌یانگ به هدف اصلی خود نزدیک می‌شود: پرتاب موشک‌های بالستیک با برد محدود در آستانه تحمل آمریکا.  

ستاد مشترک ارتش کره جنوبی اعلام کرد که کره شمالی سحرگاه چهارشنبه دو موشک بالستیک کوتاه‌برد دیگر پرتاب کرد. این دومین آزمایش موشکی کره شمالی در تنها یک هفته است. پیونگ‌یانگ به هدف اصلی خود نزدیک می‌شود: پرتاب موشک‌های بالستیک با برد محدود در آستانه تحمل آمریکا.

آزمایش‌های پی در پی موشکی کره شمالی (عکس: آرشیو)

پیونگ‌یانگ اعلام کرده آزمایش موشک‌های کوتاه‌برد بالستیک را در پاسخ به رزمایش مشترک آمریکا و کره جنوبی که قرار است به زودی در شبه‌جزیره کره برگزار شود انجام داده است. تسلیحات فوق مدرن تهاجمی تازه‌ای که در اختیار ارتش کره جنوبی قرار گرفته، به نارضایتی پیونگ‌یانگ دامن زده است.

کیم جمعه گذشته بدون اشاره به آمریکا که به صورت مشترک با کره جنوبی این رزمایش‌ها را برگزار می‌کند، گفته بود:

«مجبوریم آزمایش سلاح‌های فوق العاده قدرتمند خود را با هدف مقابله با تهدیدات بالقوه و مستقیمی که امنیت کشورمان را از سوی کره جنوبی تهدید می‌کند، انجام دهیم.»

کاخ سفید، وزارت خارجه و وزارت دفاع آمریکا درباره آزمایش موشکی چهارشنبه ۳۱ ژوئیه/ ۹ مرداد پیونگ‌‌یانگ سکوت کرده‌اند. دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا تلاش کرده بود آزمایش موشکی دو هفته قبل کره شمالی را کم‌اهمیت جلوه دهد. پیونگ‌یانگ تهدید کرده است که اگر رزمایش مشترک آمریکا و کره شمالی برگزار شود، مذاکرات خلع سلاح هسته‌ای در شبه‌جزیره کره را قطع می‌کند.

مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا روز گذشته (سه‌شنبه) گفت کیم هنگام دیدار با ترامپ در مرز دو کره گفته است احتمالاً دور بعدی مذاکرات «با چند هفته» تأخیر برگزار می‌شود.

ظاهراً پیونگ‌یانگ به هدف اصلی خود نزدیک می‌شود: پرتاب موشک‌های بالستیک با برد محدود در آستانه تحمل آمریکا.

ستاد مشترک ارتش کره جنوبی اعلام کرد موشک اول در ساعت پنج و شش دقیقه و دومی ساعت پنج و بیست و هفت دقیقه بامداد چهارشنبه (به وقت محلی) از منطقه‌ای در نزدیکی بندر «وونسان» در ساحل شرقی کره شمالی شلیک شده و هر دو در ارتفاع ۳۰ کیلومتری مسافتی حدود ۲۵۰ کیلومتر را طی کرده است.

وزارت دفاع ژاپن اعلام کرد که این موشک‌ها به آب‌های سرزمینی ژاپن نرسیده‌اند و امنیت این کشور را به مخاطره نینداخته‌اند.

ستاد مشترک ارتش کره جنوبی در بیانیه‌ای «آزمایش های موشکی پی در پی» توسط کره شمالی را در ارتباط با کاهش تنش در شبه جزیره کره «غیر مفید» دانست و خواستار توقف این آزمایش ها شد.

رئیس جمهوری آمریکا و رهبر کره شمالی برای اولین بار سال گذشته در پایتخت سنگاپور دیدار کرده و توافقی کلی و دو صفحه‌ای را امضا کردند. دومین نشست آن‌ها اما در میان ضیافت ناهار نیمه‌کاره ماند. ترامپ و کیم پس از کش و قوس فراوان اوایل تیر/ ژوئن در منطقه غیرنظامی در مرز دو کره با یکدیگر دیدار کردند. ترامپ که به کره جنوبی رفته بود، با حضور در این منطقه با کیم دست داد و سپس به دعوت او به عنوان اولین رئیس جمهوری در تاریخ آمریکا از مرز کره شمالی عبور کرده و پا در خاک این کشور گذاشت. کیم قبل از دومین آزمایش موشکی، یک عکس یادگاری از این دیدار برای ترامپ فرستاده بود.  ظاهراً در آن دیدار بود که رئیس جمهوری آمریکا به رهبر کره شمالی قول داده بود رزمایش متشرک نظامی در شبه‌جزیره کره را متوقف کند.

بیشتر بخوانید:

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.