Share

در شهر سقز استان کردستان بر اثر انفجار در یک تالار عروسی ده‌ها نفر کشته و زخمی شدند. شهردار سقز دلیل اصلی وقوع این حادثه را انفجار کپسول گاز مایع اعلام کرد.

انفجار در تالار عروسی مانگه‌شو سقز ـ عکس از ایرنا

انفجار در تالار عروسی مانگه‌شو سقز ـ عکس از ایرنا

شامگاه پنج‌شنبه ۱۴ آذر در تالار عروسی مانگه‌شو سقز انفجاری رخ داد و به‌گفته چیا صالحی بابامیری، شهردار این شهر دست‌کم ۱۱ نفر، شامل پنج کودک، پنج زن و یک مرد کشته و ۴۰ نفر زخمی شدند.

صالحی بابامیری دلیل اصلی وقوع این حادثه را انفجار کپسول گاز مایع دانست و افزود این انفجار باعث ترس افراد از آتش‌سوزی بیشتر شد و تمامی حاضران در تالار به سمت درب خروجی هجوم آوردند و افراد زیر دست و پا ماندند.

شهردار سقز گفت: «متأسفانه ازدحام شدید جمعیت و همچنین حضور ماشین‌های مختلف باعث شد تا روند امداد رسانی با مشکل مواجه شود.»

به‌گفته محمد دولتی، رئیس سازمان آتش‌نشانی سقز، این سازمان در ساعت ۲۱ و ۵۵ دقیقه از طریق سامانه ۱۲۴ از آتش‌سوزی آگاه شد و بلافاصله نیروهای آتش‌نشانی با سه دستگاه خودرو در محل حاضر شده و عملیات مهار آتش را آغاز کردند.

مجتبی خالدی، سخنگوی سازمان اورژانس کشور، نشت گاز از بخاری گازسوز را دلیل وقوع این حادثه دانست و شمار زخمی‌شدگان را ۴۲ نفر اعلام کرد.

به‌گفته او، ۱۱ دستگاه آمبولانس به محل حادثه اعزام شدند و «تکنسین‌های اورژانس پس از اقدامات اولیه پزشکی بر روی مصدومان نسبت به انتقال آن‌ها به نزدیکترین مرکز درمانی اقدام لازم را به‌عمل آوردند.»

حسین خوش‌اقبال، معاون سیاسی ‌امنیتی استاندار کردستان، حال سه تن از مصدومان را وخیم عنوان کرد. منابع بیمارستانی سقز نیز وضعیت شماری از افراد زخمی را وخیم گزارش داده‌اند.

مراکز درمانی استان کردستان و دو شهرستان بوکان و میاندوآب نیز در حالت آماده‌باش قرار گرفتند.

بهمن مرادنیا، استاندار کردستان در پی این حادثه امروز جمعه ۱۵ آذر را در این استان عزای عمومی اعلام کرد.

Share