ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

سپاه پاسداران: روح‌الله زم را دستگیر کردیم

روابط عمومی کل سپاه پاسداران با انتشار اطلاعیه‌ای اعلام کرد که روح‌الله زم، ادمین کانال آمدنیوز را دستگیر کرده است.

روابط عمومی کل سپاه پاسداران در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که روح‌الله زم، ادمین کانال آمدنیوز را طی یک «عملیات پیچیده» دستگیر کرده است.

بزرگ‌ کنید
روح‌الله زم

روابط عمومی کل سپاه پاسداران در اطلاعیه‌ای که دوشنبه ۲۲ مهر منتشر کرد روح‌الله زم را «تحت هدایت سرویس اطلاعاتی فرانسه» و «حمایت و پشتیبانی» سرویس‌های اطلاعاتی آمریکا و اسرائیل و «مرتبط با سایر سرویس‌های اطلاعاتی» توصیف کرد و نوشت نیروهای اطلاعاتی سپاه پاسداران با «به‌کارگیری روش‌های نوین اطلاعاتی و شگرد‌های ابتکاری، سرویس‌های بیگانه را مدیریت و فریب دادند» و او را «به داخل کشور هدایت» و بازداشت کردند.

سپاه پاسداران گفته که اطلاعات تکمیلی پیرامون این «عملیات بزرگ» به‌زودی منتشر خواهد شد.

روح‌الله زم فرزند محمدعلی زم از روحانیون حکومتی و نامزد پنجمین دوره مجلس شورای اسلامی شهر تهران است.

او که پس از اعتراضات سال ۸۸ یک بار دستگیر و سپس از ایران خارج شده بود سایت و کانال تلگرامی آمدنیوز را در خارج از کشور راه‌اندازی کرد. این کانال پس از مدتی به کانال انتشار اسناد فساد حکومتی معروف شد.

صدا و سیمای جمهوری اسلامی در اسفند ۱۳۹۷ مستند ایستگاه پایانی دروغ را پخش کرد که در آن ادعا شده بود روح‌الله زم بازیچه نیروهای اطلاعاتی ایران بوده‌ است.

هنوز روشن نیست که سپاه پاسداران چگونه توانسته است روح‌الله زم را که در خارج از کشور زندگی می‌کند، دستگیر کند.

هادی شیرزاد، رئیس پلیس بین‌الملل نیروی انتظامی ایران ۷ مهرماه جاری اعلام کرده بود که ایران از طریق پلیس بین‌الملل (اینترپل) به دنبال استرداد تعدادی از متهمان پرونده‌های اقتصادی و مخالفان سیاسی، از جمله روح الله زم است.

بیشتر بخوانید:

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

  • امیر نیلو

    با سلام 1. روح زم نه ربوده و توسط سپاه دستگیر شده بلکه اگر به اولین صحبت های وی که در 20.30 پخش شد دقت کنید اشاره می کند که توسط پلیس فرانسه بازداشت شده است *** 2. سایت کافه لیبرال می نویسد تحقیقات اولیه چند رسانه فرانسوی از جمله لیبراسیون نیز دال بر بازداشت روح الله زم در نزدیکی پاریس توسط پلیس فرانسه و استرداد آن در شب گذشته یکشنبه ۲۲ مهر به ایران بوده است. روح الله زم علاوه بر اتهامات سیاسی که نهادهای امنیتی ایران از جمله سازمان اطلاعات سپاه متوجه اش کرده بودند در یک پرونده فساد اقتصادی در خرید تجهیزات پمپ بنزین برای وزارت نفت ایران نیز متهم است .

  • ایران

    تلگرام اطلاعات کاربران ایرانی را به سپاه فروخته است

  • حقیقتگو

    جهت اطلاع عمومی - حکومت آخوندی و سپاه پاسدارنش نتها گروگانگیری می کنند بلکه ازاین مورد هم فرارفته اقدام به ربودن مخالفین روبائی درکشورهای اروپائی وغیره می کند...برخلاف مهملات پراکنی عوام فریبانه سپاه پاسداران هیچ مخالف حکومتی همچون روح الله رم حاضرنبوده ونیست خودخواسته به ایران برود...چندی پیش بنابه حقایق منتشرشده حکومت ویتنام مخالف حکومتی اش را دراروپا غربی ربود و برای محاکمه وزندانی کردن به ویتنام برد - دربودن روح الله رم حتما" وبدون شک روس ها نقش اساسی بازی کرده اند