ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

آبان ۹۸:‌ نولیبرالیسم، فقر و وضعیت منطقه ــ گفت‌و‌گو با یاسمین میظر

یاسمین میظر،‌ سردبیر نشریه کریتیک اعتراض‌های آبان ۹۸ را اقتصادی و خودجوش می‌داند و معتقد است چنین اعتراض‌هایی منطقه‌ای شده اند و در یک «دوران خاص» جهانی رخ داده اند.

«اصلاح یارانه‌» و افزایش ناگهانی قیمت بنزین محرک اعتراض‌هایی شد که به سرعت در بیش از ۱۰۰ شهر ایران گسترش یافت و با سرکوب خشونت‌بار نیروهای امنیتی، دست‌کم بیش از یکصد کشته و صدها زخمی برجای گذاشت. نارضایتی و سرکوب امنیتی همچنان ادامه دارد.

یاسمین میظر، سردبیر نشریه «کریتیک» در گفت‌و‌گو با «زمانه» اعتراض‌های اخیر را از یک سو در چارچوب اعتراض‌های جهانی علیه نولیبرالیسم در یک «دوران خاص» می‌بیند، اما از سوی دیگر معتقد است شرایط خاص ایران،‌ آبان ۹۸ را از دیگر اعتراض‌ها مجزا می‌کند. به گفته این پژوهشگر دانشگاه آکسفورد بریتانیا، قشرهای فقیرتر جامعه شرکت گسترده‌ای در اعتراض‌های آبان داشته اند.

پاسخ‌های یاسمین میظر به پرسش‌های زمانه درباره جنبه‌های اقتصادی و سیاسی اعتراض‌ها، و تأثیرهای احتمالی آنها بر وضعیت خاورمیانه و تنش‌ها با ایالات متحده را در ادامه بشنوید:

برای دیدن محتوای نقل شده از سایت دیگر، کوکی‌های آن سایت را بپذیرید

کوکی‌های سایت‌ دیگر برای دیدن محتوای آن سایت‌ حذف شود

در همین زمینه:

    نظر بدهید

    در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

    نظرها

    نظری وجود ندارد.