ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

تایید حکم ۹ سال زندان برای صبا کرد افشاری

حسین زند، وکیل صبا کردافشاری از تائید حکم ۹ سال زندان موکلش خبر داده است. پیش‌تر دادگاه بدوی در حکمی صبا کردافشاری را به ۲۴ سال زندان محکوم کرده بود که ۱۵ سالش قابل اجرا بود.

حسین زند، وکیل صبا کردافشاری از تائید حکم ۹ سال زندان موکلش خبر داده است. پیش‌تر دادگاه بدوی در حکمی صبا کردافشاری را به ۲۴ سال زندان محکوم کرده بود که ۱۵ سالش قابل اجرا بود.

این وکیل دادگستری در توییتر خود نوشته حکم حبس صبا کردافشاری به ۹ سال کاهش یافته که هفت و نیم سال از این مجازات، قابل اجراست.

اتهام این معترض به حجاب اجباری «تشویق به فساد و فحشا، اجتماع و تبانی به قصد ارتکاب جرم علیه امنیت کشور و فعالیت تبلیغی علیه نظام» اعلام شده بود.

منیره عربشاهی، مژگان کشاورز و یاسمن آریانی هم از جمله معترضان به حجاب اجباری بودند که در دادگاه اولیه روی هم به ۵۵ سال زندان محکوم شدند.

صبا کرد افشاری، ۱۱ خرداد ۹۸ در منزل پدری خود در تهران بازداشت و به بازداشتگاه وزرا منتقل شد. او پیش از این در جریان اعتراضات سراسری مرداد ماه ۹۷ در رابطه با گرانی و تورم به‌همراه حدود ۵۰ تن دیگر بازداشت و به زندان قرچک ورامین منتقل شده بود. او اواخر مهر ماه ۹۷ به بند زنان زندان اوین منتقل و توسط شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی محمد مقیسه به اتهام «اخلال در نظم عمومی» به یک سال حبس تعزیری محکوم شد اما ۲۵ بهمن ۹۷ و در جریان موج آزادی زودهنگام زندانیان سیاسی از بند زنان زندان اوین آزاد شد.

این مطلب را پسندیدید؟ کمک مالی شما به ما این امکان را خواهد داد که از این نوع مطالب بیشتر منتشر کنیم.

آیا مایل هستید ما را در تحقیق و نوشتن تعداد بیشتری از این‌گونه مطالب یاری کنید؟

.در حال حاضر امکان دریافت کمک مخاطبان ساکن ایران وجود ندارد

توضیح بیشتر در مورد اینکه چطور از ما حمایت کنید

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.