ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

آبان ۹۸: جنبش دانشجویی، فشار اقتصادی و تنش‌ با آمریکا ــ گفت‌و‌گو با محمد پورعبدالله

به گفته محمد پورعبدالله، پژوهشگر در دانشگاه جان هاپکینز، اعتراض‌های ایران در بین جامعه مدنی آمریکا بازتاب چندانی نیافته. به باور او کارزار فشار حداکثری واشنگتن به رژیم ثبات بیشتری بخشیده است.

افزایش ناگهانی قیمت بنزین محرک اعتراض‌هایی شد که به سرعت در بیش از ۱۰۰ شهر ایران گسترش یافت و با سرکوب خشونت‌بار نیروهای امنیتی، دست‌کم بیش از یکصد کشته و صدها زخمی برجای گذاشت. هزاران تن، از جمله ده‌ها دانشجو نیز دستگیر شده اند. به علاوه، اعتراض‌ها در ایران زمانی رخ داد که تنش‌ها بین جمهوری اسلامی و ایالات متحده هنوز فروکش نکرده و تحریم‌ها اقتصاد ایران را تحت فشار قرار داده است.

«زمانه» درباره اعتراض‌های سراسری آبان ۹۸، توان جنبش دانشجویی و حضورش در اعتراض‌ها، و تأثیر این اعتراض‌ها بر تنش تهران و واشنگتن، با محمد پورعبدالله، پژوهشگر دکترای جامعه‌شناسی در دانشگاه جان هاپکینز ایالات متحده و فعال دانشجویی چپ‌گرای سابق گفت‌و‌گو کرد. این گفت‌و‌گو را در ادامه بشنوید:

برای دیدن محتوای نقل شده از سایت دیگر، کوکی‌های آن سایت را بپذیرید

کوکی‌های سایت‌ دیگر برای دیدن محتوای آن سایت‌ حذف شود

در همین زمینه:

    نظر بدهید

    در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

    نظرها

    نظری وجود ندارد.