ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

مصر از بزرگ‌ترین کشف تابوت‌های باستانی در قرن اخیر پرده‌برداری کرد

باستان‌شناسان مصری مجموعه‌ای ممتاز از تابوت‌های چوبی رنگ‌شده شامل مومیایی‌های مردان، زنان و کودکان را در شهر الاقصر کشف کرده‌اند.

مصر از جزییات کشف ۳۰ تابوت چوبی باستانی همراه مومیایی‌های داخل آنها پرده برداشت. این تابوت‌ها در شهر جنوبی الاقصر یافت شده‌اند و بزرگ‌ترین کشف در نوع خود در قرن اخیر محسوب می‌شوند.

بزرگ‌ کنید
باستان‌شناسان در حال گشودن یکی از تابوت‌های باستانی که متعلق به یک مرد است/ عکس از AFP

به گزارش خبرگزاری «رویترز»، یک تیم از باستان‌شناسان مصری مجموعه‌ای ممتاز از تابوت‌های چوبی رنگ ‌شده برای مردان، زنان و کودکان را در یک منطقه از قبرستان غربی شهر الاقصر پیدا کرده‌اند.

وزیر آثار باستانی مصر تابوت‌های به نمایش ‌گذاشته شده را بزرگ‌ترین مجموعه تابوت انسانی کشف شده از پایان قرن نوزدهم تا امروز دانسته است.

در بیانیه وزارت آثار باستانی آمده است تابوت‌های حکاکی ‌شده و رنگ ‌شده، سه هزار سال قدمت دارند. بیانیه گفته که تابوت‌ها و مومیایی‌های داخل آنها «به لحاظ نگهداری، رنگ و کتیبه‌ها در شرایط خوبی هستند.»

مصطفی وزیری، مسئول تیم حفاری گفته است مومیایی‌ها به کاهنان زن و مرد و کودکان آنها تعلق دارد  و به قرن دهم پیش از میلاد و به دودمان بیست‌ و ‌دوم فرعونی باز می‌گردد.

وزیر آثار باستانی مصر گفته است تابوت‌های کشف ‌شده پیش از نمایش در موزه جامع مصر مرمت خواهند شد. موزه جامع قرار است سال آینده در کنار اهرام جیزه افتتاح شود.

ادامه کشف آثار باستانی در مصر اخیراً دولت این کشور را امیدوار کرده که بتواند به این طریق صنعت توریسم را بهبود ببخشد. سفرهای توریستی به مصر به دلیل بی‌ثباتی سیاسی این کشور و انتشار اخبار ناامنی کاهش یافته است.

اوایل ماه اخیر مصر از دو کشف آثار باستانی پرده برداشت. یکی از آنها یک منطقه صنعتی باستانی در دره غربی شهر الاقصر بود که به دره میمون‌ها نیز شهرت دارد.

در همین زمینه:

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.