ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

سها مرتضایی بازداشت شد

سها مرتضایی، دانشجوی ستاره‌دار و محروم از تحصیل در دکتری علوم سیاسی و دبیر سابق شورای صنفی مرکزی دانشگاه تهران در خوابگاه دختران دانشگاه تهران بازداشت شد.

سها مرتضایی، دبیر سابق شورای صنفی مرکزی دانشگاه تهران در خوابگاه دختران دانشگاه تهران بازداشت شد.

سها مرتضایی فعال دانشجویی و دبیر پیشین شورای صنفی کل دانشجویان تهران که رتبه ۱۰ کنکور دکتری رشته علوم سیاسی را به دست آورده قبل از بازداشت، در اعتراض به ستاره‌دار شدن و محرومیت از تحصیل در برابر کتابخانه مرکزی دانشگاه تهران دست به تحصن زده بود


به گزارش خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران (ایرنا) و به نقل از شاهدان عینی، یکشنبه شب، ۲۶ آبان، سها مرتضایی، داوطلب دکتری علوم سیاسی و محروم از تحصیل، به همراه دو دانشجوی دیگر بازداشت شده است. از هویت دو دانشجوی بازداشتی دیگر تاکنون اطلاعی در دست نیست.

سها مرتضایی از اواخر مهر ماه سال جاری در اعتراض به ستاره‌دار شدن و محرومیت از تحصیل در برابر کتابخانه مرکزی دانشگاه تهران دست به تحصن زده بود. سها مرتضایی رتبه ۱۰ کنکور دکتری امسال رشته علوم سیاسی را به دست آورد، اما او را به بهانه نقص در پرونده از تحصیل محروم کردند.

در اعتراض به این محرومیت او با در دست گرفتن پلاکاردی، مطالبات و مشکلاتی که وزارت اطلاعات برایش ایجاد کرده بود را نوشته و با اعتراض به نهادهای امنیتی اقدام به تحصن در محوطه دانشگاه کرده بود. خواست اصلی سها مرتضایی در جریان این تحصن‌های روزانه ادامه تحصیل در دانشگاه بود.

سها مرتضایی در این باره به رسانه‌ها گفته بود پس از اینکه با عنوان نقص در پرونده مواجه شده، برای پیگیری به سازمان سنجش مراجعه کرده است، اما مسئولان سازمان سنجش دو نامه، یکی از سوی وزارت اطلاعات و دیگری از سوی حراست دانشگاه به او نشان داده‌ بودند که در هر دو نامه از سازمان سنجش خواسته شده او در مقطع دکتری دانشگاه تهران پذیرش نشود.

سها مرتضایی در اعتراضات سراسری دی ۹۶ گذشته به همراه ده‌ها دانشجوی دیگر بازداشت شده بود. او سال ۹۷ در دادگاه بدوی شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی ماشاء‌الله احمدزاده، به ۶ سال زندان و ۲ سال محرومیت از عضویت در احزاب و گروه‌های سیاسی محکوم شده است.

در همین زمینه:

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.