ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

 یک منبع سوری: جنگنده‌های اسرائیلی از اردن مواضع سپاه قدس در ابوکمال را بمباران کردند

یک منبع «امنیتی» دولت سوریه که نام او افشا نشده به رسانه‌های این کشور گفته است که ارتش اسرائیل در بوکمال به یک اردوگاه در دست ساخت که خالی از سرباز بود حمله کرد.

یک منبع «امنیتی» دولت سوریه که نام او افشا نشده به رسانه‌های این کشور گفته است که ارتش اسرائیل در بوکمال به یک اردوگاه در دست ساخت که خالی از سرباز بود حمله کرد.

تصویری که رسانه‌های اسرائیلی از حمله جنگنده‌های ناشناس به مواضع سپاه قدس و حشد شعبی در بوکمال منتشر کرده‌اند

منابع محلی سوری بامداد دوشنبه ۱۸ شهریور/ ۹ اوت از وقوع چند حمله هوایی به مواضع سپاه قدس و حشد الشعبی در شهر بوکمال واقع در شرق استان دیرالزور در نزدیکی مرز عراق خبر دادند. بر اساس اخباری که در رسانه‌های اسرائیلی منتشر شد، در اثر حملات هوایی جنگنده‌های ناشناس دست‌کم سه انفجار بزرگ در جنوب شهر بوکمال اتفاق افتاد. از خسارت‌ها و تلفات احتمالی در این بمباران‌ها اطلاعی در دست نیست. دیده‌بان حقوق بشر سوریه مستقر در لندن بمباران مواضع سپاه قدس و حشد شعبی در بوکمال را تأیید کرد.

سه‌شنبه ۱۹ شهریور/ ۱۰ اوت یک منبع امنیتی سوری ادعا کرد که جنگنده‌های اسرائیلی یک اردوگاه در دست احداث در ابوکمال را بمباران کرده‌اند. بر همین اساس قرار بود این اردوگاه دور از مناطق مسکونی برای اسکان سربازان ارتش سوریه بنا شود. این منبع امنیتی همچنین ادعا کرده که جنگنده‌های اسرائیلی با استفاده از حریم هوایی اردن و با کمک آمریکا و با پشتیبانی پایگاه التفت این اردوگاه نظامی را بمباران کرده اند.  در حوالی التفت نیروهای سپاه قدس و حشد شعبی نیز مستقرند.

مرزبانی عراق اعلام کرده که در این بمباران‌ها نیروهای حشد شعبی هدف قرار گرفته‌اند. این احتمال وجود دارد که بازگشایی گذرگاه مرزی ابوکمال – القائم به تأخیر بیفتد.

دو هفته پیش جنگنده‌های اسرائیلی با ورود به حریم هوایی لبنان و سوریه، چندین موشک به سمت فرودگاه نظامی «المزه» و روستای «عقربا» در جنوب دمشق شلیک کردند.

پایگاه نظامی المزه یکی از فرودگاه‌های نظامی استراتژیک سوریه است. رویترز شش سال قبل گزارش داده بود که خانواده بشار اسد از این فرودگاه به عنوان یک فرودگاه خصوصی استفاده می‌کند.

بیشتر بخوانید:

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.