ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

۷۰ درصد مردم در ایران توان پرداخت هزینه‌های دندانپزشکی را ندارند

گران بودن خدمات دندانپزشکی سبب شده هفتاد درصد جمعیت ایران زمانی به مراکز درمانی مراجعه کنند که دیگر چاره‌ای جز کشیدن دندان خود ندارند.

یک عضو شورای عالی نظام پزشکی ایران می‌گوید: ۷۰ درصد مردم به دلیل ناتوانی در تامین هزینه‌های مالی به داندانپزشک مراجعه نمی‌کنند.

بزرگ‌ کنید
هفتاد درصد جامعه ایران توان پرداخت هزینه‌های دندانپزشکی را ندارد.

سازمان بیمه تامین اجتماعی و بیمه سلامت و سایر ارائه دهندگان خدمات بیمه درمانی در ایران هزینه‌های دندانپزشکی را پوشش نمی‌دهند. بهنام عباسیان، عضو شورای عالی نظام پزشکی ایران به سایت «رویداد ۲۴» گفت که اغلب مردم توان پرداخت هزینه‌های مربوط به درمان بیماری‌های دهان و دندان خود را ندارند.

او بدون اینکه منبع آمار خود را اعلام کند، گفت ۷۰ درصد مردم در ایران توان پرداخت هزینه‌های دندانپزشکی را ندارند.

به گفته عباسیان این بخش از جمعیت «زمانی به مراکز درمانی مراجعه می‌کنند که دیگر چاره‌ای جز کشیدن دندان خود ندارند».

او بدون بیان جزئیات از کم‌کاری و کاهش خدمات در مراکز دندانپزشکی دولتی انتقاد کرد و گفت: اکثریت مردم توان مراجعه به بخش‌های خصوصی دندانپزشکی را ندارند و در مراکز دولتی نیز تنها خدماتی که ارائه می‌شود محدود به کشیدن و یا ترمیم‌های بسیار سطحی است، بنابراین بیماران ترجیح می‌دهند با کشیدن دندان آسیب دیده از درد خلاص شوند و میزان کشیدن دندان در مراکز دولتی نیز رو به افزایش است.

عباسیان خواستار پوشش هزینه‌ خدمات دندانپزشکی از سوی سازمان‌های بیمه‌گر شد.

وزارت بهداشت و درمان جمهوری اسلامی ایران همزمان با اجرای طرح تحول سلامت، کاهش سهم هزینه درمان و خدمات دندانپزشکی در سبد هزینه خانوار را وعده کرد.

نتایج آخرین گزارش هزینه و درآمد خانوار در سال گذشته اما نشان می‌دهد که سهم درمان در سبد هزینه خانوار ۲۲ تا ۳۱ درصد برای خانوارهای شهری و روستایی افزایش یافته است.

ایرج حریرچی، سخنگوی وزارت بهداشت و درمان ایران یک ماه قبل گفته بود که سه میلیون تن از جمعیت ایران سالانه به دلیل هزینه‌های درمان فقیرتر می‌شوند.

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

  • حقیقتگو

    بنی آدم اعضای یکدیگرند...چوعضوی بدرد آورد روزگار دگر عضوها را نماند قرار...این شعری است یکی شعاری ایران چند صد سال پیش سروده است ...ولی اگرهمین شاعر هی وحاضر زنده بود شعرش را یدون شک تصحیح میکرد زیراکه شعر سروده شده اش برجوامع کشورهای پیشرفته ومرفه و متمدن کره صدق می کند و نه درایران ...شعر تصحیح شده این شاعر دروصف ایران کنونی چنین خواهد بود...بنی آدم درایران اعضای یکدیگر نیستند .چو عضوی بدرد آورد روزگار ...دیگر عضوهارا بماند قرار!! حالا خدا شکر دندان های ما سالم است و نیازی به دندان پزشک هم نداریم ...آن کسانی هم مشکل دندان دارند و پولی برای معلجه درمانش ندارند بما ربطی ندارد...خوشبحال شاعرمرحوم که بنی آدم درایران کنونی را نمی بیند..