ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

«شبکه‌های همبستگی منطقه‌ای و جهانی ایجاد کنیم»

«چگونه می‌توان به شکلی موثر از زندانیان سیاسی حمایت کرد و شیوه‌های حمایت از آنها را ارتقا داد؟» پاسخ فریدا آفاری، پژوهشگر چپ‌گرا و عضو اتحاد سوسیالیست‌های خاورمیانه به پرسش «زمانه»

«چگونه می‌توان به شکلی موثر از زندانیان سیاسی حمایت کرد و شیوه‌های حمایت از آنها را ارتقا داد؟» پاسخ فریدا آفاری، پژوهشگر چپ‌گرا و عضو اتحاد سوسیالیست‌های خاورمیانه به پرسش «زمانه» را در ادامه بخوانید.

▪️ نخست لازم است که  زندانیان سیاسی را به عنوان انسان های چند بعدی به مخاطبانمان معرفی کنیم.  زندگی نامه کوتاهی در مورد هر یک تهیه کنیم و در صورت امکان از نوشته های آنان نیز نقل قول کنیم.

فریدا آفاری،‌ پژوهشگر چپ‌گرا

 به شکل منطقه ای  به  موضوع حمایت از زندانیان سیاسی  بپردازیم.  خواست حمایت از آنان  را در بستر حمایت از زندانیان سیاسی در سوریه،  ترکیه،  عربستان سعودی،  فلسطین،  سودان و الجزایر و دیگر کشورهای منطقه قرار دهیم. (لطفا رجوع کنید به بروشور کارزار حمایت از فمینیست های خاورمیانه و شمال آفریقا.)

همزمان شبکه ای جهانی ایجاد کنیم. با فعالان مدافع زندانیان سیاسی در کشورهایی ارتباط برقرار کنیم  که مانند ایران  ادعای مبارزه با امپریالیسم  را دارند اما آزادیخواهان،  فعالان کارگری،  فمینیست ها و مدافعان حقوق بشر را می‌کشند یا به زندان می افکنند:  کشورهایی مانند روسیه،  چین،  ونزوئلا،  نیکاراگوئا. با  فعالان  حقوق زندانیان در آمریکا  که خود را "مدافع الغای زندان" می نامند همکاری کنیم.   سعی کنیم در فعالیت های گروه "زندگی سیاهپوستان اهمیت دارد" در آمریکا علیه خشونت پلیس و زندان شرکت کنیم و نشان دهیم که  چه شباهت هایی  بین خشونت دولت آمریکا و دولت  ایران در رابطه با کارگران،  جوانان معترض،  زنان و اقلیت های ستم دیده وجود دارد.

به پدیده رشد اقتدارگرایی سرمایه داری و تاثیر آن بر رشد تعداد زندانیان و زندان ها بپردازیم و تصویر بزرگ تر روند  جهانی  کنونی را برای خود و جامعه  روشن کنیم.  با فعالان مبارزه  علیه بهره کشی از زندانیان   و اردوگاه های   پناهجویان  گفتگو کنیم.

به محدودیت های سازمان های حقوق بشری واقف باشیم.  شبه ضد امپریالیسم بسیاری از فعالان چپ را به چالش بکشیم که   انتقاد از جمهوری اسلامی  را برابر با حمایت از ترامپ و نتانیاهو و بن سلمان می دانند.   روشن کنیم که همبستگی با زندانیان سیاسی در ایران یکی از راه های مبارزه با رشد اقتدارگرایی جهانی است و  تا زمانی که ترقی خواهان خاورمیانه و شمال آفریقا نتوانند آزادانه سخن بگویند و برای کسب حقوق خود مبارزه کنند،  ترامپ و نتانیاهو و بن سلمان نیز جنگ طلبی و اقتدارگرایی خود را  پیش خواهند برد و  گروه های دست راستی و نژادپرست  نیز  تقویت خواهند شد.

در همین زمینه

«بسیج از پایین، نه جلب حمایت از بالا» ــ کمیته عمل سازمانده کارگری

«مدافعین زندانیان در هر شهری کمیته‌های محلی ایجاد کنند» ــ کمپین حمایت از بازداشت‌شدگان هفت‌تپه و زندانیان ترقی‌خواه

«ضرورت هم‌افزایی در برابر چهاردهه تجربه و دانش سرکوب» ــ ک. م.، فعال سیاسی و مدنی در ایران

«حمایت جنبه‌های گوناگونی دارد» ــ شیوا نظرآهاری، فعال حقوق بشر و حقوق زنان

«خارج‌نشین‌ها مراقب باشند به خطرات برای کنشگران ساکن ایران دامن نزنند» ــ سپیده جدیری، شاعر و کنشگر زنان

این مطلب را پسندیدید؟ کمک مالی شما به ما این امکان را خواهد داد که از این نوع مطالب بیشتر منتشر کنیم.

آیا مایل هستید ما را در تحقیق و نوشتن تعداد بیشتری از این‌گونه مطالب یاری کنید؟

.در حال حاضر امکان دریافت کمک مخاطبان ساکن ایران وجود ندارد

توضیح بیشتر در مورد اینکه چطور از ما حمایت کنید

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.