ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

محمد صفدی از نامزدی برای مقام نخست‌وزیری لبنان انصراف داد

وزیر سابق دارایی لبنان با صدور بیانیه‌ای خبر داد که به خاطر ناتوانی از ایجاد یک دولت هماهنگ و همدل، از نامزدی برای مقام نخست‌وزیری منصرف شده است.

وزیر سابق دارایی لبنان با صدور بیانیه‌ای خبر داد که از نامزدی برای مقام نخست‌وزیری صرف نظر کرده است. محمد صفدی که احزاب عمده لبنان از نامزدی او برای نخست‌وزیری حمایت کرده بودند، گفته است؛ بهتر است سعد حریری نخست‌وزیر مستعفی، به کار خود ادامه دهد.

محمد صفدی وزیر پیشین اقتصاد لبنان سمت نخست‌وزیری را پذیرفت ـ عکس از یوتیوب

به گزارش خبرگزاری «رویترز»، دفتر محمد صفدی، وزیر دارایی سابق و تاجر لبنانی، در بیانیه‌ای اعلام کرد که ایجاد یک کابینه «هماهنگ» تحت حمایتِ همه احزاب، از نظر صفدی مشکل است.

پیش از این اعلام شده بود که سعد الحریری، نخست‌وزیر مستعفی لبنان در ساعات پایانی پنج‌شنبه ۲۳ آبان / ۱۴ نوامبر با رهبران جنبش‌های شیعه امل و حزب‌الله بر سر نخست‌وزیری محمد صفدی به توافق رسیده است. صفدی گفته بود در صورت حمایت احزاب اصلی کشور نامزدی برای مقام نخست‌وزیری را می‌پذیرد.

وزیر دارایی سابق همچنین در بیانیه خود اظهار امیدواری کرده که نخست‌وزیر مستعفی سعد حریری بار دیگر نخست‌وزیر شود.

سعد الحریری، نخست‌وزیر پیشین در پی چند هفته اعتراضات خیابانی علیه سیاستمداران حاکم، فساد، فرقه‌گرایی و مشکلات اقتصادی در تاریخ ۷ آبان / ۲۹ اکتبر از سمت خود استعفا داد.

مطرح شدن نام محمد صفدی ۷۵ ساله، بازرگان و عضو سابق پارلمان شهر طرابلس که در دولت‌های قبلی سمت‌هایی همچون وزیر اقتصاد و وزیر دارایی و تجارت داشته است، مورد استقبال معترضان لبنانی قرار نگرفت. پنجشنبه شب (۱۸ نوامبر/۲۴ آبان)، کمی بعد از اعلام انتخاب صفدی به عنوان نامزد نخست‌وزیری، هزاران معترض لبنانی به خیابان‌ها آمدند و فریاد زدند: «دزد!».

معترضان می‌گویند که انتخاب او خلاف خواست آنها برای برکناری همه خواص و منتفعان در حلقه قدرت حاکمه این کشور است.

بر اساس نظام سیاسی لبنان، نخست وزیر باید از میان مسلمانان سنی‌مذهب انتخاب شود.

در همین زمینه:

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.