ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

کشف پیکر بی‌جان فرهاد خسروی، کولبر ۱۴ ساله

مردم مریوان در مشایعت پیکرش شعار می‌دادند: «جگر و تنمان سوخته، شهید نان داده ایم.»

جسد یخ‌زده فرهاد خسروی، کولبر نوجوانی که چهار روز پیش در اثر برف و بوران در ارتفاعات «ته ته» در هورامان مفقود شده بود، جمعه ۲۹ آذر در منطقه «گناو» گردنه ژالانه پیدا شد. صدها تن از مردم روستاهای اطراف در این روزها در عملیات جستجو شرکت داشتند و جمع کثیری از مردم مریوان امروز به مشایعت جسم بی‌جان او رفتند.

بزرگ‌ کنید
پیکر بی جان فرهاد خسروی روز جمعه ۲۹ آذر پیدا شد

فرهاد خسروی ۱۴ ساله شامگاه دوشنبه ۲۵ آذر به همراه برادرش آزاد ۱۷ ساله و حسین کرمی ۳۵ ساله برای کولبری عازم گردنه «ته ته» در هورامان شده بودند. آن‌ها گرفتار برف و بوران شدند.

جسد آزاد خسروی روز ۲۶ آذر پیدا شد. حسین کرمی نیز که به سختی مصدوم شده بود در همان روز پیدا، و به بیمارستان منتقل شد.

تلاش‌ها برای یافتن فرهاد خسروی ادامه یافت. در شبکه‌های اجتماعی فراخوان‌هایی برای یافتن فرهاد خسروی منتشر شد. صدها تن از مردم منطقه مریوان (زادگاه فرهاد خسروی) و هورامان به محل سقوط او رفته و جست‌وجو را آغاز کردند.

بالاخره امروز جمعه ۲۹ آذر در منطقه «گناو» گردنه ژالانه پیکر بی‌جان فرهاد خسروی کشف شد. ویدئوی زیر صحنه پایین بردن پیکر او از کوه را نشان می‌دهد:

برای دیدن محتوای نقل شده از سایت دیگر، کوکی‌های آن سایت را بپذیرید

کوکی‌های سایت‌ دیگر برای دیدن محتوای آن سایت‌ حذف شود

ویدئویی از مشایعت پیکر فرهاد خسروی ــ مردم مریوان شعار می‌دهند: «جگر و جان‌مان سوخته، شهید نان داده‌ایم»:

برای دیدن محتوای نقل شده از سایت دیگر، کوکی‌های آن سایت را بپذیرید

کوکی‌های سایت‌ دیگر برای دیدن محتوای آن سایت‌ حذف شود

طی دو هفته‌ اخیر ۹ کولبر در نوار مرزی استان‌های آذربایجان غربی، کردستان و کرمانشاه بر اثر تیراندازی ماموران یا در برف و بوران کشته و مصدوم شده‌اند.

بیشترین تعداد کولبران متعلق به استان‌های غربی و شمال غربی ایران است. کولبران در مناطق مرزی استان‌های کردنشین ایران با مشکلات بسیاری برای امرار معاش روبه‌رو هستند: صعب‌العبور بودن راه‌های کوهستانی، خطر سقوط، سرمازدگی، گیر افتادن در زیر بهمن و تیراندازی نیروهای انتظامی مرزبانی و سپاه به آن‌ها.

بیشتر بخوانید:

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

 • بلوچ

  ابراز همدردی من بلوچ را پذیرا باش ای برادر کوردم درد بلوچ و کورد یکی است تو برای تکه نان کولبری میکنی و در سرمای زمستان جان میدهی و نوجوان بلوچ برای تکه نان سوختبری میکند و بجای بدست اوردن نان شب در اتش جان خود را از دست میدهد

 • محسن

  در سوگ فرهاد خسروی: سنگین و سرد بود کوله و راهت می دانم برای نان بود فقط برای نان سنگین تر از آن اما داغ برادرت بود در صخره های مرزی بی رحم با آخرین آغوشت و وداعی تلخ برای نان بود فقط برای نان آرام و بی صدا در انتهای بی راهه از وحشت یک شلیک برای نان بود فقط برای نان سوز کولاک و بیداد باد و مشت کوچک گره شده ات و پایان ماجرا برای نان بود فقط برای نان

 • تزویر نظام آخوندی

  وقت یخ زدن #کولبر در برف و کولاک و شلیک به آنها که می‌شود، کولبر را «قاچاقچی» می‌نامند، اما در همین نظام اسلامی نماینده مجلس به وزیر نامه می‌نویسد و خواستار واردات ۵۰ هزار جفت لاستیک، از «معابر کولبری» می‌شود. ▪️وقتی ۵۰هزار لاستیک شما را بر روی دوش‌شان می‌کشند قاچاقچی نیستند؟

 • ◾️اعتصاب سراسری در کوردستان!

  Hoshang Tareh Gol, [20.12.19 16:25] [Forwarded from انقلاب روژآوا] [ Photo ] a#مهـــــــم/ نشر دهید ◾️اعتصاب سراسری در کوردستان! ▪️فعالان کوردستان خواستار اعتصاب کسبە و بازار در روز یکشنبە اول دی‌ماە شدند. ▪️فعالان مدنی کوردستان خواستار خبر رسانی فوری برای اطلاع مردم کوردستان از اعتصاب خودجوش روز یکشنبە اول دی در اعتراض بە کشتار و قربانی شدن کولبران توسط جمهوری اسلامی شدند.

 • غروب دلتنگ جمعه

  غروب دلتنگ جمعه ! نوجوانی های کریس #رونالدو نیست این تصویر یک کودک #کورد است که برای نان در حال کولبری جان داد.. آرزوی او خرید یک دست لباس ورزشی با پول کولبری بود آرزوی که #کوهستان هم همیار او نشد.. همه داستان #فرهاد کوهکن را شنیده ام اما چه کسی داستان فرهاد کولبر را میداند.. امشب صدای تیشه از کوهستان نیامد گویا .. چه تلخ است غروب این #جمعه! گویا صدای ضجه های مادر فرهاد و ناله های پدرش به گوش میرسد..

 • اعظم

  جگرو جانمان سوخت..تصورش ب وجودم آتش میزنه..بمیرم برای دل مادرش..خدایا فقط کمک کن ب این مردمان زجرکشیده و کمر خمیده از داغ شهیدانشان... دیگه شرمم‌میاد وقتی یلدا ویا نوروز میشه از تصور و فکر و لمس درد سفرها و دستهای خالی پدران و مادران و آرزوهای بربادرفته کودکان....

 • صدیقه گلستان رو

  کاش میتونستم کاری کنم... قلبم درد گرفته... نمیدانم خانواده این عزیزان... من هم با شما عزادارم...

 • كردستان

  جگر و جان من هم سوخت با ديدن اين مرگهاى دردناك .چرا نوجوان چهارده ساله بايد غم نان داشته باشه و مجبور به انتخاب اين راه فوق العاده دشوار و خطرناك براى تامين غذاى خود و خانواده شايد براى چند روز باشد. خدا به خانواده اين عزيزان صبر بده.